Budow domu i centralne odkurzanie

Dyskusje na różne tematy

Re: Budow domu i centralne odkurzanie

Postautor: Sybilla » 26 listopada 2017, 18:06 - ndz

Ja zanim zacząłem budowę domu nawiązałem współpracę z geodeta z Lublina. Jego pomoc okazała sie bezcenna już przy zakupie działki. dokonał pomiarów, wyznaczył granice, ustalił na mapce podłączenia przełączy itp. Obecnie ściśle współpracuje z kierownikiem budowy i razem nanoszą, ustalają ewentualne zmiany. Jest obecny przy każdym etapie budowy. Kontroluje wykonanie wszystkich wcześniejszych ustaleń. Ostatnio dowiedziałem się że to on dokonuje na koniec budowy pomiaru powykonawczego. Więc okazuje sie, że mój wybór był słuszny, a pomoc profesjonalisty w swoim fachu bezcenna.
Sybilla

Postautor: ewwooina » 12 grudnia 2017, 20:52 - wt

A może warto podczas budowy domu pomyśleć o tym aby było to już inteligentny dom z takimi rozwiązaniami jak na przykład czujnik temperatury? Taki czujnik kiedy temperatura w domu wzrasta może na przykład automatycznie zasłonic okna. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie!
ewwooina

Postautor: Miki » 14 grudnia 2017, 16:21 - czw

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie. Ja raczej bym się na nie nie zdecydowała. Jeżeli chodzi o samą budowę domu to myślę, że najlepiej jest postawić na domy drewniane. Oni http://mawit.com.pl/ mają bardzo ciekawą ofertę i wiele osób ich usługi poleca. Może weź je pod uwagę :)
Miki

Postautor: Rucen » 16 grudnia 2017, 01:15 - sob

Własny dom czy tez mieszkanie to sporo odpowiedzialności. Każdy z nas generuje odpady komunalne, a jeśli interesuje was jakie są sposoby na ich utylizację zajrzyjcie tutaj http://zagospodarowanieodpadowkomunalnych.pl/ . Dodatkowo możecie się dowiedzieć czemu tak ważna w tym procesie jest segregacja śmieci. Mam nadzieję, że już to robicie?
Rucen

Postautor: Gosiaa » 19 grudnia 2017, 19:52 - wt

Hm... A czy takie zlewozmywaki są ok?
Gosiaa

Postautor: Loussydrasorn » 06 stycznia 2018, 17:27 - sob

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów tego forum

Poszukuję właśnie w chwili obecnej jakiejś napawdę dobrej i sprawdzonej firmy z Gliwic lub okolic, która zajmuje się lakierowaniem grzejników. Czy znacie może coś wartego uwagi w tym zakresie tematycznym? Ja właśnie badzo poważnie się zastanawiam co byłoby warte uwagi...

Popytałem póki co znajomych z Gliwic i polecali mi http://lakiernia.pl Zajrzałem z ciekawości na ich stronę Internetową i okazało się, że mają ponad 25 lat doświadczenia... Czy dalibyście zatem radę mi coś w tym obszarze tematycznym polecić?

Nie ukrywam, że zależy mi trochę na czasie, a chciałbym mieć jeszcze więcej tego typu ofert do wyboru... Choć trzeba przyznać, że tamta firma jest dość ciekawa również ze względu na duże doświadczenie w tej dziedzinie Z góry wielkie dzięki za porady i sugestie w tym obszarze tematycznym
Loussydrasorn

Postautor: aniaola37 » 07 stycznia 2018, 20:53 - ndz

Budując dom nie zapomnij o bardzo ważnych pomiarach np. wykonaniu pomiarów oświetlenia albo audytu energetycznego. Najlepiej wziąć sobie jakąś specjalistyczną firmę np.
Audyt Energetyczny Poznań która bez problemu wykona Ci takie pomiary. A uwierz - opłaca się. Bardzo dużo w przyszłości na tym zaoszczędzisz
aniaola37

Postautor: umsa » 08 stycznia 2018, 22:29 - pn

W kwestii budowy domu, myślę, że najrozsądniej jest wybierać tylko najwyższej jakości materiały budowlane. Zgodzicie się ze mną? Każda oszczędność może się odbić w przyszłości koniecznością wymiany. Jeśli zależy Wam na jakości, koniecznie sprawdźcie pustaki ceramiczne na stronie http://lode.pl/pl/pustaki-ceramiczne. Są w 100% naturalne, produkowane wyłącznie przy użyciu gliny oraz naturalnych dodatków tj. woda.
umsa

Postautor: KasiaJo » 10 stycznia 2018, 13:03 - śr

Bardzo zazdroszczę budowy własnego domu! My z mężem długo rozważaliśmy taką możliwość i prawie się zdecydowaliśmy, ale postanowiliśmy jeszcze pooglądać apartamenty na sprzedaż od Lokum, bo mają przepiękne inwestycje i rewelacyjne opcje wykończenia pod klucz! Więc w rezultacie daliśmy się przekonać trochę wygodniejszej i mniej angażującej opcji i kupiliśmy apartament :)
KasiaJo

Postautor: Rucen » 11 stycznia 2018, 11:27 - czw

Właśnie niedługo będę zaczyna stawiać fundamenty swojego domu i zastanawiam się czy ktoś się orientuje w takiej kwestii jak mikropale cennik i może macie namiary na jąś firmę, która zajumje się takimi usługami jak palowanie fundamentów?
Rucen

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy ogólne