Dekoracje ślubne i ozdoby komunijne - jak zaistnieć?

Dyskusje na różne tematy

Dekoracje ślubne i ozdoby komunijne - jak zaistnieć?

Postautor: AGMan » 02 marca 2013, 21:50 - sob

Ze względu na ostatnie pojawiające się pytania odnośnie promocji w internecie postanowiłem napisać kilka słów na ten temat. Na przykładzie sklepu zajmującego się sprzedażą dekoracji na komunie i śluby.

Wiele osób/firm zakładając sklep internetowy dopiero po jego powstaniu zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek drogi. Otóż każdy każdy kto chociaż odrobinę miał styczność z tego typu działalnością zdaje sobie sprawę, że bez intensywnej reklamy internetowy taki biznes jest skazany na porażkę.

Form reklamy internetowej jest wiele i generuje ona również dosyć spore koszty. Jako, że na starcie sklepu internetowego, często są problemy z funduszami, skupimy się na bardzo skutecznej i zarazem relatywnie tańszej formie promocji internetowej - czyli promocji w wyszukiwarce. Ogólnie rzecz biorąc w relacji skuteczność/koszty - wypada to całkiem dobrze na tle innych form reklamy internetowej.

Promując sklep internetowy trzeba wybrać frazy - na przykład powiedzmy "dekoracje ślubne", "ozdoby komunijne" itp. Następnie linkuje się takie wybrane frazy linkami - najlepiej tematycznymi zwierającymi dane słowa - czyli na przykład te dekoracje komunijne, ozdoby ślubne i inne odmiany oraz określenia. Odnośniki powinny być jak najbardziej tematyczne - czyli powinny się znajdować na stronach zawierających w treści słowa: dekoracje ślubne i ozdoby komunijne i dotyczących tego tematu. Oczywiście trzeba wybrać co najmniej kilka tego typu określeń.

Bardzo istotna jest również analiza konkurencji - np. dekoracje ślubne cechuje średnia konkurencyjność co może oznaczać, że wypromowanie sklepu lub strony firmowej w takiej branży jak ozdoby ślubne może zając trochę czasu i pochłonąć nieco środków. W przypadku dekoracji komunijnych powinno być nieco łatwiej, ale tylko teoretycznie. Przy czym należy pamiętać, że promocja sklepu to proces stały i systematyczny.

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie przygotowani sklepu lub strony firmowej, w treści sklepu i tytule powinny występować zdania zawierające np. dekoracje ślubne - w treści przynajmniej kilka razy. Oczywiście samo prowadzenie sklepu to również rozbudowany proces i bardziej się nadaje na osobny temat na forum. Nie da się w kilku zdaniach opisać całego procesu promocji sklepu czy strony firmowej, ale mam nadzieję że udało mi się chociaż przybliżyć założenia tych dziań.
AGMan

Re:

Postautor: Adams » 02 marca 2013, 21:55 - sob

Obawiam się, że to jest dużo bardziej skomplikowane, a obecnie, żeby zaistnieć w internecie trzeba się sporo napocić, sam to przecież wiesz.

BTW
tak a propos tematyki to fajny sklep mogę polecić - link tutaj.

Dekoracje komunijne tutaj: http://www.sweetdecor.pl/category/17,de ... -komunijne

Tylko, że to dekoracje na torty i ciasta, ale moje córce jak miała komunie w zeszłym roku to kupiliśmy tam zdjęcie na tort - wysyła się zdjęcie, a oni przysyłają taki jakby opłatek na tort komunijny. Polecam
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2013, 11:21 - czw przez Adams, łącznie zmieniany 2 razy
Adams

Re: Re:

Postautor: AGMan » 02 marca 2013, 21:57 - sob

Adams pisze:Obawiam się, że to jest dużo bardziej skomplikowane, a obecnie, żeby zaistnieć w internecie trzeba się sporo napocić, sam to przecież wiesz.

Wiem, wiem chciałem tylko taki zarys zrobić i opisać o co w ogóle chodzi,
a ten sklep znam, znam - konkurencja niestety ;)
AGMan

Re: Dekoracje ślubne i ozdoby komunijne - jak zaistnieć?

Postautor: Adams » 02 marca 2013, 21:59 - sob

Zapomniałeś jeszcze dodać o społecznościówkach, które mi polecałeś viewtopic.php?f=4&t=677
Adams

Postautor: AGMan » 02 marca 2013, 22:02 - sob

Nie chciałem już mieszać za dużo i mętliku robić. Wiadomo, że wszystkie formy promocji są dobre, tylko że jedne są bardziej skuteczne, a inne mnie, ale na przykład kupowanie reklam za ciężką kasę nie koniecznie się zwróci.
AGMan

Postautor: Vinop » 30 sierpnia 2016, 15:39 - wt

Warto zlecić takie działania profesjonalnej agencji marketingowej, żeby nie narobić więcej szkód niż zysków. Jak dobrze napisał autor tematu, bez skutecznej reklamy nasze działania zakończą się fiaskiem. Agencji Kreatormarki.pl można zlecić nie tylko stworzenie strony internetowej, która będzie przejrzysta i intuicyjna, ale także dodatkowo działania takie jak pozycjonowanie czy kampanie outdoroowe. Po więcej informacji odsyłam do ich strony internetowej, jeżeli ktoś byłby ciekawy: http://www.kreatormarki.pl/strony-i-sklepy-internetowe
Vinop

Postautor: Marcelka1987 » 11 listopada 2016, 20:45 - pt

Polecam sklep http://www.sklep.savpol.pl/
Mają wszystko na każdą okazję.
Marcelka1987

Postautor: marek123 » 26 listopada 2017, 17:57 - ndz

Skoro już ktoś nawiązał do tortów. A propos dzieci czy ślubu - świetne torty, w tym z dostawą w całej Polsce znajdziemy na https://e-torty.pl/kategoria/torty-dla-dzieci.
Moim zdaniem warta rozważenia sprawa, gdyż torty są naprawdę piękne i smaczne. Znakomicie dopełnią uroczystość.
marek123

Postautor: Kalina1 » 16 grudnia 2017, 01:29 - sob

warto również mieć piękne ramki w które oprawimy pamiątkowe zdjęcia. To też dobra rzecz na prezent. Wystarczy przejrzeć sobie ich ofertę https://aluramy.pl/ Mają nawet takie ramki na wymiar z roznego tworzywa jak i koloru. Ceny sa akurat rozsadne,no a jak wiadomo zakupy online są najlepsze :)
Kalina1

Postautor: misioslaw » 18 grudnia 2017, 21:13 - pn

wydaje mi sie ze mozna samemu cos fajnego wykombinowac. wpisz w google daj grafike i szperaj do skutku!;)
misioslaw

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne