Zabiegi w ogrodzie na wiosnę

Dyskusje na różne tematy

Zabiegi w ogrodzie na wiosnę

Postautor: Milutka90 » 17 kwietnia 2019, 17:26 - śr

Witam,
jakie zabiegi warto wykonać w ogrodzie na wiosnę?
Milutka90

Re: Zabiegi w ogrodzie na wiosnę

Postautor: onaion » 17 kwietnia 2019, 17:28 - śr

Na pewno warto zająć się żywopłotami i chociaż trochę je poprzycinać. Przydadzą się Wam do tego nowoczesne nożyce akumulatorowe, które możecie zamówić w sklepie internetowym https://euroogrod.com.pl/pol_m_Maszyny-ogrodnicze_Nozyce_Nozyce-akumulatorowe-3782.html. Nie kosztują dużo i są bardzo wygodne w użyciu, więc polecam :)
onaion

Postautor: alfa » 08 czerwca 2019, 10:05 - sob

oooj my z mezem totalnie nie ogarniamy tych wszystkich prac ogrodowych, dlatego tez zdecydowalismy sie na firme Gardenon z Suwalk, ktora zajmuje sie projektowaniem i pielegnacja ogrodow, zeby nam zrobili jakis fajny projekt ogrodu, tak zeby byl w jak najwiekszym stopniu bezobslugowy :) jakies drobne zabiegi jasne, ale jakies takie siedzenie w ogrodzie i zajmowanie sie tym wzszystkim, no nie ma na to czasu niestety, powiem wam, ze postarali sie :) jestesmy bardzo zadowoleni z rezultatow
alfa

Postautor: gaga12 » 13 czerwca 2019, 21:46 - czw

Po zimie to wiadomo, pracy najwięcej. Ale wszystko można zrobić. Nie wiem jak wy, ja przeglądam od czasu do czasu różne blogi. Zawsze można jakieś praktyczne porady znaleźć. Na https://www.greengallery.pl/ znalazłam kilka wskazówek, jak dbać o trawnik, a przy okazji wiele innych.
gaga12

Postautor: wally » 18 czerwca 2020, 01:39 - czw

alfa pisze:oooj my z mezem totalnie nie ogarniamy tych wszystkich prac ogrodowych

U nas jest dokładnie tak samo. Wybudowaliśmy dom i teraz wypadałaby się zająć ogrodem. Próbowaliśmy już parokrotnie, ale oboje mamy dwie lewe ręce do kwiatów. Nie możemy także zostawić ogrodu w obecnym stanie, ponieważ wygląda odpychająco. Po wielu rozmowach stwierdziliśmy z żoną, że wynajmiemy firmę Klepka Ogrody http://kepkaogrody.pl/zagospodarowanie-terenow-zieleni, która zajmie się projektem oraz wykonawstwem. Później spróbujemy sami go pielęgnować, może potrzebujemy jedynie dobrych rad i wskazówek.
wally

Postautor: Reportowicz » 29 sierpnia 2021, 14:12 - ndz

Na dobrą sprawę o nasz ogród najlepiej jest dbać przez cały rok i muszę przyznać, że ja również dbam o jego właściwe nawodnienie. Muszę przyznać, że całkiem niedawno miałem okazję zapoznać się z wpisem https://ogrody24.pl/blog/post/susza-narastajacy-problem gdzie dokładnie opisano to jak susza staje się realnym zagrożeniem.
Reportowicz

Postautor: iskra » 07 września 2021, 22:07 - wt

Wiadomo, po zimie jest co robić. Mi w tym roku udało się swój ogród znacznie upiększyć. Pojawiły się gazony ogrodowe od Jońca, z których porobiłam ciekawe kompozycje. Zainwestowaliśmy też z mężem w oświetlenie z tej firmy. Super klimat, tak magicznie się robi kiedy zaczyna się ściemniać. Tym bardziej, że dzień coraz krótszy.
iskra

Postautor: Moska90 » 21 września 2021, 09:15 - wt

Ale przecież w ogrodzie możecie zorganizować naprawdę wiele różnych atrakcji. Myśle, że dla dzieci bardzo fajną opcją może być zamówienie takich akcesoriów besenowych jak https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/akce ... enowe.html Każdy maluch będzie bardzo zadowolony z takich atrakcji w swoim ogrodzie :)
Moska90

Postautor: Kinka » 23 września 2021, 23:05 - czw

Wiosną ogród budzi się do życia dlatego prac na pewno jest wiele do wykonania. I nie mam na myśli tylko sadzenia nowych roślin, trzeba przygotować teren po zimie, sprawdzić czy wieloletnie rośliny odpowiednio przezimowały. A potrzebne narzędzia można kupić w sklepie internetowym Florexpol, sprawdźcie koniecznie ich ofertę. Mają również sadzonki kwiatów, krzewów, nawet meble ogrodowe.
Kinka

Postautor: Reportowicz » 28 września 2021, 18:49 - wt

Myślę, że w tym temacie jeszcze warto jest napisać o tym, że również i zimową porą są możliwości aby podlewać naszą zieleń w ogrodzie. Na pewno kliknij tutaj gdyż właśnie w tym artykule ten temat został bardzo ciekawie poruszony. Moim zdaniem jest to coś niezwykle ważnego.
Reportowicz

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne