Budow domu i centralne odkurzanie

Dyskusje na różne tematy

Re: Budow domu i centralne odkurzanie

Postautor: Baudrillard724 » 09 kwietnia 2019, 10:49 - wt

Magelan60 pisze:Pomyślcie też o inwestycji w panele słoneczne, dlaczego warto w to zainwestować dowiecie się np. z tego artykułu.

To fakt, panele fotowoltaiczne to bardzo opłacalna inwestycja, zwłaszcza, jeżeli przyjmiemy dłuższą perspektywę czasową :). No i zadbanie o tę kwestię już na etapie budowy domu jest niezwykle wygodne, bo można np. zawczasu dostosować dach do tego, że będą na nim panele zamiast potem kombinować, by zamontować je na istniejącej już strukturze. Jakby ktoś chciałby więcej się dowiedzieć na temat technologii paneli fotowoltaicznych, to tutaj: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/pan ... oltaiczne/ fajnie zostało to opisane. Polecam poczytać :).
Baudrillard724
 
Posty: 108
Rejestracja: 17 października 2018, 13:46 - śr

Re: Budow domu i centralne odkurzanie

Postautor: Agusiek55 » 22 kwietnia 2019, 10:21 - pn

O centralnym odkurzaniu słyszałam wiele opinii i były one przeróżne, ja bym chyba jednak na to nie postawiła, za dużo słyszałam negatywów, choć wydaje się to być bardzo wygodną opcją. Generalnie jednak jeżeli chodzi o automatyzacje zadań w domu, czyli inteligentne rozwiązania to jestem jak najbardziej za :) Znalazłam na stronie https://zamel.com producenta automatyki do domów. Znajdziecie tu bezprzewodowe alarmy, czujniki tlenku węgla, wideodomofony, czy też całe systemy to sterowania oświetleniem, ogrzewaniem w domu, nawet jak was w nim nie ma ;)
Agusiek55
 
Posty: 60
Rejestracja: 07 czerwca 2017, 12:58 - śr

Re: Budow domu i centralne odkurzanie

Postautor: marciniak » 06 czerwca 2019, 13:56 - czw

Myślę, że to całkiem dobre rozwiązanie. Skontaktuj się z elektrykiem, który na pewno Ci pomoże w wykonaniu całej tej instalacji, tu jest oferta firmy Opal Wojciech Popławski z Warszawy: https://elektrycy.warszawa.pl/oferta/. Dobry elektryk jest na wagę złota.
marciniak
 
Posty: 623
Rejestracja: 01 marca 2016, 16:37 - wt

Poprzednia

Wróć do Rozmowy ogólne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]