Awangardowy ogród przy domu

Budowa, remonty, wyposażenie

Re: Awangardowy ogród przy domu

Postautor: Bartlomiej28 » 02 lipca 2019, 11:43 - wt

A ja lubię po prostu nowocześnie, bez żadnych awangard. Zawsze to, czego potrzebuję udaje mi się znaleźć na Dajar.pl, któey mogę z czystym sercem polecić każdemu miłośnikowi przydomowego relaksu :d
Bartlomiej28

Postautor: EmmiliaF » 11 grudnia 2019, 20:38 - śr

Z ogrodem jest bardzo dużo pracy, miałam raz podejście do roślin, kwiatów, ale nie mam na to zbyt wiele czasu, dlatego też zrezygnowałam z tego pomysłu. Skupiam się na wygodzie, wypoczynku w ogrodzie. Tu wiadomo najważniejsze są odpowiednie meble. Mam mega wygodny hamak, przydałoby się coś na taras. Taki mały zestawik od https://homegarden.com.pl/meble-z-techn ... -beige-4-1 mnie zainteresował. Mniejszy stolik, cztery krzesła, fajna opcja. Dużo dobrego słyszałam o meblach z technorattanu.
EmmiliaF

Postautor: KonradSkal » 16 grudnia 2019, 19:42 - pn

Hej za dwa miesiące będę wprowadzał się do nowego domu. Działka ma spory ogród, który chciałbym jakoś fajnie urządzić. Myślę nad wyposażeniem się w parę rzeczy stąd: http://basterlawki.pl/pl/5-lawki-parkowe Co o tym myślicie?
KonradSkal

Postautor: Kalina1 » 27 grudnia 2019, 23:53 - pt

Aranżując ogród trzeba pamiętać o stworzeniu w nim miejsca do odpoczynku. Jeśli nie chcecie inwestować dużej ilości pieniędzy na wykonanie altany drewnianej czy murowanej to rozważnie taką opcję jak pawilony ogrodowe . Taki namiot ogrodowy doskonale sprawdza się do ochrony przed słońcem. Namioty bardzo dobrej jakości oferuje firma Halplan. U nich możecie zamówić namiot na wymiar a także w dowolnym kolorze. Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy Halplan
Kalina1

Postautor: Triumph » 10 stycznia 2020, 15:17 - pt

Ostatnio zaczęły mi się bardzo podobać ogrody w klasycznym stylu, coraz bardziej myślę o postawieniu małej fontanny np. z mosiądzu na środku ogrodu. Znalazłem wyjątkową stronę rzezba.com.pl, gdzie można znaleźć między innymi wykonywane na zamówienie rzeźby ogrodowe z mosiądzu bądź drewna. W portfolio znajdziecie przykładowe ich rzeźby, płaskorzeźby, tablice czy pomniki. Wszystko jest bardzo wyjątkowe, więc sądzę, że to świetny pomysł na urozmaicenie architektury ogrodowej.
Triumph

Postautor: messa » 30 stycznia 2020, 12:29 - czw

Fajne rzeczy można zrobić jeśli dobrze zaplanujemy ogród. Osobiście lubienie oczywiste kształty i rośliny pnące. Dobrze zaprojektowany układ podpór takich jak te piramidy https://egarden24.pl/pergole-piramidy-podpory-1051 może zmienić nasz ogród w miejsce magiczne. Szczególnie wieczorem kiedy dodamy do tego jeszcze oświetlenie.
messa

Postautor: pixie_dixie » 14 lutego 2020, 13:51 - pt

Hm, wszystko zależy od tego, co to jest ta ogrodowa awangarda ;) U mnie jest bardzo angielsko, dużo swobody, czasem nawet przesady, bo rośliny rosną sobie wszędzie :lol: A jedyną awangardą :p jest mini szklarnia Inspekt :p tam rośnie sobie moja ukochana rukola, plus jakieś inne małe warzywka... fajna wersja szklarni, bo nie zajmuje dużo miejsca, a po sezonie warzyw mogę tam posadzić niskie rośliny ozdobne. Taki przynajmniej mam plan :D
pixie_dixie

Postautor: Edyta6 » 20 lutego 2020, 22:55 - czw

Apropo balkonu - ja widziałam już kilka takich ciekawych propozycji np ogrodu na balkonie.Według mnie to ciekawe rozwiązanie, bardzo estetyczne. Warto także postawić na porządne balustrady tarasowe - najlepiej takie ze stali nierdzewnej lub szklane. Dzięki takiemu solidnemu wykonaniu można mieć pewnośc że wytrzymają wiele długich lat w idealnym stanie a przy tym będą się prezentować niezmiennie elegancko
Edyta6

Postautor: pippi » 25 marca 2020, 11:34 - śr

Żeby ogród był piękny, a my jesteśmy trochę leniwi, żeby dbać regularnie o ogród i go podlewać, to warto zainwestować w takie centrum nawadniania http://centrumnawadniania.com które pokaże nam własnie na smartfonie, jaki poziom nawodnienia ma własnie nasza gleba. Jezeli nawodnienie nie jest wystarczające, to własnie można je załaczyć poprzez telefon.
pippi

Postautor: whiterose » 04 kwietnia 2020, 21:02 - sob

A ja chce nowocześnie i funkcjonalnie zaaranżować swój ogród. Przede wszystkim ma w planach kupić sobie domek na narzędzia drewniany, który tutaj https://www.wooder.com/ znalazłam. Również myślę nad zakupem obudowie drewnianej do kosza oraz kompostownikiem. Widziałam, że wszystkie takie artykuły też tam dostanę.
whiterose

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko dla domu