Wymiana zbiorników LPG

Forum o samochodach, motorach

Wymiana zbiorników LPG

Postautor: Abiturient » 21 kwietnia 2018, 13:38 - sob

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że posiadając samochód na gaz trzeba zwracać uwagę na to, że zbiornik z takiej instalacji ma homologację na 10 lat ? Po tym okresie konieczne jest przeprowadzenie badań dopuszczających butlę do dalszej eksploatacji. Można to zlecić do warsztatu, który robi legalizację zbiorników LPG, albo można wybrać wymianę takiego zbiornika na nowy. Pierwsza opcja jest tańsza, ale za to ta druga pochłania mniej czasu i oczywiście dostajemy nowy zbiornik.
Jeśli ktoś z województwa zachodniopomorskiego potrzebuje aktualnie wymienić zbiornik, to polecam warsztat w Szczecinie : https://zbiorniki-lpg.szczecin.pl/
Abiturient
Administrator

Re: Wymiana zbiorników LPG

Postautor: sebastian213 » 25 kwietnia 2018, 14:05 - śr

Mam takie auto na LPG i robię przegląd nie co 10 lat tylko co 5 lat sprawdzam instalację gazową
sebastian213

Postautor: egon » 12 maja 2018, 15:15 - sob

Lepiej zapobiegać niż leczyć więc od czasu do czasu nie zaszkodzi wizyta u mechanika. Ostatnio robiłem przegląd instalacji optima Odwiedzam tylko wykwalifikowanych i sprawdzonych mechaników więc jeśli jest coś nie tak to wiem że sumiennie podejdą do sprawy. Oczywiście wszystkiego nie da się przewidzieć ale niektórym awariom można zapobiec.
egon

Postautor: Einar88 » 10 czerwca 2018, 05:42 - ndz

W tym roku wymieniałem butlę i robiłem przegląd. Auto już kupiłem z LPG.
Einar88

Postautor: lukaszglinek » 25 września 2018, 14:01 - wt

Tak więc zrobię :P Dzięki
lukaszglinek

Wróć do Rozmowy o motoryzacji