Studia?

Przedstaw swoje zainteresowania

Studia?

Postautor: marudna » 24 stycznia 2021, 15:39 - ndz

Co teraz młodzi ludzie robią po zdanej maturze?Wybierają studia czy raczej chcą iść od razu do pracy?
marudna

Re: Studia?

Postautor: Elfika » 25 stycznia 2021, 16:51 - pn

Wszystko zależy od tego jaką mamy sytuację finansową,wielu młodych ludzi często wybiera zaoczne zarządzanie studia by w ciągu dnia móc pracować,zarabiać na siebie i swoje potrzeby,by móc uczyć się i funkcjonować w świecie studenckim.
Obecnie studia są dość drogie,same podręczniki,pomoce naukowe potrafią sporo wynieść studenta,dlatego też dla mniej zamożnych jest to idealne rozwiązanie.
Elfika

Postautor: Arleta » 29 stycznia 2021, 09:28 - pt

Większość młodych osób tak naprawdę nie wie co chce robić po maturze - jest to jak najbardziej naturalne i zrozumiałe. Decydując się na studia, dobrze jest określić swoje preferencje oraz to czy wybrany kierunek będzie pomocny w przyszłej pracy zawodowej. Dużym zainteresowaniem wśród maturzystów i to od wielu lat cieszy się prawo https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... -studia-2/ Jeśli więc widzisz się w zawodzie adwokata, prawnika czy radcy prawnego a do tego lubisz się uczyć, to myślę, że warto wziąć pod uwagę studia prawnicze.
Arleta

Postautor: szopentowski » 29 stycznia 2021, 14:01 - pt

Ja akurat nie studiowałem i jakoś mi to nie przeszkadza.
szopentowski

Postautor: jocinotwski » 15 lutego 2021, 18:24 - pn

Szczerze mówiąc to nie ma żadnego parcia na to żeby iść na studia. Jeżeli czujecie coś takiego to idźcie. Kierunek na pewno sam do Was przyjdzie. Tak było u mnie i jestem z tego zadowolony, bo teraz robię to co lubię :)

___
sprzedaż kotów rasowych
jocinotwski

Postautor: Tempantowski » 17 lutego 2021, 13:34 - śr

Ja jeszcze się zastanawiam nad tymi studiami.
Tempantowski

Postautor: płaczka » 17 lutego 2021, 19:28 - śr

Myślę, że studia. Kiedyś po technikum często szło się od razu do pracy a teraz młodzież chętnie szkoli się dalej, zarówno dziennie jak i zaocznie. Moja siostrzenica wybrała taką uczelnię w Warszawie http://www.wseiz.pl kierunek wzornictwo. Jest pozytywnie zaskoczona ilością zajęć praktycznych, uczelnia idealnie przygotowana do prowadzenia takiego kierunku, mają najlepszą kadrę.
płaczka

Postautor: onaion » 18 lutego 2021, 11:35 - czw

Ja wychodzę z założenia, że bez względu na kierunek studiów, który wybierzemy, warto się też zatroszczyć o znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Najlepiej, aby była ona potwierdzona certyfikatem. Jak widać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/egzamin/cpe, Szkoła Językowa ProfiLingua może Was na przykład przygotować do egzaminu CPE. Co Wy na to?
onaion

Postautor: izabellaa » 09 marca 2021, 12:44 - wt

Teraz na topie są takie kierunki https://mskpu.pl/projektowanie-ubioru/ związane z moda i projektowaniem ubiorów. Na tej stronie możesz poznać więcej informacji o takich kierunkach.
izabellaa

Postautor: karolinarowek » 02 kwietnia 2021, 13:59 - pt

Nad studiami warto się zastanowić, gdyż każdy z nas ma inne zainteresowania i preferencje. Jedni mają umysł ścisły, inni humanistyczny dlatego oferta uczelni jest dość różnorodna. Jeśli zastanawiacie się ile trwają studia inżynierskie i jakie dają wam możliwości po ich zakończeniu to warto się wszystkiego dowiedzieć przed ich rozpoczęciem. Dzięki tej wiedzy, będziecie mieli szerszy obraz na całą sytuację związaną z kształceniem wyższym.
karolinarowek

Wróć do Hobby