Uprawnienia elektryczne SEP

Dyskusje na różne tematy

Uprawnienia elektryczne SEP

Postautor: mczay » 28 maja 2020, 18:42 - czw

Wiedzieliście że uprawnienia energetyczne pomagają w rozwoju kariery zawodowej? Są tu jacyś elektrycy amatorzy którzy myślą jak je zdobyć? Zapraszam do dyskusji, przede mną ten etap niedługo.
mczay

Re: Uprawnienia elektryczne SEP

Postautor: płaczka » 30 maja 2020, 10:39 - sob

Jeśli chcesz pracować profesjonalnie jako elektryk to takie uprawnienia elektryczne to przecież konieczność. Większość pracodawców wymaga ich posiadania jeszcze zanim zatrudnią osobę na stanowisko. Czyli krótko mówiąc nawet najlepszy amator pracować jako elektryk nie może. Co do zdobywania uprawnień, to można je zdobyć zapisując się na kurs w https://szkolenia-emka.pl/szkolenia/kurs-sep-g1/ . Ta firma szkoleniowa posiada duże doświadczenie, ich kursy przeprowadzają profesjonalni szkoleniowcy i przygotowują tak kursantów to ustnego egzaminu by bez problemu go zdali. Kursy są organizowane w wielu miastach Polski, można dokładnie zobaczyć na stronie. Cena za kurs z egzaminem to nieco ponad 500 zł. Także pieniądze nie są duże jak na możliwości jakie daje zdobycie uprawnień. Taki kurs można nawet obecnie zrobić online :)
płaczka

Postautor: Adam664 » 10 sierpnia 2020, 01:36 - pn

Posiadanie uprawnień elektrycznych jest obecnie niezbędne dla osób, które wykonują czynności związane z eksploatacją i dozorem urządzeń elektroenergetyczny. Jeśli chcesz uzyskać uprawnienia sep g1 po raz pierwszy, warto zapisać się na odpowiedni kurs przygotowujący do egzaminu państwowego. Z tego co wiem, to wielu pracodawców decyduje się organizować tego typu kursy, aby poszerzyć kompetencje swoich pracowników.
Adam664

Postautor: arek565 » 08 stycznia 2021, 15:11 - pt

Może potrzebujecie uprawnień budowlanych. Uprawniają one do samodzielnego projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi. Takie można uzyskać na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl sprawdźcie i zapoznajcie się z całą ofertą.
arek565

Postautor: Milutka90 » 26 kwietnia 2021, 16:00 - pn

Żeby zdobyć takie uprawnienia elektryczne SEP G1, trzeba najpierw zapisać się na specjalny kurs elektryczny, na przykład https://kursy-sep.com.pl/, a następnie pozytywnie zdać egzamin. Dopiero wtedy można otrzymać takie uprawnienia na okres 5 lat :) Kto z Was może się już takimi uprawnieniami pochwalić?
Milutka90

Postautor: Reportowicz » 01 maja 2021, 13:02 - sob

Jeśli faktycznie chcemy pracować z energią elektryczną to jak najbardziej tego typu uprawnienia mogę być nam potrzebne. Jeśli kogoś natomiast interesuje kwestia samych akumulatorów to ja również niedawno czytałem fajny artykuł. Mianowicie na stronie https://rynekinwestycji.pl/akumulatory- ... stosowane/ ciekawie napisano gdzie tego typu akumulatory mają zastosowanie.
Reportowicz

Postautor: Moska90 » 17 maja 2021, 13:10 - pn

Tak, przecież bez odpowiedniego przygotowania lepiej w ogóle nie zabierać się za takie prace. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście dobrze zastanowili się, na jakie wsparcie warto byłoby postawić. Wiem, że ten elektryk wrocław jest często polecany, dlatego też na pewno warto mieć do niego kontakt. Nigdy nie wiecie, kiedy taka pomoc może być Wam potrzebna.
Moska90

Postautor: ziaja03 » 07 czerwca 2021, 11:21 - pn

Ja też uważam że zawód elektryka to dobry kierunek i warto się nad nim zastanowić tym bardziej że są ciekawe oferty zarówno szkół jak i szkoleń tutaj https://www.zawodelektryk.pl/ Nie tylko szybko zdobędziesz dobry zawód ale także uzyskasz niezbędne uprawnienia. Ponadto o pracę nie musisz się martwić bo ta szkoła współpracuje z Viessmann a ci tylko czekają na ludzi o takich kwalifikacjach.
ziaja03

Postautor: milord » 15 grudnia 2021, 13:33 - śr

Im więcej uprawnień i kompetencji, tym lepiej. Jeśli pracujecie w firmie budowlanej a chcielibyście mieć szansę na awans czy zmianę stanowiska na jakieś wyższe, to warto zrobić uprawnienia budowlane. Ja ostatnio nawet znalazłem taki portal uprawnienia-budowlane.com , dzięki któremu możemy mieć szansę do lepszego przygotowanie się do egzaminów :) Mają dużą bazę unikalnych pytań, są też różne materiały. Łatwiej jest się nauczyć jeśli wiemy konkretnie z jakiego zakresu :) Dzięki temu wiedza większa, lepsza , no i stresu mniej.
milord

Postautor: lulek » 26 kwietnia 2022, 15:44 - wt

Jeżeli mogłabym wam coś doradzić, to moim zdaniem, świetną firmą która zajmuje się między innymi przeglądami sieci elektrycznej jest wasztan.pl. Jeżeli wcześniej o nich nie słyszeliście, to myślę że warto przejrzeć sobie ich ofertę. To naprawdę świetni specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie w tego typu sprawach.
lulek

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne