Ogrzewanie podłogowe

Budowa, remonty, wyposażenie

Re: Ogrzewanie podłogowe

Postautor: Robert7979 » 11 lipca 2020, 10:21 - sob

alfa pisze:Nie wiem, czy zdecydowałabym sie na ogrzewanie podlogowe... niedawno mielismy wlasnie dylemat na temat tego jaki system wybrac do domu i panowie z Levady bardzo nam pomogli, przedstawili nam najlepsze propozcyje, zalety , no i postawilismy na pompe ciepła

Pompa ciepła i podłogówka to najlepszy wybór
Robert7979

Postautor: brodusia » 19 lipca 2020, 21:39 - ndz

Mam niewielki domek nad jeziorem i ze względu na chęć przebywania tam dłużej, zdecydowałam się na ogrzewanie poprzez piec kominkowy na pellet, od Defro https://www.defro.pl/ , model Hydropell. Małe i zgrabne urządzenie, wyjątkowo starannie wykonane. Co ważniejsze ma bardzo dużą wydajność co było dla mnie kluczowe i mogę teraz później kończyć sezon wakacjowania tam ;)
brodusia

Postautor: Seweryn » 05 sierpnia 2020, 14:17 - śr

A może odwrotnie? Ogrzewanie sufitowe? U mnie działa całkiem przyjemnie. Co prawda panele Eco Partner to pełna elektryka, dlatego teraz zastanawiam się nad dodaniem do domu fotowoltaiki. Dobre połączenie moim zdaniem. Takie ogrzewanie jest całkiem ekonomiczne i fajnie się nim steruje, a jak dojdzie prąd z dachu to już kompletnie rachunki będą na niskim poziomie.
Seweryn

Postautor: Roarrra » 19 sierpnia 2020, 16:53 - śr

Zrobiłam u siebie zarówno na parterze i na piętrze, był to bardzo dobry wybór. Jest to efektywne ogrzewanie, bardzo przyjemnie się chodzi po ciepłej podłodze, no i też nie ma grzejników. Fajna opcją jest też pompa ciepła, myśleliście o tym? Ja akurat mam gazowe ogrzewanie, ale drugi raz pewnie wybrałabym pompę. Zdecydowałam się z kolei tu na wentylacje mechaniczną od firmy Erco Łódź. Znajomi mnie przekonali i z tego też jestem bardzo zadowolona.
Roarrra

Postautor: zygkam » 25 sierpnia 2020, 20:00 - wt

Pompa ciepła strasznie drogo wychodzi. Nie opłaca się, bo niby eksploatacja tania ale spłacać będziemy z 15-20 lat. Czy tyle wytrzyma? Lepiej takie panele jak wyżej było o nich pisane. Na podczerwień, jak te Eo Partner. Ich opis całkiem fajny jest na stronie. Do tego fotowoltanika i mamy właściwie ogrzewanie w cześci za darmo. I w cenie niższej niż pompa ciepła.
zygkam

Postautor: filip97 » 25 sierpnia 2020, 20:43 - wt

Mam takie ogrzewanie i nie zamieniłabym go na żadne inne. Jest bardzo korzystne i wygodne. Ale to dzięki firmie Uponor Home, która dobrała odpowiednie rozwiązanie do naszego domu i wszystkim się zajęli, bardzo szybko i profesjonalnie.
filip97

Postautor: legend » 27 sierpnia 2020, 11:16 - czw

Kiedyś myślałam, że ogrzewanie podłogowe to nic takiego, ale dziś wiem, że można śmiało dom z nim wygrzać. W związku z tym my zakładamy je w domu, jak to większość ma w standardzie. Ogólnie na pewno, po przyłączeniu tego, trzeba będzie uszczelnianie kominów sprawdzić i tyle. Bo na pewno coś się z kominem dzieje, ale my nie wiemy co w sumie.
legend

Postautor: kitkaja » 29 sierpnia 2020, 19:21 - sob

Jak chcesz zastosować ogrzewanie podłogowe to będziesz potrzebować źródła zasilania i wtedy sprawdzi się fotowoltaika. W doborze odpowiedniej instalacji jak i montażu pomoże ci firma https://inverter.com.pl/ Mają duże doświadczenie i pomogą też uzyskać dofinansowanie do projektu więc jest to najlepszy wybór. Na pewno będziesz zadowolony z efektów końcowych.
kitkaja

Postautor: radzik » 23 września 2020, 20:08 - śr

Skoro myślimy o ogrzewaniu, to na pewno potrzebujemy kogoś, kto nam to założy. To jest pierwszą rzeczą, o jakiej myślimy. Kolejna to oczywiście fakt, ile to będzie kosztować. A co powiecie na odpowiednie komponenty związane z ogrzewaniem? Ja wam mogę podpowiedzieć, że tutaj http://sklep.vinstal.pl/ macie wiele elementów tego rodzaju właśnie.
radzik

Postautor: marciniak » 01 października 2020, 15:17 - czw

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Moim zdaniem warto tę opcję wziąć pod uwagę. Jeśli chodzi o tego typu instalacje to świetnym specjalistą jest firma EWOL - specjaliści od elektryki i ogrzewania: https://ewol-ogrzewanie.pl/ .
marciniak

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko dla domu