Fotowoltanika

Budowa, remonty, wyposażenie

Re: Fotowoltanika

Postautor: Agusiek55 » 21 sierpnia 2020, 07:44 - pt

Tu nie ma co się zastanawiać, jak dla mnie to tylko przeliczyć wasze rachunki za prąd, zobaczyć jakie dom ma zapotrzebowanie na energię. Po tym można już sprawdzić czy będzie opłacała się inwestycja w fotowoltaikę czy też nie, nie ma tu co wiele kombinować - czysta matematyka. U mnie to się opłacało więc postawiłam na firmę Eko Prime. Szybko zamontowali panele, sprawdzili się bardzo dobrze. Fajne jest to, że gwarantują profesjonalny serwis.
Agusiek55

Postautor: Lifts » 23 sierpnia 2020, 14:01 - ndz

Nie no mnie się akurat wydaje, że temat wymaga głębszej analizy, bo to nie jest mała inwestycja. Wręcz przeciwnie, fotowoltaika swoje kosztuje na poczatek, dlatego każda rzecz powinna byc szczegółowo przeanalizowana. Zwłaszcza że modeli paneli jest w tej chwili juz sporo i rzeczywiscie trzeba mieć pojęcie które warto brać pod uwage. Nam w wyborze pomagała ta firma https://levada.pl/produkt/aleo-solar-x83-325/ jedna z lepszych w naszym regionie. Maja zreszta też rekomendacja krakowskiego UM
Lifts

Postautor: zygkam » 25 sierpnia 2020, 19:24 - wt

kajaM pisze:
huntosowski pisze:A to działa w ogóle, bo różne opinie słyszałem.

Działa. Mamy panele od Sunclever i spisują się rewelacyjnie. Taki prąd z dachu jest bardzo odczuwalny ekonomicznie w domu. Na rachunkach to widać. Oczywiście to pewna inwestycja ale z czasem się spłaci. A co mniejsze rachunki za prąd zapłacimy, albo ich nie będzie wcale, to i lepiej dla nas :)

Z tego co wiem, to jednak rachunki zawsze jakieś będą ale minimalne. Tak to sobie jakoś w ustawie zapisali. Najważniejsze by być zadowolonym z własnej instalacji, bo to daje całkiem spore rezultaty.
zygkam

Postautor: Romka » 31 sierpnia 2020, 13:07 - pn

zygkam pisze:
kajaM pisze:
huntosowski pisze:A to działa w ogóle, bo różne opinie słyszałem.

Działa. Mamy panele od Sunclever i spisują się rewelacyjnie. Taki prąd z dachu jest bardzo odczuwalny ekonomicznie w domu. Na rachunkach to widać. Oczywiście to pewna inwestycja ale z czasem się spłaci. A co mniejsze rachunki za prąd zapłacimy, albo ich nie będzie wcale, to i lepiej dla nas :)

Z tego co wiem, to jednak rachunki zawsze jakieś będą ale minimalne. Tak to sobie jakoś w ustawie zapisali. Najważniejsze by być zadowolonym z własnej instalacji, bo to daje całkiem spore rezultaty.

Dokładnie, nie można w 100% korzystać z własnej energii według aktualnych przepisów Pomimo tego warto inwestować w nowoczesne rozwiązania, zmniejszające nasze wydatki. Właśnie jestem w trakcie rozmów z Sunclever, która ma wykonać stosowne wyliczenia i projekt całego systemu dla mego domu. Jestem ciekawa tych wyliczeń i ich opinii.
Romka

Postautor: Tobi390 » 31 sierpnia 2020, 21:22 - pn

Jeśli chcesz się dokładnie dowiedzieć co to jest fotowoltaika to wejdź tutaj https://ozeprojekt.pl/fotowoltaika-dla-domu-jednorodzinnego. Bardzo fajny tekst.
Tobi390

Postautor: kajaM » 07 września 2020, 11:03 - pn

Romka pisze:
zygkam pisze:

Dokładnie, nie można w 100% korzystać z własnej energii według aktualnych przepisów Pomimo tego warto inwestować w nowoczesne rozwiązania, zmniejszające nasze wydatki. Właśnie jestem w trakcie rozmów z Sunclever, która ma wykonać stosowne wyliczenia i projekt całego systemu dla mego domu. Jestem ciekawa tych wyliczeń i ich opinii.

Najważniejsze, że są oszczędności z tego tytułu.. Faktycznie z takiej instalacji nie mamy 100% darmowego prądu ale to zawsze fachowcy od instalacji powiedzą. Nam w Sunclever od razu mówili jakie są wady i zalety rozwiązania. To nie jest tak, że zakładamy i mamy wszystko w super i za darmo możemy korzystać ile się chce.
kajaM

Postautor: Seweryn » 18 września 2020, 10:59 - pt

kajaM pisze:
Najważniejsze, że są oszczędności z tego tytułu.. Faktycznie z takiej instalacji nie mamy 100% darmowego prądu ale to zawsze fachowcy od instalacji powiedzą. Nam w Sunclever od razu mówili jakie są wady i zalety rozwiązania. To nie jest tak, że zakładamy i mamy wszystko w super i za darmo możemy korzystać ile się chce.

To dobrze o nich świadczy. Mają wiedzę i przekazują ją w odpowiedniej formie. Wielu myśli, że po założeniu paneli wszystko będą mieć za darmo, a tak nie do końca jest. Są na pewno oszczędności ale nigdy nie ma 100% pokrycia energi ze słońca.
Seweryn

Postautor: Rusałka » 30 września 2020, 10:26 - śr

Obecnie wiele osób decyduje się na montaż paneli słonecznych. To nie tylko opłacalne, ale też ekologiczne rozwiązanie. Jeśli interesuje Was energia odnawialna to zerknijcie do artykułu https://www.srodowisko.pl/wiadomosci-i- ... 68467-10#_ . Tu znajdziecie informacje o różnych odnawialnych źródłach energii i sposobach ich wykorzystania. Możecie tez dowiedzieć się, jak wykorzystać energię odnawialną w domu.
Rusałka

Postautor: kajaM » 01 października 2020, 20:25 - czw

Seweryn pisze:
kajaM pisze:

To dobrze o nich świadczy. Mają wiedzę i przekazują ją w odpowiedniej formie. Wielu myśli, że po założeniu paneli wszystko będą mieć za darmo, a tak nie do końca jest. Są na pewno oszczędności ale nigdy nie ma 100% pokrycia energi ze słońca.

No my byliśmy bardzo pod wrażeniem po rozmowie z Panem Przemysławem z Sunclever. Ma wiedzę i potrafi w interesujący sposób opowiedzieć o tym. I wytłumaczyć nam, laikom, na czym ten cały prąd ze słońca polega.
kajaM

Postautor: whiterose » 17 października 2020, 16:25 - sob

Myślę nad zamianą dostawcę prądu, na re:spect energy . Z tego co zauważyłam oferta tej firmy jest całkiem korzystna. U nich można czerpać zieloną energię, która pochodzi ze sprawdzonych odnawialnych źródeł. Mają oni atrakcyjne warunki współpracy, dobre ceny i mamy u nich pewność, że będziemy korzystać z ekologicznej energii.
whiterose

Poprzednia

Wróć do Wszystko dla domu