Jak starać się o kredyt samochodowy

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Jak starać się o kredyt samochodowy

Postautor: superzeto » 25 września 2012, 13:41 - wt

Starania o autokredyt – od czego zacząć?
Kredyt samochodowy to dla wielu z nas jedyna szansa na zdobycie pieniędzy jakich potrzebujemy do sfinansowania zakupu auta. Czasami nie bardzo wiemy, od czego w ogóle zacząć staranie się o takowy kredyt – oto zatem kilka prostych wskazówek. Na początek warto złożyć wizytę w banku, z którego usług korzystamy na co dzień od jakiegoś już czasu. Nie jest wykluczone, że tutaj kredyt samochodowy zostanie nam przyznany na atrakcyjniejszych niż gdzie indziej warunkach.

Żadną tajemnica nie jest bowiem to, że banki faworyzują swych stałych klientów. Następna kwestia to wkład własny – coraz trudniej znaleźć dzisiaj ofertę, kiedy bank godzi się na sfinansowanie stu procent opisywanej tu inwestycji. Jeżeli mamy w planach kupno używanego pojazdu, wtedy możemy być całkowicie pewni tego, że takowym wkładem musimy dysponować. Zastanówmy się zatem nad tym jakiego rzędu środki wchodzą tu w rachubę. Pamiętajmy o zasadzie – im większy udział środków własnych, tym korzystniejsze dla nas warunki umowy.

Koniecznie też musimy dokonać symulacji kosztów. To da nam wyobrażenie na temat odsetek jakie będziemy musieli przez kilka lat odprowadzać do banku. Nie zapominamy, że im krótszy okres kredytowania, tym niższe odsetki. Jeśli zatem możemy sobie na to pozwolić, starajmy się spłacić dług jak najszybciej. Dowiedzmy się też czy prowizję oraz ubezpieczenie możemy wliczyć w koszty kredytu. Jeśli takiej opcji nie ma – przygotujmy się na spore wydatki, będziemy wówczas musieli wyłożyć z własnej kieszeni pokaźną kwotę.
superzeto
 
Posty: 9
Rejestracja: 25 września 2012, 13:21 - wt

Re: Jak starać się o kredyt samochodowy

Postautor: onaion » 29 listopada 2019, 11:44 - pt

Moim zdaniem decyzja o kredycie powinna być bardzo starannie przemyślana. Jeszcze lepiej jednak byłoby skorzystać z profesjonalnego doradztwa eksperta finansowego, na przykład https://ic-ekspertfinansowy.pl/. Taki specjalista bardzo dobrze zna ofertę takich kredytów dostępną aktualnie na rynku i będzie w stanie Wam doradzić, która z nich będzie dla Was najkorzystniejsza ;) Na pewno nie będziecie żałowali ;)
onaion
 
Posty: 726
Rejestracja: 15 maja 2017, 06:01 - pn

Re: Jak starać się o kredyt samochodowy

Postautor: answer » 24 stycznia 2020, 17:40 - pt

U nas konieczna była konsolidacja długów https://www.habza.com.pl/konsolidacja-k ... mym-banku/ , dopiero potem mogliśmy w ogóle się o kredyt ubiegać. Potrzebne był wszystkie dane auta, do tego nasze dochody, oświadczenia... nie było łatwo. Na szczęście się udało i możemy jutro jechać po nasze wymarzone autko. Mam nadzieję, że żona go nie skasuje przy pierwszej, lepszej okazji ;) .
answer
 
Posty: 76
Rejestracja: 13 czerwca 2019, 11:49 - czw


Wróć do Wszystko o finansach

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika