SITA - uczyć można się z przyjemnością

Recenzje instytucji,firm, produktów

SITA - uczyć można się z przyjemnością

Postautor: jack1 » 21 października 2013, 13:21 - pn

Od zawsze interesowały mnie meandry ludzkiego mózgu. Jak on funkcjonuje? Co o nim wiemy? W jaki sposób następują procesy poznawcze oraz dzięki jakim mechanizmom jesteśmy w stanie trwale zapamiętywać informacje i szybko je odtwarzać w pamięci?
Przed blisko dziesięcioma laty miałem okazję zapoznać się z nowatorską metodą nauki SITA. Szybko zorientowałem się, że to sposób zapamiętywania informacji, który opiera się na wykorzystaniu synchronicznej pracy półkul mózgu w tzw. stanie Alfa do szybkiego i trwałego kodowania informacji w pamięci.
Nowatorskość tego rozwiązania polega na tym, że na dobrą sprawę, wyeliminowany został z procesu nauczania mozolny etap mechanicznego zapamiętywania treści przez wielokrotne powtarzanie informacji, którą chcemy zapamiętać.
Warto przypomnieć w tym miejscu, iż przy klasycznych modelach zapamiętywania treści powtórki stosuje się w celu zwiększenia poziomu koncentracji mózgu na zapamiętywanej w danym momencie informacji. Kilkakrotne powtórzenie gwarantuje nam wówczas wytworzenie w mózgu trwałych połączeń nerwowych z których w przyszłości będziemy mogli skorzystać. W przypadku metody SITA poprzez stan Alfa, czyli stan głębokiego relaksu eliminuje się ze świadomości wszystkie silne emocje - zarówno dobre jak i złe i w trakcie kiedy ciało i umysł nie są rozpraszane przez bodźce z zewnątrz podawane są informacje do zapamiętywania, uzupełnione o odpowiedni podkład muzyczny zamieszczony w tle nagrań. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapamiętujemy więcej informacji w krótkim czasie, a co najważniejsze zapamiętane treści zostają wprowadzone do tzw. pamięci długiej mózgu. Bardziej szczegółowy opis tej niezmiernie interesującej metody nauczania znajdziecie Państwo na stronie http://www.sita.edu.pl
jack1
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2013, 12:42 - śr

Re: SITA - uczyć można się z przyjemnością

Postautor: onaion » 24 lutego 2020, 14:38 - pn

Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego, to moim zdaniem bardzo dobre są również kursy języków obcych organizowane przez różne szkoły językowe. Na przykład Szkoła Językowa ProfiLingua, z której ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-mlodziezy, oferuje takie kursy angielskiego między innymi dla młodzieży :)
onaion
 
Posty: 726
Rejestracja: 15 maja 2017, 06:01 - pn


Wróć do Opinie

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron