Czy maine coon to dobry wybor?

Dyskusje na różne tematy

Czy maine coon to dobry wybor?

Postautor: anielka » 26 listopada 2019, 00:34 - wt

Chcielismy sprawic sobie drugiego kota i jakos tak wszystkim upatrzyla sie rasa maine coon? co o niej myslicie? czy to bedzie dobry wybor?
anielka

Re: Czy maine coon to dobry wybor?

Postautor: bogusia » 29 listopada 2019, 22:48 - pt

To wszystko zalezy od tego czego od kota sie oczekuje - jak dla mnie maine coon byl idealnym rozwiazaniem - https://wamiz.pl/kot/rasy/795/maine-coon na znajdziesz bardzo fajny opis rasy - na pewno to troche koci arystrokraci - to oni decyduja kiedy chca sie bawic i byc bawione :)
bogusia

Postautor: Sonia » 24 lutego 2020, 23:24 - pn

Koty, niezależnie od rasy, to specyficzne zwierzaki i potrzeba naprawdę sporo cierpliwości, by odkryć, co uszczęśliwia kota.
Znasz Sklep Vipet, gdzie w ofercie jest odpowiednio zbilansowana karma dla kotów?
Pamiętaj, że niełatwo trafić w gust kota, a dzięki tej karmie zyskasz pewność, że dostarczasz pupilowi wszystkiego, co niezbędne, by rozwijał się prawidłowo i zdrowo.
Sonia

Postautor: rybcia » 25 lutego 2020, 15:54 - wt

Moim zdaniem lepiej zaadoptować kota ze schroniska.
rybcia

Postautor: grandzia » 16 marca 2020, 21:29 - pn

wybierzesz takie zwierze jak ci sie podoba :) pamietaj tylko by zadbac o jego bezpieczenstwo
grandzia

Postautor: alfa » 20 marca 2020, 15:05 - pt

niezaleznie od tego na jaka rase sie zdecydujesz, warto wiedziec jak sie zwierzakiem opiekowac, co oznacza miauczenie kota itp :) im wieksza wiedza na ten temat tym lepiej sprawowana opieka i wasza wspolna relacja z pupilem
alfa

Postautor: wally » 19 października 2020, 04:23 - pn

Słyszałem, że rasa Maine Coon to połączenie kota i psa. Zawsze mnie to fascynowało. Ponoć tego kociaka można nauczyć różnych sztuczek, tak sama jak psa. Niewiarygodne ;) Oczywiście typowe kocie akcesoria również warto mu kupić. Obowiązkowy będzie drapak. My mamy taki https://johndog.pl/produkt/drapak-z-kartonu-niebieski-trixie/. Pomysłowo zaprojektowany, bo kot może się również na nim wylegiwać.
wally

Postautor: CZonTEnoWSki » 19 października 2020, 17:05 - pn

To zdecydowanie nie rasa dla mnie.
CZonTEnoWSki

Postautor: Reportowicz » 02 marca 2021, 15:03 - wt

Myślę, że jak najbardziej ogólnie koty same w sobie są fajne i to jakiego wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od nas. Jeśli chodzi o mnie to ja wybrałem kota norweskiego leśnego https://abc-kot.pl/kot-norweski-lesny/ i myślę, że ten wybór był jak najbardziej właściwy. Tym bardziej, że przecież każdy kot to fajny zwierzak.
Reportowicz

Postautor: wawka » 08 marca 2022, 10:52 - wt

Wiesz co, ciężko mi powiedzieć bo sama kota nie mam :) ale poważnie myślę o adopcji kotka ze schroniska. Niemniej jednak, nie raz polecano mi portal: hiperzwierzak.pl który jest kopalnią wiedzy w przypadku zwierząt, ich wychowania, pielęgnacji, żywienia itd. Mam nadzieję, ze znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące cie pytania.
wawka

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne