Choroby XXI wieku

Dyskusje na różne tematy

Choroby XXI wieku

Postautor: Kinka » 25 maja 2021, 17:57 - wt

jakie są waszym zdaniem najpoważniejsze i najczęściej pojawiające się choroby obecnych czasów? z czego one wynikają i jak z nimi walczyć?
Kinka

Re: Choroby XXI wieku

Postautor: płaczka » 27 maja 2021, 10:33 - czw

Zdecydowanie otyłość, często osoby otyłe cierpią także na cukrzycę. Za mało się ruszamy, źle jemy, praca zdalna od przeszło roku na pewno nie pomaga. Otyłość trzeba leczyć, im wcześniej chora osoba wybierze się do lekarza tym lepiej. Lekarz po wykonaniu badań dobierze indywidualną ścieżkę leczenia dla takiej osoby. Warto wiedzieć, że zaawansowane przypadki kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Zabiegi operacyjne polegają na zmniejszeniu objętości żołądka, w efekcie czego chory zjada mniej pokarmów niż do tej pory. Na https://www.szpitalnaklinach.pl/klo/ są dokładnie opisane takie zabiegi. W wielu przypadkach są jedyną szansą na wyjście z otyłości.
płaczka

Postautor: Arancia<3 » 27 maja 2021, 14:30 - czw

Myśle, że bardzo poważną chorobą XXI wieku jest rak, szczególnie rak piersi w przypadku kobiet. Bardzo ważna jest tutaj profilaktyka. Zabieganie nowotworom złośliwym piersi powinno obejmować regularne badanie USG piersi, minimum raz do roku lub częściej
Arancia<3

Postautor: alfa » 05 czerwca 2021, 08:48 - sob

Tak samo trzeba pamietac o regularnej cytologii. Tyle sie slyszy, ze kobiety umieraja na raka szyjki macicy... ja wlasnie dzieki cytologi dowiedzialam sie ze mam hpv i moglam zaczac leczenie zelem papilocare
alfa

Postautor: michalkos » 08 czerwca 2021, 14:44 - wt

Myślę, że otyłość jest chorobą. Ja sam miałem kiedyś problem z nadwagą i w końcu trafiłem na post pt. "Co to jest dieta wegańska i dlaczego pozwala schudnąć raz na zawsze?" Przyznam, że teraz sporadycznie jem mięso, ale dzięki temu sposobowi żywienia schudłem 15 kg. Także polecam! ;)
michalkos

Postautor: domi78 » 14 czerwca 2021, 10:26 - pn

A słyszeliscie o takiej chorobie jak choroba fabry'ego ? Wielu pacjentów z chorobą Fabry’ego bardzo długo czeka na właściwe rozpoznanie, a w tym czasie choroba postępuje. Podobno z chorobą Fabry’ego można normalnie funkcjonować pod warunkiem że chory ma dostęp do leczenia. Choroba Fabry’ego należy do ultrarzadkich chorób genetycznych.
domi78

Postautor: Elfika » 18 czerwca 2021, 16:11 - pt

Większość chorób mamy na własne życzenie,nie dbamy o nasz organizm,nie pomagamy mu przeżyć w dobrej kondycji jak najdłużej.Nie odżywiamy się najlepiej,nie dbamy o otaczający nas świat,nie ruszamy się,a potem narzekamy,że dopadło nas nadciśnienie,cukrzyca,otyłość.Zamiast siedzieć i się zastanawiać,warto regularnie robić sobie podstawowe chociaż badania,najlepiej w renomowanej przychodni,gdzie pracują doświadczeni lekarze wielu specjalności,którzy szybko będą umieli postawić trafną diagnozę.Warto odwiedzić Centrum Medyczne Danea,albo chociaż do nich zadzwonić i poradzić się specjalisty http://danea.pl/
Elfika

Postautor: bubek » 12 sierpnia 2021, 13:09 - czw

Myślę, ze w tych czasach wiele osób ma problem z kręgosłupem od nadmiernego siedzenia przed komputerem. Jeżeli odczuwacie jakieś dolegliwości bólowe ze stawów czy innych miejsc, to warto to skonsultować z odpowiednim specjalistom. Od siebie polecam zajrzeć na stronę https://www.neomedica.pl/oferta/specjal ... ortopedia/ ponieważ stamtąd dowiecie się z jakimi problemami możecie się do nich zgłosić.
bubek

Postautor: Moska90 » 30 sierpnia 2021, 11:39 - pn

Tutaj sprawa jest naprawdę prosta. Kluczem do leczenia takich problemów może być postawienie na jak najlepszych specjalistów. Na stronie https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... -dzieciecy macie dobry przykład lekarzy z Waszego miasta, do których możecie wybrać się na leczenie. Tutaj nie ma co zwlekać, bo czas w leczeniu chorób jest kluczowy.
Moska90

Postautor: wawka » 04 października 2021, 05:40 - pn

Trzeba też zwrócić uwagę na to, że wiele osób cierpi na cukrzycę. Kiedyś liczba chorych była o wiele mniejsza, niż obecnie. Sama jestem w tej grupie, dlatego w szczególności muszę o siebie dbać. Obecnie korzystam z oferty sklepu diabetyk24.pl bo tutaj jest dosłownie wszystko dla cukrzyków. Od sprzętu, po akcesoria.
wawka

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne