Rwa kulszowa

Dyskusje na różne tematy

Rwa kulszowa

Postautor: Momo » 16 maja 2016, 13:21 - pn

Czy ktoś zna może jakieś urządzenie do masażu rwy kulszowej?
Momo

Re: Rwa kulszowa

Postautor: spicybartek » 09 lipca 2016, 22:58 - sob

ja bym stawiał na rehabilitację. Teraz fajne turnusy rehabilitacyjne oferuje biuro podróży Alfa Tour w dobrych cenach. Moja znajoma korzystała z czegoś takiego i wróciła jak nowo narodzona. Sam sprawdź ich oferty myślę, że to bardzo dobry sposób na polepszenie zdrowia a można to połączyć przecież z wyjazdem wakacyjnym :)
spicybartek

Postautor: sol » 12 grudnia 2016, 11:36 - pn

Ogólnie paskudna choroba. Męczyłem się z tym na początku tego roku i były momenty kiedy wydawało mi sie,że zwariuję z bólu. Na szczęscie choroba jest już za mną. Dolegliwości ustąpiły po 3 tygodniach. Czyli ponoć standard jak na pierwsze zachorowanie.

Kiepskim faktem jest jednak z tego co czytam: http://www.kulszowa.pl/ to ,ze choroba posiada liczne nawroty.
sol

Postautor: norika » 14 stycznia 2017, 20:00 - sob

Wiem jak bolesny potrafi być atak rwy kulszowej. Prawda jest taka, że w razie nie ustąpienia bólu wcale zalecany jest zabieg operacyjny więc trzeba się psychicznie przygotować i na to. Wiem, że to marne pocieszenie gdy człowieka boli i nie jest w stanie normalne funkcjonować, ale są pozycje, które trochę "znoszą" ból bo zmieszają ucisk na korzenie nerwowe Ja sama je stosowałam i faktycznie pomagało, szczególnie te ćwiczenia według metody McKenziego -> https://www.doz.pl/czytelnia/a12143-Rwa ... w_kulszowy tylko trzeba być systematycznym. Na pewno warto się wybrać do dobrego specjalisty, czy to rehabilitanta czy lekarza, bo samej ciężko się "diagnozować", ale tak czy inaczej nie ma co problemu bagatelizować.
norika

Postautor: wallisa » 18 stycznia 2017, 17:16 - śr

Koleżanka to ma i długo się już leczy, faktycznie paskudna choroba i dotyczy też młodych ludzi
wallisa

Postautor: tolka » 01 marca 2017, 02:10 - śr

Ciężko jest żyć z rwą kulszową. Ja mam strasznie mało czasu na dbanie o swoje zdrowie - praca, rodzina, obowiązki, co niestety często doprowadza mnie do takiego stanu, że nie jestem w stanie się poruszać z bólu. Stwierdziłam, że zamówię sobie domową rehabilitację z Medikar Home Care, trochę czasu zaoszczędzę w ten sposób, ale wezmę się w końcu za siebie, bo ile można? Jeszcze trochę i z łóżka nie wstanę
tolka

Postautor: klaus » 06 marca 2017, 12:12 - pn

Może lepiej udać się do fizjoterapeuty?
klaus

Postautor: Kalina1 » 10 marca 2017, 21:48 - pt

Według mnie nie warto zwlekać tylko iść do lekarza. Nieważne co Ci dolega jeśli źle się czujesz to zrób to natychmiast. Jak nie chcesz czekać w kolejkach to tutaj http://www.rehabilitacje.org/ jak się zarejestrujesz to przyjmą Cię szybko. Mają dobrych ortopedów, fizjoterapeutów no i najtańsze rezonanse magnetyczne w małopolsce.
Kalina1

Postautor: wallisa » 09 maja 2017, 15:36 - wt

Trzeba koniecznie diagnozować takie dolegliwości i dobrze jest sięgnąć również bo alternatywne metody, koleżanka zapisała się niedawno na zabiegi magnetoterapii urządzeniem viofor w Natural Medical i wiecie ze jej bardzo te zabiegi pomagają, mówi że znacznie lepiej niż jakiekolwiek przeciwbólowe środki. Pobolewa mnie kręgosłup i chyba też się na te zabiegi będę musiała zapisać.
wallisa

Postautor: onaion » 23 listopada 2017, 14:04 - czw

Nie znam takiego urządzenia, ale wiem, że w przypadku rwy kulszowej warto jest się udać do jakiegoś dobrego neurologa. Bardzo dobry specjalista neurolog Piotr Ślifirczyk przyjmuje w Gabinecie Neurologicznym na Ul.Widok 10 w Warszawie. Lekarz ten cieszy się dużym uznaniem wśród swoich pacjentów i zajmuje się leczeniem takich chorób jak dyskopatia, rwa kulszowa, zawroty głowy, stwardnienie rozsiane, migreny, depresje, nerwice i wiele wiele innych. Pełna lista schorzeń jest dostępna na stronie internetowej Jego gabinetu.
onaion

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne