Strona 1 z 6

Popularne usługi księgowe

Post: 12 października 2012, 12:06 - pt
autor: superzeto
Biura rachunkowe świadczą obecnie swoje usługi na bardzo szeroką skalę. Wynika to w głównej mierze z faktu, że przybywa na rynku klientów zainteresowanych kwestiami księgowymi. Nie każda firma może poszczycić się na tyle dobrą kondycją finansową, by tworzyć własny dział księgowości. Poza tym nie zawsze jest to uzasadnione – tyczy się to przede wszystkim przedsiębiorców zaliczanych do sektora małych i średnich firm, gdzie zajmowanie się sprawami księgowymi bardziej opłaca się zlecić zewnętrznym podmiotom.
Należy przy tym zauważyć, że biura rachunkowe świadczą usługi nie tylko na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą, ale również i prywatnych. Mnóstwo ludzi ma poważne problemy z załatwianiem spraw w urzędach skarbowych czy w zakładzie ubezpieczeń społecznych, ponieważ przepisy dla przeciętnego człowieka są kompletnie czymś niezrozumiałym – stąd zachodzi konieczność zwrócenia się o pomoc do specjalistów. Do biura rachunkowego można się zwrócić przykładowo w kwestii przygotowania corocznego rozliczenia z fiskusem.
Biura rachunkowe prowadzą działalność w małych i większych miejscowościach, wiele spośród nich robi to także za pośrednictwem Internetu. Generalnie rzecz biorąc, klienci mają wybór – duża konkurencja w tej branży jest z ich punktu widzenia jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem, ponieważ mogą liczyć na atrakcyjne ceny. Istnieją zatem naprawdę spore szanse na znalezienie dobrego, solidnego i przystępnego cenowo biura rachunkowego – trzeba tylko porządnie rozejrzeć się w gąszczu dostępnych ofert.

Więcej informacji o popularnych usługach księgowych znajdziesz na stronie dobrego księgowego pod adresem http://biurorachunkowe.szczecin.pl/?p=6

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 14 lutego 2013, 12:24 - czw
autor: kalinka
A ja polecam alternatywne rozwiązanie, czyli księgowość internetową (np. http://www.ifirma.pl/index.php) - według mnie oszczędność czasu i pieniędzy, no ale każdy powinien wybrać, który sposób jest dla niego bardziej korzystny. W każdym razie młodzi przedsiębiorcy nie wystawiają zwykle od razu góry faktur, więc powinni poradzić sobie bez pomocy biura rachunkowego.

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 31 maja 2013, 16:25 - pt
autor: studento
ja korzystam z usług Pani ksiegowej , kosztuje mnie to 123 zł ale mam spokojną głowę , chociaż faktur nie mam tak znowu zbyt wiele ostatnio, faktury wystawiam przez darmowe programy online w internecie wiec za to nie płace

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 15 lipca 2013, 14:14 - pn
autor: OlaOlajna
Wiele osób trzyma się pojedyńczych osób zajmujących się księgowością. Nie ma co się temu dziwić, osoba taka prowadzi księgi kilku klientów, co pozwala jej spokojnie wyżyć, a klienci mają tanią, sprawną i bezpośrednią współpracę. Faktycznie, jest to jednak tylko rozwiązanie dla małych firm które lokalnie znalazły nisze rynkowe i po prostu tego się trzymają. Większe firmy to klienci, których jeden księgowy nie uciągnie wtedy albo najlepiej udać się do usługodawców albo zatrudnić swojego księgowego :)

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 24 września 2015, 09:36 - czw
autor: spicybartek
Nie wiem czy popularne, ale widziałem kilka wpisów o bizin.pl Ja korzystam od niedawna i widzę różnicę między takim programem do fakturowania a innymi.Jest po pierwsze prostszy w obsłudze, mobilny ale bez żadnych aplikacja które tylko zaśmiecają komputery czy telefony. Zdecydowanie ułatwia mi życie ;)

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 05 października 2015, 16:26 - pn
autor: Sybilla
Ja mam zamiar zrobić odpowiedni kurs księgowy i dzięki temu sama będę mogła zając sie księgowością w mojej firmie. Tu http://www.mazurydomki.pl/index.php/baza/szkolenia znalazłam cos interesującego :) I myślę ze się zdecyduję- odpoczne i wyszkolę się jednocześnie :)

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 11 października 2015, 14:22 - ndz
autor: wertykalny
Popularność zdobywa księgowość mobilna. Dla mnie to wiele ułatwienie i jak zacząłem płacić rachunki przez internet wiele lat temu to już wiedziałem, że kolejne usługi online ułatwią mi życie i tak jest z księgowością. Faktury wystawiam w programie Bizin.pl i jak potrzebuję do nich sięgnąć to w każdej chwili mogę wejść na stronkę i już. Nie muszę dzwonić do księgowej :P

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 16 października 2015, 15:04 - pt
autor: Borys33
Dla prostych wyliczeń to tak.

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 26 października 2015, 22:07 - pn
autor: arlettka
Ja przez długi czas korzystałam z księgowości online. Planuję jednak z niej zrezygnować. Ostatnio coraz częściej sama wystawiam faktury, w swoim programie. Poza tym myśle na skorzystaniem z Comarch erp xl w którym można zarządzać m.in finansami i księgowością firmy. Program ten daje wiele możliwości i można go na początku testować za free. Przyjrzałam mu sie bliżej i coś czuję, że mógłby mi pomóc w rozwiązaniu wielu firmowych problemów.

Re: Popularne usługi księgowe

Post: 27 października 2015, 10:46 - wt
autor: Sybilla
Biura rachunkowe prześcigają się w ofertach a ich propozycje są coraz bardziej konkurencyjne. Ja jednak stawiam na siebie. Uczę się i chcę żeby całą firmę móc ogarnąć samej. Pomocne są odpowiednie programy jak np FSB Small Business Za ich pomocą można utrzymać porządek w dokumentach. Wiem gdzie co mam i też żadna kontrol mi nie groźna.