Radość dzieci płynąca z nauki

Dyskusje na różne tematy

Re: Radość dzieci płynąca z nauki

Postautor: monteo » 29 sierpnia 2018, 13:19 - śr

Małe dzieci mały kłopot, duże znacznie większy. Maluchy dość chętnie się uczą, tym bardziej ze jest to teraz robione w formie zabawy. Moje dziecko jest znacznie starsze i z nauką różnie bywa. Ostatnio trafiłem do bardzo dobrej księgarni internetowej i znalazłem https://www.taniaksiazka.pl/zrozumiec-przeszlosc-czesc-1-zakres-rozszerzony-starozytnosc-i-sredniowiecze-podrecznik-wieloletni-krzysztof-kowalewski-p-588385.html Jest to podręcznik do szkół średnich, do nauki historii z okresu starożytnosci i średniowiecza. Mam nadzieję że pomoże synowi w opanowaniu wiedzy z tego okresu. Bo historia to nie jest to co on lubi. Ma raczej umysł ścisły.
monteo

Postautor: martens » 04 września 2018, 16:10 - wt

Uczył się ktoś może z Language Leader NEW Advanced CB ? :) Bo kolega ostatnio wspominał.
martens

Postautor: benia55 » 06 września 2018, 17:55 - czw

Jak ja się ciesze, że u nas od początku nie było żadnych problemów z nauką :) Podejrzewam, ze tu kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej szkoły, która będzie w stanie zapewnić dziecku nie tylko odpowiedni poziom nauki, ale też umiejętnie zachęcić je do tego, by samodzielnie rozwijało swoją wiedzę i pasje. Gdybyście szukali dobrej podstawówki w stolicy to szczerze polecam szkołę Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na Ochocie. Rozsądne czesne, nowoczesny wystrój i ogromny nacisk kładziony na sferę bezpieczeństwa.
benia55

Postautor: Biała15 » 10 września 2018, 14:39 - pn

Jeżeli chodzi o dzieci to warto aby od najmłodszych lat kształtować ich intelekt w najlepszy możliwy sposób. Jest tutaj https://szkrabki.pl/ Bardzo dobre przedszkole do ktorego dzieci nie chodzą z płaczem tylko wytęsknieniem. Warto się przekonać o tym czytając opinie o tym przedszkolu. Przedszkolanki pracujące tutaj zresztą tak jak cały personel jest najwyższej klasy, mają podejście do dzieci i wiedzą jak zainteresować dziecko.
Biała15

Postautor: ziaja03 » 03 października 2018, 13:37 - śr

Ja nie kładę dużej presji na naukę, zaszczepiam dziecku chęc do nauki i nagradzam za sukcesy, teraz chce kupic synowi cały zestaw ksiazek o Wiedźminie https://ksiegarnia.pwn.pl/Wiedzmin-Tom- ... 000,p.html Polska gra komputerowa która bardzo interesuje mojego syna w ogóle mi nie przeszkadza, chłopak ma dobre oceny, odrabia zadania domowe i gra w co chce, nie wierzę w to że gry uczą przemocy, przemoc jest uwarunkowana w domu a dziecko jak gabka chłonie i naśladuje.
ziaja03

Postautor: Vinop » 17 października 2018, 13:13 - śr

A co myślicie o metodzie nauki języka obcego (a także – nie zapominajmy o tym – kultury i społeczeństwa) jaką są wyjazdy edukacyjne? Właśnie rozważam, czy nie wysłać dziecka na zagraniczny obóz językowy, w trakcie którego nie dość, że podszlifuje swoje umiejętności języka obcego, to przeżyje też małą przygodę i nawiąże jakieś znajomości. W szczególności inspiruje mnie do tego w spory stopniu ta oferta: https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe . Jakieś refleksje na temat takiej formy wyjazdu i nauki macie? : )
Vinop

Postautor: bluee » 25 października 2018, 08:46 - czw

ja jako rodzic jestem dumna z tego, że moje dziecko tak chętnie się uczy i co najwazniejsze, ta nauka nie sprawia mu większych problemów. Warto zainteresować się tym już na etapie wyboru dobrego przedszkola, gdzie dzieci po raz pierwszy mają styczność z edukacją. Ja zapisałam syna do Te Vizji na Wawrze w Warszawie. Chodzi obecnie do grupy 5 latków. Wiem już też, że po zerówce też pójdzie do ich szkoły podstawowej :)
bluee

Postautor: Baudrillard724 » 27 listopada 2018, 10:41 - wt

Ja natomiast jestem wielkim zwolennikiem wszelkiego rodzaju centrów nauki czy innego rodzaju miejsc, gdzie łączy się edukację z zasiewaniem pasji do nauki. Ostatnio trafiłem na informacje o projekcie sal do podań leków dla najmłodszych, których zadaniem jest nie tylko nauka, ale też rozwijanie pasji w zakresie nauk medycznych u dzieci. To szalenie ciekawe – pewnie zaowocuje to w przyszłości paroma wybitnymi lekarzami ; ). Projekt ten realizowany jest, z tego co się dowiedziałem, w ramach programu https://www.naukaratujezycie.pl/ , który z kolei jest dziełem fundacji Roche, która jest światowym liderem w dziedzinie farmaceutyki oraz diagnostyki, więc to zdecydowanie odpowiedni ludzie do profesjonalnego prowadzenia takiego rodzaju działalności. Zresztą to tylko jeden z aspektów tego programu, bo duży akcent stawia się też na inwestowanie w badania młodych naukowców itd. W każdym razie – bardzo podoba mi się taka forma nauki, szczególnie w porównaniu do szarych, zdyscyplinowanych klas szkolnych.
Baudrillard724

Postautor: arek565 » 02 grudnia 2018, 21:32 - ndz

Interesujące meble do pokoju dziecka znajdziecie na http://www.lampsandco.pl/kategoria/lamp ... dla-dzieci .
arek565

Postautor: wosta » 27 grudnia 2018, 12:44 - czw

moje dziecko też większych problemów z nauką nie ma i chętnie wstaje codziennie rano do szkoły. Zgadzam się, że duże znaczenie ma tu fakt, do jakiej szkoły dziecko chodzi na co dzień i z kim ma w niej do czynienia. Moja Ola od 2 lat jest uczennicą polsko-angielskiej szkoły Edison. Znajduje się na ulicy Królewicza Jakuba 69 w w Warszawie. Klasy nie są przeładowane, dzieki temu nauczyiel ma realną szansę by poświecić każdemu dziecku z osobna tyle czasu i uwagi, ile będzie tego potrzebować. Zaęcia prowadzone w przystepny i ciekawy sposób. To wszystko wpływa na nastawienie dziecka i jego chęć do nauki, tak uważam :)
wosta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy ogólne