Rolnictwo na wsi

Dyskusje na różne tematy

Re: Rolnictwo na wsi

Postautor: Igor » 09 czerwca 2021, 09:39 - śr

Dzisiejsze rolnictwo bardzo różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Kluczowym elementem jest wykorzystanie maszyn i urządzeń usprawniających wykonywanie wielu prac, a także zastosowanie odpowiednich nawozów, które zapobiegają wyjałowieniu gleby i pozwalają na uzyskanie większej ilości plonów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nawozów, ja jednak jestem zwolennikiem naturalnych mieszanek, takich jak choćby naturalne wapno magnezowe, które produkuje i dostarcza Grupa PBI https://grupapbi.eu/ Co ważne, nawozy te mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym.
Igor

Postautor: Kasia36 » 24 czerwca 2021, 14:42 - czw

Na targach rolnictwa widziałam z mężem ostatnio świetne maszyny Maschio Gaspardo. Zastanawiamy się nad taką inwestycją, bo wydaje nam się, że to mogłoby znacząco podnieść rolę naszego biznesy na rynku. Będziemy mogli pracować wydajniej i szybciej, a to niezwykle ważne.
Kasia36

Postautor: berta1 » 30 czerwca 2021, 09:58 - śr

Większość rolników których znam korzysta z rozpylaczy. Dlatego warto też wiedzieć, gdzie zakupić części do rozpylaczy. Polecam więc wizytę na stronie firmy Agroplast, która ma w swojej ofercie miedzy innymi dysze do opryskiwacza: https://agroplast.pl/pl/c/Rozpylacze-i-akcesoria-do-rozpylaczy/8.
berta1

Postautor: Wiki823 » 01 lipca 2021, 08:49 - czw

Czasem możemy mieć problem z jakąś z maszyn, wtedy najlepiej postawić na firmę, która oferuje remonty silników w dobrej cenie. Nieraz już korzystałam z ich usług i za każdym razem byłam bardzo zadowolona.
Wiki823

Poprzednia

Wróć do Rozmowy ogólne