Jaka rasa psa do mieszkania w bloku?

Przedstaw swoje zainteresowania

Jaka rasa psa do mieszkania w bloku?

Postautor: kolcia » 26 marca 2018, 15:12 - pn

Hej wszystkim!
Wiem, że wielu z Was ma ukochane zwierzątko. Ja chciałam poruszyć temat psa w mieszkaniu. Jaką rasę psa polecicie do mieszkania w bloku? York to 100% pewniak, ale nie każdy musi lubić yorki. Co powiecie na przykład na biszonka? Dokładnie to bichon frise. Skomplikowana nazwa, a dla mnie to pudelek;)
kolcia

Re: Jaka rasa psa do mieszkania w bloku?

Postautor: georginia » 26 marca 2018, 15:28 - pn

Bichonek to dobry pomysł. Szczeniaki sa takie słodkie. Czytałam, że świetnie przystosowują się do różnych warunków mieszkaniowych. http://bichon-hodowla.pl/category/szczenieta-na-sprzedaz/
georginia

Postautor: Tadeusz » 29 marca 2018, 15:24 - czw

jakieś małe rasy :) Yorki, chichuachuy etc :)
Tadeusz

Postautor: onaion » 18 czerwca 2018, 09:45 - pn

Ja ostatnio czytałam bardzo fajny, interesujący artykuł na stronie https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml na temat wyboru idealnej rasy psa dla siebie. Okazuje się, że według klasyfikacji FCI rasy psów są podzielone na 10 grup o wspólnych cechach. Wiedząc, jakie cechy posiada poszczególna grupa ras, łatwiej będzie wybrać rasę, która sprawdzi się do bloku. Na pewno warto, aby taki piesek nie potrzebował bardzo wiele ruchu i żeby nie był zbyt "szczekliwy" :)
onaion

Postautor: weronikaslon » 09 lipca 2018, 10:56 - pn

yorki są naprawdę cudne :D
weronikaslon

Postautor: irenka » 09 lipca 2018, 11:12 - pn

Też uwielbiam yorki.
irenka

Postautor: krystek » 10 lipca 2018, 08:47 - wt

Powiedzcie mi proszę bo widzę, że na temat psów wiecie nieco więcej niż ja, kiedy najlepiej rozpocząć szkolenie psa? Są jakieś ramy czasowe, czy raczej niezależnie od tego, ile pies ma lat, da się go "ułożyć"? Jest to dla mnie niezwykle ważne, bo zastanawiam się nad wzięciem psa ze schroniska i boję się, że jeżeli wezmę kilkulatka, to sobie z nim później nie poradzę. Będę wdzięczny za wskazówki.
krystek

Postautor: Luna » 12 listopada 2019, 22:45 - wt

kolcia pisze:Hej wszystkim!
Wiem, że wielu z Was ma ukochane zwierzątko. Ja chciałam poruszyć temat psa w mieszkaniu. Jaką rasę psa polecicie do mieszkania w bloku? York to 100% pewniak, ale nie każdy musi lubić yorki. Co powiecie na przykład na biszonka? Dokładnie to bichon frise. Skomplikowana nazwa, a dla mnie to pudelek;)

Szczerze, to ja także za yorkami nie przepadam. Nie jest powiedziane, że jak mieszkasz w bloku, to od razu musisz mieć jakieś maleństwo. Średniej wielkości pieskowi też można zapewnić dobre warunki.
Luna

Postautor: wally » 13 listopada 2019, 07:44 - śr

No pewnie. My mamy właśnie od niedawna psiaka średniej wielkości i czuje się u nas bardzo dobrze. Strasznie protestuje jak mu zakładamy obrożę i smycz. Wyraźnie widać, że mu przeszkadza. Dlatego zastanawiamy się nad kupnem takich szelek https://johndog.pl/produkt/szelki-guard-john-dog-new-york/. Ponoć są o wiele wygodniejsze dla pieska i nie odczuwa tak ciągnięcia. Może by się sprawdziły? Co wy zakładacie waszym pieskom na spacer? Niedługo chłodniejsze dni. Myślałem też o jakiejś kurtce dla niego.
wally

Postautor: rossen » 11 lutego 2020, 14:00 - wt

Wszystko zależy od tego, jak sobie poukładamy. Nawet duże pieski możemy chować w bloku, jeśli je odpowiednio do tego przygotujemy. No, ale siebie też musimy przygotować. W naszym domu powinniśmy mieć dużą wannę do kąpieli, maszynki do strzyżenia https://sklep.germapol.pl/ czy miejsce odpoczynku dla takiego psiaka.
rossen

Następna

Wróć do Hobby