Strona 1 z 1

obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 07 czerwca 2016, 12:09 - wt
autor: FosterFester
Mój znajomy z Ukrainy przyjechał do Polski na kilka dni ale zastanawia sie nad przeprowadzką na stałe. Pytał mnie o formalności związane z taka emigracją ale nie wiedziałem co mu powiedziec. Jakie formalności musi załatwić w pierwszej kolejności?

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 08 czerwca 2017, 11:17 - czw
autor: Sunnkredio
Teraz coraz więcej Ukraińcow szuka u nas pracy, najlepiej jednak zatrudnić ich przez agencje, wtedy formalności jest mniej, nie trzeba się o nic marwic.Zatrudnianie obcokrajowców w leasingu oferuje min. agencja EWL. Zerknijcie sobie na ich stronkę.

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 19 lipca 2018, 20:33 - czw
autor: rukola
Sporo osób szuka pracowników z Ukrainy i sporo agencji oferuje tego typu usługi. Wystarczyłoby aby kolega zgłosił się do takiej agencji i po prostu określił jakimi pracami moze się zająć. Z pewnością znalezienie pracy pójdzie mu szybciej, dzięki czemu łatwiej będzie mu przetrwać kazdy kolejny dzień;)

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 24 lutego 2019, 17:14 - ndz
autor: adik
Hejka, wejdz sobie może https://poradnikpracownika.pl . Znajdują się tam porady dla pracowników, wiec sądzę, że znajdą się również jakieś informacje odnośnie pracy osób zza granicy. Myślę, że znajdziesz coś ciekawego na ten temat.

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 20 marca 2019, 14:56 - śr
autor: onaion
Skoro już mowa o pracownikach zatrudnianych w firmach, to czy wiecie, w jaki sposób prawidłowo przechowywać dokumenty związane z ich zatrudnieniem? Służą do tego tak zwane akta osobowe, które, według aktualnych przepisów, powinny być podzielone na cztery części. Na stronie http://akta-osobowe.pl/#akta-osobowe znajdziecie na ten temat nieco więcej informacji, polecam zajrzeć ;)

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 11 marca 2021, 11:11 - czw
autor: karolinarowek
Jeśli będziecie potrzebować pomocy w tłumaczeniu dokumentów to koniecznie skontaktujcie się z Panią Wandą Konior, która posiada spore umiejętności i wiedzę w tym zakresie. Na stronie https://tlumaczalnia.pl/tlumaczenia-jezyk-ukrainski/ znajdziecie więcej na temat jej działalności. Dokumenty można wysłać również drogą elektroniczną, dzięki czemu zaoszczędzacie czas, a kurier dostarczy dokumenty pod wskazany adres. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 13 marca 2021, 10:27 - sob
autor: Grechtonski
Myślę, że to wszystko musi być jakoś ogarnięte w urzędach. Niestety nie wiem jaki urząd jest właściwy do załatwienia tej sprawy...

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 19 maja 2021, 22:01 - śr
autor: Milutka90
Myślę, że takiej osobie na pewno przyda się znajomość języka polskiego. Na pewno w nauce mogą pomóc materiały oferowane przez firmę https://startpolish.pl/en/, polecam ;)

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 07 lipca 2021, 16:53 - śr
autor: Reportowicz
Tak naprawdę coraz więcej jest u nas w kraju obcokrajowców i moim zdaniem zdecydowanie warto jest wiedzieć jak wyglądają kwestie ich zatrudnienia. Polecam na pewno zapoznanie się również z tematem https://magazynfakty.pl/payroll-czym-je ... -stosowac/ gdyż sam Payroll jak widzę zaczyna być coraz bardziej popularny w naszym kraju.

Re: obcokrajowiec a praca w Pl

Post: 25 listopada 2021, 15:12 - czw
autor: Moska90
Jeśli macie rodzinę poza Polską, to przecież moglibyście znacznie skuteczniej poradzić sobie z utrzymaniem odpowiednich kontaktów. Moim zdaniem warto byłoby zajrzeć do https://marketingibiznes.pl/biznes/sped ... narodowym/ i tam poczytać więcej na temat dobierania odpowiednich form wysyłki.