Strona 1 z 1

Transport motocykla z Irlandii.

Post: 10 czerwca 2019, 15:03 - pn
autor: rossen
Siema, matomaniacy! Ja również dołączam do Waszego grona, a nawet powiem więcej - chcę sobie ściągnąć z zagranicy jednego z najnowszych motocykli. Czytałem dużo na ten temat - z kim ściągać, ile to kosztuje, na co w dokumentach uważać, ale nadal nie mam gotowego planu. Nawet nie wiem, jak transport zorganizować i jakie będą jego koszta, ale jedno wiem na pewno - nie poddam się i zdobędę motocykl na jakim mi bez wątpienia zależy!c

Re: Transport motocykla z Irlandii.

Post: 15 czerwca 2019, 07:46 - sob
autor: answer
Fajnie widzieć taką konsekwencję i mam nadzieję, że spełnisz swoje marzenie. Jakiś czas temu, zanim urodziło mi się dziecko, też o takim ściągnięciu myślałem i pamiętam, że motocykl możesz kurierem na palecie przywieźć i nie ma z tym większych problemów. Co do dokumentów, to nie pamiętam już za wiele, może lepiej podejdź do jakiejś ubezpieczalni i oni Ci tam więcej powiedzą. Powinni się na tym znać, a jak nie, to urząd komunikacji Ci zostaje.

Re: Transport motocykla z Irlandii.

Post: 19 czerwca 2019, 17:45 - śr
autor: Devil93
Czytałam gdzieś na stronie internetowej dla fanów i motocyklistów, że ściągania motocyklów i skuterów z zagranicy jest ostatnio popularne. Faktem jest, że za przesłanie takiego sprzętu należy dużo zapłacić, ale w krajach takich jak Irlandia czy Wielka Brytania nie ma tak problematycznych dróg, więc kupujemy sprzęt w lepszym stanie. Standardowo płacimy za tumaczenie dokumentów, ewentualne przejazdy drogowe i graniczne.