Strona 1 z 4

Ogrzewanie podłogowe

Post: 23 marca 2018, 14:57 - pt
autor: Lipka33
Słyszeliście może o matach grzejnych na podczerwień tej firmy? Co o nich sądzicie? Zastanawia mnie wydajność takiego ogrzewania, bo chciałabym je zainstalować do 100 metrowego domu pod Krakowem.

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 10 maja 2018, 10:11 - czw
autor: klopsik
Na pewno możnaby się bardziej wysilić, żeby coś naskrobać w poście :D .
Ja raczej jestem tradycjonalistą i wolę chyba tradycyjne ogrzewanie podłogowe wodne z rurkami. Jeśli interesuje was temat ogrzewania podłogowego to serdecznie zapraszam do zapoznania się z solidnym artykułem na ten temat http://buderus-inserw.pl/uslugi-hydraul ... -podlogowe .

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 10 maja 2018, 13:23 - czw
autor: Rusałka
Ogrzewanie podłogowe to świetna sprawa. Przede wszystkim nie masz brzydkich grzejników, poza tym jest tańsze w eksploatacji a po trzecie ciepło jest równomiernie rozprowadzane więc dom ogrzewa się szybko. U mnie projektem i wykonaniem ogrzewania podłogowego zajmowała się firma http://pcmklima.pl/ogrzewanie-podlogowe/ . Zrobili całość szybko i bardzo dokładnie. Poza tym nie kosztowało to bardzo dużo.

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 20 maja 2018, 05:55 - ndz
autor: onaion
Decydując się na ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu warto pamiętać o tym, żeby zastosować odpowiednie materiały na podłogi, które odpowiednio przewodzą ciepło. Na http://www.lubliniecprojekty.pl/lazienkowe-plytki-hiszpanskie-z-poznania/ czytałam, że na przykład do łazienki świetnie nadawałyby się płytki łazienkowe z poznańskiego, dużego salonu płytek. Wybór tam mają podobno bardzo duży, można też liczyć na profesjonalne doradztwo fachowców, którzy podpowiedzą, jakie płytki wybrać, aby spełniły nasze wymagania.

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 26 maja 2018, 16:03 - sob
autor: Filip
Mam ogrzewanie podłogowe i nie mam specjalnych mat, tylko rozłożony wąż. Grzeje świetnie i dużo taniej od mat.

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 28 maja 2018, 12:10 - pn
autor: Ewelina00
ogrzewanie podłogowe to świetna sprawa ! :D Mam rozłożony wąż i grzeje dosyć dobrze :) , Ale o matach grzejnych nie słyszałam

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 22 czerwca 2018, 17:51 - pt
autor: aniaola37
Jak najbardziej warto na takie postawić. Nie tylko dla naszej wygody, bo kto nie lubi chodzić na boso po podłodze, ale także dla oszczędnego ogrzewania. Gdy macie świetnie docieplony dom, to takie ogrzewanie bardzo tanio was wyjdzie. Możecie również wesprzeć się audytem energetycznych. Ta usługa oferowana przez firmę http://www.unicon-termo.pl wskaże newralgiczne punkty w waszym domu

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 22 czerwca 2018, 19:13 - pt
autor: niko28o
Moim zdaniem takie ogrzewanie to lekka przesada. To tylko wydawania pieniędzy na coś niezbyt ważnego.
____
pożyczki w uk bez credit check

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 25 czerwca 2018, 16:12 - pn
autor: wawka
Ogrzewanie podłogowe było modne kilka lat temu, teraz ludzie w dużej mierze decydują się na innowacyjne rozwiązania, jakimi są na przykład systemy grzewcze na podczerwień. Sprawdźcie sami, jak to wygląda https://heet24.pl/pl/c/Metal/17 . Warto zaznaczyć, że takie systemy zajmują mało miejsca w domach, co ważne zachowują również równomierną wilgotność powietrza i są przyjazne dla środowiska.

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post: 27 czerwca 2018, 15:59 - śr
autor: sylwester332
Jakbym miał podłogę ogrzewaną w domu to chyba bym skakał z radości