Fotowoltanika

Budowa, remonty, wyposażenie

Re: Fotowoltanika

Postautor: l4s3k » 05 listopada 2020, 16:50 - czw

kajaM pisze:
Seweryn pisze:
kajaM pisze:
Najważniejsze, że są oszczędności z tego tytułu.. Faktycznie z takiej instalacji nie mamy 100% darmowego prądu ale to zawsze fachowcy od instalacji powiedzą. Nam w Sunclever od razu mówili jakie są wady i zalety rozwiązania. To nie jest tak, że zakładamy i mamy wszystko w super i za darmo możemy korzystać ile się chce.

To dobrze o nich świadczy. Mają wiedzę i przekazują ją w odpowiedniej formie. Wielu myśli, że po założeniu paneli wszystko będą mieć za darmo, a tak nie do końca jest. Są na pewno oszczędności ale nigdy nie ma 100% pokrycia energi ze słońca.

No my byliśmy bardzo pod wrażeniem po rozmowie z Panem Przemysławem z Sunclever. Ma wiedzę i potrafi w interesujący sposób opowiedzieć o tym. I wytłumaczyć nam, laikom, na czym ten cały prąd ze słońca polega.

Sunclever z tego co się zdążyliśmy zorientować, ma całkiem markowy sprzęt w instalacjach. Oferują kilka markowych falowników, dobieranych w zależności od projektu, różne moce itd. Projekt od nich ma ręce i nogi, że tak to określę. Jest sensowny po prostu. Niektóre jakie widziałem miały dziwne dobrane panele i różnie je rozlokowane, czasami bardzo niesymetrycznie na dachu. Tutaj wszystko jest przemyślane.
l4s3k

Postautor: iskra » 07 listopada 2020, 23:39 - sob

Temat generalnie znany, chociaż i tak z różnych względów wiele osób jest niezdecydowanych co do takiej inwestycji. Dlatego lektura https://budujemy.eostroleka.pl/czy-wart ... 80812.html zdecydowanie pomoże rozwiać wątpliwości. Dużo więcej na temat paneli fotowoltaicznych będziecie wiedzieć. Najpierw wiedza, zdecydowanie. Łatwiej potem podejmować konkretne wybory moim zdaniem.
iskra

Postautor: dancing_quenn » 10 listopada 2020, 09:15 - wt

Warto starać się o dotacje. W większości przypadków są przyznawane.
dancing_quenn

Postautor: rossen » 13 listopada 2020, 11:20 - pt

A co myślicie o tym, żeby założyć fotowoltaikę od najlepszego dostawcy? Czy lepiej takie pośrednie firmy szukać? Już tłumaczę, o co chodzi. Mam możliwość zakupu fotowoltaiki na dom jednorodzinny w dobrej cenie od ABC Sun Energy https://www.abcsunenergy.pl/ z Warszawy. To podobno lider branży i boję się jednak, że przepłacę. Jak to widzicie? Z drugiej strony mają naprawdę wydajne te panele. Nie wiem sama.
rossen

Postautor: karinos83 » 23 listopada 2020, 14:49 - pn

Jest to jakieś wyjście, nadal jednak instalacja fotowoltaiczna będzie sporym wydatkiem. Jest jednak na rynku alternatywa, z której warto w mojej ocenie skorzystać. na polski rynek weszła firma respect energia, która zajmuje się pozyskiwaniem prądu od ekologicznych dostawców i dalszą jego odsprzedażą. Chyba każdy może z tego skorzystać, formalności są zredukowane do minimum i we wszystkim pomaga firma. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z nas ma szansę na korzystanie z ekologicznej, zielonej energii.
karinos83

Postautor: whiterose » 25 listopada 2020, 20:46 - śr

Mam mały problem. Stoję przed wyborem firmy zakładającej panele fotowoltaiczne. Chcę założyć panele w domu. Czy ktoś orientuję się w firmie https://fotowoltaika.innex.pl/panele-fo ... dlugoleka/ ? Podobno pracują tam specjaliści, gdzie podchodzą do każdego indywidualnie, pomagają w doborze i ilości paneli. Panele montują z dokładnością oraz odpowiedzialnością. Co sądzicie o tej firmie?
whiterose

Poprzednia

Wróć do Wszystko dla domu