Domy z prefabrykatów

Budowa, remonty, wyposażenie

Re: Domy z prefabrykatów

Postautor: wallisa » 22 marca 2018, 11:38 - czw

Ja nie miałam okazji ale to musi być ciekawe rozwiązanie. Nie interesowałam się takimi rozwiązaniami bo wolę kupić mieszkanie niż dom, dla mnie to większa wygoda i niższa cena zdecydowały o wyborze mieszkania na osiedlu Atala w Warszawie
wallisa

Postautor: marciniak » 06 kwietnia 2018, 12:29 - pt

Domy z Bali faktycznie prezentują się świetnie. Znajomi mają taki dom i jestem w nim absolutnie zakochana. Stoi już kilka lat, a ciągle wygląda jak nowy. Postawiła im go firma Wikpol: http://www.domyzbali.lublin.pl/. Do jego budowy użyto tylko najwyższej jakości bali syberyjskich. Efekt naprawdę jest niesamowity.
marciniak

Postautor: monia89 » 09 kwietnia 2018, 12:39 - pn

Coraz więcej ludzi buduje takie domy i też zastanawiałam się, czy warto...
monia89

Postautor: Halny32 » 24 stycznia 2019, 17:35 - czw

Nie słyszałem o takich domach musze więcej poczytać. Na razie robię wstępny kosztorys ile nas budowa będzie kosztować i poszczególne elementy jak płytki, okna drzwi, panele. Trochę tego jest. Postaramy się też więcej rzeczy brać u jednego dostawcy. Tak chcemy robić np z Drutex i oknami i drzwiami. Mniej problemów jak się u jednej firmy zamawia.
Halny32

Postautor: linga » 26 stycznia 2019, 14:01 - sob

Nigdy dotąd nie słyszałam o takim rozwiązaniu, ale na pewno sobie to sprawdze.
linga

Postautor: paniola » 29 stycznia 2019, 11:17 - wt

Słyszałam juz o takich domach, jednak na ile one beda trwale? Czy nasze wnuki beda miały jeszcze szanse w nich zamieszkać? Jakos jestem zwolenniczką tradycyjnych metod budowlanych. W taki tez sposób budujemy nasz dom, moze jest troche drozej i dłuzej, jednak my jestesmy zadowoleni. Od poczatku budowy postawilismy na fachowców, materiały budowlane na budowe dostarczała nam firma http://avio-star.pl/ Zajmuja sie takze na biezaco wywozem śmieci, takze non stop był porzadek na budowie, nie było zadnych śmieci budowlanych.
paniola

Postautor: Baudrillard724 » 30 stycznia 2019, 10:57 - śr

Wydaje mi się, że przy takich domach bardzo ważne jest sprawdzenie zagęszczenia gruntu – musi być szczegółowo sprawdzone, bo mamy raczej mniejszą elastyczność w kwestii dopasowywania poszczególnych elementów domu i tak dalej. Najwygodniejszym sposobem będzie chyba zastosowanie płyty dynamicznej, z takiego rodzaju: https://www.plyta-dynamiczna.pl/plyta-dynamiczna/. Bo wiadomo, przy statycznych płytach VSS to już trzeba ściągać pojazd obciążeniowy i tak dalej.
Baudrillard724

Postautor: fiona45 » 08 lutego 2019, 16:17 - pt

Mi się podobają takie domy. Widziałam ostatnio gotowe tanie domy na www.hogerdom.pl/ . Czasem warto poszukać czegoś ciekawego i praktycznego w dobrej cenie. Domy tego typu są ciepłe i praktyczne, a co najważniejsze szybko się je buduje. Wiele osób myśli właśnie nad takimi domami, bo załatwić wszystko potrafią za Ciebie. A jednak budowa domu to wiele papierków.
fiona45

Postautor: gaga12 » 20 marca 2019, 17:05 - śr

A podobają wam się domy drewniane pod klucz ? Trafiłam niedawno na ofertę firmy Naturekodom, którzy specjalizują się w takich domach. Są ładne, funkcjonalne, jak sama nazwa wskazuje - pod klucz, o o wiele szybciej można wa takim domu zamieszkać. Są też energooszczędne. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu domy.
gaga12

Postautor: Gretta » 28 marca 2019, 16:05 - czw

Takie domy stawiane są bardzo szybko. To na pewno jest spory plus jeżeli o to chodzi. Myślę, że warto zainteresować się taką technologią budownictwa i tak trzeba będzie wszystko ocieplić, otynkować. Zobaczcie tu sobie ofertę od firmy https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-aluminiowe Może zakup rusztowania będzie wam niezbędny przy budowie, czy remontach. Firma posiada także na wynajem rusztowania aluminiowe i inne produkty do prac na wysokościach
Gretta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko dla domu