Strona 1 z 5

Rolnictwo na wsi

Post: 27 września 2019, 23:53 - pt
autor: iwa88
Z jakich maszyn i nawozów korzystacie?

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 28 września 2019, 06:32 - sob
autor: wawka
Warto zająć się rolnictwem, bo z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na produkty rolne. A jeśli się do tego dobrze przygotować, to może to być zajęcie na wiele lat. Najważniejsze to zabezpieczyć się odpowiednio i ubezpieczyć uprawy. Warto też na samym poczatku postawić na wysokiej jakości nawozy i środki ochrony roślin, ja proponuję te z https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy ponieważ to jakość sama w sobie.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 14 stycznia 2020, 23:48 - wt
autor: Edyta6
Zgadza się, rolnictwo to dochodowy biznes więc warto rozważyć prowadzenie gospodarstwa. Jesli dysponujecie ziemią o odpowiedniej wielkości to spokojnie można pomyśleć np o hodowli zwierząt gospodarskich. Przy hodowli warto wprowadzić specjalne dodatki paszowe które wzmacniają organizm zwierząt i zapobiegają np biegunkom. Także właściwa higiena ściółki jest ważna. Duży wybór sprawdzonych środków także do znajdziecie w ofercie firmy Vetsorb . Na stronie producenta możecie poczytać o właściwościach poszczególnych suplementów

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 29 stycznia 2020, 22:32 - śr
autor: jajecznica
jak juz o wsi i o rolnictwie tu mowa to mogę Ci polecić nasiona Wronkowski http://nasionawronkowski.pl/pszenica-ozima/
Moi rodzice mają duże gospodarstwo i właśnie się zaopatrują w ten materiał siewny, gdyż jest wytwarzany na profesjonalnej linii technologicznej . A cenowo wychodzi całkiem konkurencyjnie.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 04 marca 2020, 16:14 - śr
autor: opolska
Zapewne macie w swoim gospodarstwie także rozpylacze. W takiej sytuacji warto wiedzieć, gdzie zakupić części i korpusy do rozpylaczy. Wszystko można zamówić bez wychodzenia z domu - zajrzyjcie na stronę https://agroplast.pl/.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 03 kwietnia 2020, 12:23 - pt
autor: Aligator
Jeśli chce ktoś by gospodarstwo rolne przyniosło zysk, to musi pamiętać, że bez ciężkiej pracy się raczej nie obędzie. W wykonywaniu codziennych prac i dbaniu o maszyny rolnicze pomóc mogą artykuły ze strony https://www.agrioutlet.eu/pl/p/Service-Kit-M108S-70720M8560M9960-Kubota-W27TK00054/87. Sam kupowałem tam niedawno smary i jestem bardzo zadowolony. ;)

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 01 maja 2020, 09:10 - pt
autor: marciniak
Każdy rolnik z pewnością nie raz transportował maszyny rolnicze. Jednak jest to spore przedsięwzięcie i warto wiedzieć, jak najłatwiej się za to zabrać. Na stronie https://holowanie.i-poznan.pl/maszyny-rolnicze-do-transportu/ znajdziecie wiele praktycznych wskazówek na ten temat.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 10 maja 2020, 04:38 - ndz
autor: whiterose
Według mnie rolnictwo jest opłacalne, bo zawsze będzie potrzebne bydło na mięso, czy mleko, czy też zboże na mąkę etc. Także jest to branża, która cały czas jakby jest na czasie. Teraz też prace na roli są całkiem inne jak kiedyś, można chociażby zwrócić tutaj https://jaskot.pl/ na maszyny jakie innowacyjne można kupić.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 27 maja 2020, 17:18 - śr
autor: Biała15
Ja proawdzę swoje gospodarstwo rolne i mam problem z niektórymi maszynami, naprawię jedną rzecz i zaraz idzie następna, nie używam zamienników, na przykład silnik hydrauliczny będę zamawiać tutaj https://www.zenox.pl/productlist/Hydrau ... drauliczne Ale co chwile psuje się coś innego, zastanawiam sie czy nie lepiej będzie kupić nowych maszyn.

Re: Rolnictwo na wsi

Post: 01 lipca 2020, 10:32 - śr
autor: Adam664
U mnie świetnie sprawdzają się maszyny marki Case - nie należą do najtańszych, ale to bardzo wydajne i zaawansowane technologicznie sprzęty, które ułatwiają prace w gospodarstwie. Jeśli w danej maszynie zauważę widoczne ślady zużycia części eksploatacyjnych, to staram się je od razu wymieniać, aby wydłużyć żywotność maszyny. Wszystkie potrzebne mi części case zamawiam na https://www.serwis-kop.pl/pl/category/1 ... ew-holland jak dla nie to jeden z lepszych sklepów z bogatym asortymentem części zamiennych.