Czy brać pożyczkę pozabankową ?

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Czy brać pożyczkę pozabankową ?

Postautor: Pisarz » 16 sierpnia 2012, 16:48 - czw

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem zobowiązania finansowego? Chciałbyś dostać pieniądze właściwie od ręki, bowiem przydarzyła Ci się nie lada okazja? A może masz problem z jakimś domowym sprzętem i musisz go natychmiast wymienić? T
akie rzeczy się zdarzają, dlatego warto mieć pieniądze odłożone na czarną godzinę, żeby nie musieć martwić się usterkami. Jednakże w dobie kryzysu finansowego łatwiej jest mówić, aniżeli zastosować się do tych rad. Kiedy sytuacja Cię zmusza do podjęcia jakiejś decyzji i nie mas innego wyjścia po prostu myślisz sobie, że udasz się do banku.

Obrazek

Tymczasem okazje się, że nie tak łatwo dostać pożyczkę bankową. Trzeba bowiem spełnić szereg wymogów stawianych kredytobiorcom. Jeśli bank odmówi Ci udzielenia pożyczki nie płacz od razu tylko myśl pozytywnie. Racjonalny pożyczkobiorca, który zorientował się w temacie pożyczek zanim poszedł do banku po jedną z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na ryku prócz banków działają również instytucje pozabankowe, które mają w swojej ofercie podobne produkty. A ponieważ one również chcą być konkurencje całkowity koszt pożyczek pozabankowych nie różni się tak bardzo od tych tradycyjnych, bankowych zobowiązań. Oczywiście niekiedy korzystając z serwisów pożyczkowych musimy liczyć się z wyższymi kosztami, jednakże to my sami dokonujemy przecież wyboru gdzie o pożyczkę pozabankową się staramy. A nie w każdym miejscu opłaty będą tak wysokie. Wystarczy spojrzeć na pożyczki społecznościowe, gdzie można negocjować wysokość oprocentowania.
Więcej na ten temat można znaleźć : http://blogola.pl/poradniki/informacje-finansowe/czy-istnieja-pozyczki-pozabankowe-przez-internet/
Pisarz

Re: Czy brać pożyczkę pozabankową ?

Postautor: nogas » 13 lipca 2013, 15:26 - sob

Działania providenta i innych lichwiarzy są niebezpieczne. U nas sąsiedzi z domku obok wzięli taki kredyt na plac zabaw i już czwarty rok spłacają odsetki, bo umowa była niejasna i się okazało, że oprocentowanie jest gigantyczne. Chcieli zrobić dzieciom przyjemność, a teraz spłacają kredyt kredytem.
nogas

Postautor: josef76 » 08 sierpnia 2013, 08:13 - czw

Temat ciekawy i szeroki jak rzeka. Wszystko niby jest jasne, takie pożyczki to lichwa, wysokie koszty obsługi i tak dalej. Jednak jeśli się nad tematem dokładnie zastanowić... Obecnie po rozsadzeniu banki kredytowej, ubieganie się o kredyt w tradycyjnych bankach nie jest już takie proste i niekiedy związane jest z mnóstwem biurokratycznych zabiegów. oczywiście rozważam tu sytuacje w której staramy się o nie duże kwoty, kształtujące się w przedziale 1000- 3000 zł. Gdyż należy jednak pamiętać że wszelkie parabanki, faktycznie mają bardzo niski procent na który pożyczają, jednak koszty przerzucone zostają na obsługę i inne ukryte opłaty. Powiem, ze mimo świadomości tego stanu rzeczy wiele osób jednak sięga po ten typ "szybkiego dofinansowania". Znajomi którzy od lat prowadząfirmę transportową twierdzą że nigdy na coś takiego się nie zadecydują, gdyż to zwykłe wyrzucanie pieniędzy. Znam jednak znam kilka osób, które w ten sposób zdobywają w szybki i prosty sposób gotówkę w "tajemnicy" przed żoną.
josef76

Postautor: brownnose » 08 września 2013, 22:36 - ndz

Zawsze to lepiej pożyczyć drobną sumkę od kogoś znajomego, ale czasem nie mamy wyjścia i musimy skorzystać z tego typu pożyczek. Wtedy warto się dobrze zastanowić gdzie i jaki okres będzie dla nas najkorzystniejszy
brownnose

Postautor: Coldi » 03 marca 2015, 21:56 - wt

Pożyczki poza bankowe nie są rozsądnym rozwiązaniem często oprocentowanie takich pożyczek są bardzo wysokie. Takie jest moje zdanie. Jednak będąc już przy sprawach finansowych czy konto mbank jest godne polecenie czy lepiej zdecydować się na jakiś inny bank?
Coldi

Postautor: CzarnaKlaudia » 08 września 2015, 18:22 - wt

Ja napiszę od drugiej strony... należę do klubu-inwestorów i dzięki pożyczkom pozabankowym zarabiam pieniądze. Skoro ja dostaję dzięki pożyczkom, to znaczy że to jest pewna sprawa. wystarczy sprawdzić ten parabank i on funkcjonuje tak samo jak zwykły bank :)
CzarnaKlaudia

Postautor: monteo » 30 września 2015, 07:17 - śr

Zgadzam, że jak już się zadłużamy, to trzeba dokładnie wszystkie za i przeciw przeanalizować, I nie bierzemy nic w ciemno. Ja gdy mam problemy finansowe korzystam z tej oferty https://www.proficredit.pl/ Byłem w szoku, jak pierwszy raz się do nich zwróciłam. Załatwiono mnie szybko,doradzano bardzo konkretnie, dopasowano spłaty rat do moich możliwości bez zbędnych zaświadczeń.
monteo

Postautor: Sybilla » 22 października 2015, 23:16 - czw

10 razy sie zastanowie czy brać chwilówkę. Czasami to prosta droga do wpadniecia w poważne problemy finansowe. Moja mama własnie w taki sposób wpadła w niezłe tarapaty. I dlatego zanim kiedykolwiek zacznę brać chwilówki czy pozyczki przypomne sobie jakie niebezpieczeństwa z tym sie wiążą. Znalazłam ostatnio i przeczytałam ten poradnik http://kredytinkaso.pl/poradnik-dla-zaradnych.html Sa w nim autentyczne zwierzenia ludzi którzy mają problemy ze spłatą pozyczek. Prócz tego mozna dowiedziec się co i jak zrobic by wyjść z zadłużenia.
Sybilla

Postautor: Miki » 07 lutego 2016, 18:53 - ndz

Już lepiej jakbyś poprosiła o drobną pożyczkę kogoś z rodziny. Choć wiem, że ludzie juz niechętnie pozyczają pieniądze.
Ja osobiście już bym nikomu nie pożyczyła. Bo jak mam znowu szukać rozwiązań na ich odzyskanie to ja podziękuje.
Choc ostatnio znalazłam fajną platformę http://vindicat.pl/o-nas/ dzięki której można samodzielnie uruchomić prawidłową ścieżkę prawną związaną z windykacją
Miki

Postautor: krwaczykk87 » 13 lutego 2016, 18:08 - sob

Ja bym jednak nie ryzykował, chyba że naprawdę w wyjątkowych sytuacjach, ale staram się ich unikać.
krwaczykk87

Następna

Wróć do Wszystko o finansach