Transport motocykla z Irlandii.

Forum o samochodach, motorach

Transport motocykla z Irlandii.

Postautor: rossen » 10 czerwca 2019, 15:03 - pn

Siema, matomaniacy! Ja również dołączam do Waszego grona, a nawet powiem więcej - chcę sobie ściągnąć z zagranicy jednego z najnowszych motocykli. Czytałem dużo na ten temat - z kim ściągać, ile to kosztuje, na co w dokumentach uważać, ale nadal nie mam gotowego planu. Nawet nie wiem, jak transport zorganizować i jakie będą jego koszta, ale jedno wiem na pewno - nie poddam się i zdobędę motocykl na jakim mi bez wątpienia zależy!c
rossen

Re: Transport motocykla z Irlandii.

Postautor: answer » 15 czerwca 2019, 07:46 - sob

Fajnie widzieć taką konsekwencję i mam nadzieję, że spełnisz swoje marzenie. Jakiś czas temu, zanim urodziło mi się dziecko, też o takim ściągnięciu myślałem i pamiętam, że motocykl możesz kurierem na palecie przywieźć i nie ma z tym większych problemów. Co do dokumentów, to nie pamiętam już za wiele, może lepiej podejdź do jakiejś ubezpieczalni i oni Ci tam więcej powiedzą. Powinni się na tym znać, a jak nie, to urząd komunikacji Ci zostaje.
answer

Postautor: Devil93 » 19 czerwca 2019, 17:45 - śr

Czytałam gdzieś na stronie internetowej dla fanów i motocyklistów, że ściągania motocyklów i skuterów z zagranicy jest ostatnio popularne. Faktem jest, że za przesłanie takiego sprzętu należy dużo zapłacić, ale w krajach takich jak Irlandia czy Wielka Brytania nie ma tak problematycznych dróg, więc kupujemy sprzęt w lepszym stanie. Standardowo płacimy za tumaczenie dokumentów, ewentualne przejazdy drogowe i graniczne.
Devil93

Postautor: legend » 26 czerwca 2019, 22:49 - śr

Tematyka ta nie jest mi za bardzo znana, ale że szukałam wczoraj kuriera zagranicznego, to wiem zdecydowanie, że przedsiębiorstwo usługowe Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ takim ściągnięciem motocykla zza granicy się zajmuje. Wyczytałam to w ich opisie usług, ale prawdę mówiąc wcześniej nie wiedziałam, że tym mogą się zajmować kurierzy. Myślałam, że to dotyczy tylko dealerów, albo tych, co auta sprowadzają do naszego kraju.
legend

Postautor: marciniak » 05 sierpnia 2019, 12:52 - pn

Możesz go spokojnie przewieźć na specjalnej przyczepce. Tego typu przyczepki znajdziesz w ofercie firmy Sebik. Można je kupić lub wypożyczyć. Tu znajdziesz przyczepy do przewozu motocykli i quadów: https://sebik.pl/przyczepy-do-przewozu-motocykli-i-quadow/.
marciniak

Postautor: Biała15 » 09 sierpnia 2019, 15:15 - pt

A to jest bardzo prosta sprawa bo wystarczy że zgłosisz się do firmy https://symlog.eu/ Tylko oni potrafią zorganizować transport lądowy, morski i powietrzny tak jak trzeba. Kadrę mają zaprawioną w bojach więc nic im nie straszne co gwarantuje że dostawa dojdzie na miejsce i o czasie. Wystarczy że się z nimi skontaktujesz i zrobią ci wycenę takiej usługi.
Biała15

Wróć do Rozmowy o motoryzacji