Fotelik czy Smart Kid Belt?

Forum o samochodach, motorach

Fotelik czy Smart Kid Belt?

Postautor: kitkaja » 19 lutego 2019, 11:17 - wt

Czy macie doświadczenie z zamiennikami fotelików czyli pasami Smart Kid Belt? Używa ktoś na co dzień i jak to wypada w odniesieniu do fotelików? Pytam bo dzieci mi podrosły i szukam alternatywy dla fotelików.
kitkaja

Re: Fotelik czy Smart Kid Belt?

Postautor: anielka » 16 kwietnia 2019, 21:29 - wt

Ja używam :) mam 3 dzieciaków w wieku 6 8 i 9 lat :) i zdecydowanie ułatwia nam to funkcjonowanie, wszystkie mieszczą się z tyłu samochodu, mają wygodnie, komfortowo. Foteliki nie miałyby szans się zmieścić
anielka

Postautor: Greysowa » 17 kwietnia 2019, 07:45 - śr

Moja znajoma mówi że tylko nowy fotelik, montowany tyłem do kierunku jazdy, ale też spotkałam się z różnymi opiniami. Warto poczytać może nie tyle opinie, co fachowe arytkuły na ten temat. Na stronce https://www.bravebeaver.pl znalazłam taki, wraz z opisem konkretnych modeli. Zajrzyjcie sobie tam również, wedlug mnie jest to niezbędnik zakupowy, są tu porady na temat praktycznie każdych zakupów.
Greysowa

Postautor: wawka » 03 lipca 2019, 11:54 - śr

No jak mam być szczera, to my planujemy zakup fotelika dziecięcego. Nie podjęłam co prawda jeszcze decyzji, jaki model i markę wybiorę, ale koleżanka podesłała mi tę stronę https://rankingmania.pl/ Podobno można znaleźć tam bardzo ciekawy i dokładny ranking fotelików samochodowych dla dzieci - sprawdźcie to sami :)
wawka

Postautor: bzik » 02 marca 2020, 16:56 - pn

Smart Kid Belt ostatnio był badany w Hiszpanii i wypadł całkiem fajnie. Warto poczytać te testy, które zleciła fundacja Jestem Potrzebny.
bzik

Postautor: kajaM » 12 września 2020, 13:21 - sob

bzik pisze:Smart Kid Belt ostatnio był badany w Hiszpanii i wypadł całkiem fajnie. Warto poczytać te testy, które zleciła fundacja Jestem Potrzebny.

Mnie w tym teście osobiście zastanawiało to, że nie wszystkie foteliki przeszły wszystkie testy. To dziwne, bo w moim odczuciu chyba dopuszczone powinny być te, które zaliczają całość testu. Smart kid wypadł w niektórych testach bardzo pozytywnie. W niektórych średnio ale sumarycznie całkiem porządny wynik.
kajaM

Postautor: Kinka » 30 września 2020, 11:08 - śr

kajaM pisze:
bzik pisze:Smart Kid Belt ostatnio był badany w Hiszpanii i wypadł całkiem fajnie. Warto poczytać te testy, które zleciła fundacja Jestem Potrzebny.

Mnie w tym teście osobiście zastanawiało to, że nie wszystkie foteliki przeszły wszystkie testy. To dziwne, bo w moim odczuciu chyba dopuszczone powinny być te, które zaliczają całość testu. Smart kid wypadł w niektórych testach bardzo pozytywnie. W niektórych średnio ale sumarycznie całkiem porządny wynik.

Mnie tez zaskoczylo to ze fotelik moze byc niebezpieczny. Kiedys myslalam o tym czym sie rozni fotelik za 400 od tego za 2000 ale okazuje sie ze zwykle jest to poprostu marka.. foteliki znane i uwazane za bezpieczne nie przeszly testow a zwykle pasy za 100 zl tak https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ zaskakujace?
Kinka

Postautor: Romka » 22 października 2020, 20:42 - czw

Alternatywne rozwiązanie jakim jest Smart Kid Belt jest u nas w użyciu już długi czas. Znakomicie się sprawdza w jeździe codziennej syna z dziadkami i idealnie podczas korzystania z taksówki. Wojaże wakacyjne też są zdecydowanie łatwiejsze logistycznie gdyż SKB jest mały lekki i nie robi nadbagażu w bagażu podręcznym.
Romka

Wróć do Rozmowy o motoryzacji