Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki

Postautor: Andrzej441 » 09 lipca 2021, 17:09 - pt

Coraz większą popularnością na Świecie cieszą się inwestycje w pożyczki. Powstaje wiele nowych platform oferujących takie inwestycje. (P2P) czyli crowd-investing.
Ogólnie polega to na finansowaniu pożyczek udzielanych przez wyspecjalizowane podmioty pożyczkobiorcą. Pożyczkobiorcy są dokładnie sprawdzani zgodnie z rygorami obowiązującymi w danych państwach. Inwestycje takie są obecnie bezpieczne, gdyż brak spłaty danej pożyczki przez końcowego kredytobiorcę jest refinansowany przez podmioty udzielające tych pożyczek, lub w zależności od państwa przez zebrane w tym celu fundusze gwarancyjne. Dochód z takich inwestycji jest wyższy od lokat bankowych. Gdyż bank nie pośredniczy między przyjmowanymi lokatami a udzielanymi kredytami, w dodatku pożyczki pozabankowe są droższe od kredytów bankowych. Najczęściej możemy na takich inwestycjach zarobić około 12 -16 % w stosunku rocznym nie ponosząc ryzyka. Jeżeli natomiast zdecydujemy się podjąć ryzyko inwestycyjne nasz zysk może osiągnąć pułap rzędu 40 do 70% rocznie od zainwestowanego kapitału.
W Polsce takiego typu inwestowanie dopiero raczkuje. Jednak możemy skorzystać z zagranicznych dobrze już prosperujących platform. Ogólnie te dostępne są opisane na stronie: albertkredyty.pl/wordpress/inwestycje-w-pozyczki/platformy-inwestycyjne
Andrzej441

Re: Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki

Postautor: Andrzej441 » 09 lipca 2021, 17:10 - pt

Andrzej441

Postautor: wawka » 20 lipca 2021, 13:15 - wt

To prawda, inwestowanie w pożyczki z roku na rok jest coraz popularniejsza. Ja również zdecydowałam się w taki sposób ulokować swoje oszczędności i muszę wam powiedzieć, że tego typu inwestycje w moim przypadku okazały się strzałem w dziesiątkę. Jeśli również i wy myślicie o tym, to polecam wam zajrzeć na futurecapital.pl Jak dla mnie, mają najlepszą oferte.
wawka

Postautor: llosiu » 07 września 2021, 22:55 - wt

Jest wiele innych metod inwestowania, jeśli ktoś chce spróbować czegoś innego. Inna opcja, to np. fundusze zrównoważone https://generali-investments.pl/content ... ownowazony
llosiu

Postautor: SebastianMik » 18 listopada 2021, 14:08 - czw

W okresie wysokiej inflacji oraz niskich stóp procentowych, które są bliskie zera procent i lokaty nic nie płacą to zdecydowanie warto zadbać o zakup złotych monet i sztabek z niskim spreadem. Możesz sobie zajrzeć na https://www.mennicaskarbowa.pl/ i pierwsze kroki inwestycyjne poczynić na przyszłość dla siebie i swoich dzieciaków.
SebastianMik

Wróć do Wszystko o finansach