Strona 1 z 2

Kwiaty w ogrodzie

Post: 17 kwietnia 2019, 17:24 - śr
autor: Milutka90
Witam,
jakie macie kwiaty w ogrodzie?

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 17 kwietnia 2019, 17:36 - śr
autor: onaion
Ja co roku staram się kupować inne cebulki kwiatów, zawsze wybieram różnokolorowe, bo bardzo lubię, jak w moim ogrodzie jest kolorowo i wesoło ;) Same cebulki zamawiam zazwyczaj w sklepie internetowym https://cebulki-kwiatowe.pl, ponieważ mają tam naprawdę bardzo duży wybór i czasami można trafić na bardzo oryginalne kwiatki :)

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 19 maja 2019, 21:18 - ndz
autor: alfa
u nas ogrod dopiero co skonczony :) mamy sporo rolisn ale ja sie totalnie na nich nie znam :) dlatego powierzylam wszystko firmie Gardenon, jestem zdania ze jak nie ma sie o czyms zielonego pojecia to lepiej oddac to w rece fachowcow ktorzy w tym siedza na codzien :) projekt super, nie bylo zadnych problemow z realizacja, wszystko dopracowane, tak jak trzeba

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 14 grudnia 2019, 22:51 - sob
autor: radio94
Ja w swoim ogrodzie mam dużą różnorodność, bardzo lubię różne kwiaty, kolorowe, jednokolorowe, nie mam w ogrodzie jednego tematu, może to też spowodowane jest tym, że swoje nasiona zakupuję w https://www.sklepdaglezja.pl/category/nasiona, a tam mają taki ogromny wybór, że nigdy nie wiem na co się zdecydować, dlatego tyle tego mam :D

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 02 lutego 2021, 23:49 - wt
autor: iskra
Kwiaty w ogrodzie to obowiązkowo muszą być. Tym bardziej, że jest tyle pięknych i ciekawych odmian. Na przykład jak wybierzemy krokusy https://florexpol.eu/387-krokusy-cebulki , to już wiosną nam pięknie zakwitną. Chociaż jak sprawdzałam odmiany to są też i takie jesienne. Zaletą robienia zakupów w internetowych sklepach jest też to, że od razu wiele informacji można się dowiedzieć.

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 24 maja 2021, 10:06 - pn
autor: michalkos
Ja z żoną musieliśmy ograniczyć ilość roślin, ponieważ okazało się, że żona ma alergię. Zapytaliśmy alergologa o to, jakie trawy pylą w maju i okazało się, że problem jest nie tylko z trawami, ale również wieloma "potencjalnie nieszkodliwymi" roślinami. Przykładowo obok naszego okna w sypialni rosły sosny, a okazało się, że to one pylą najbardziej... Także musieliśmy mocno przeplanować ogród, aby Asia już tak nie cierpiała. Ale już w tym roku widać, że objawy są mniejsze. Może ogród nie wygląda już tak okazale, ale zdrowie jest najważniejsze.

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 27 maja 2021, 18:31 - czw
autor: Olaprima
Poradźcie mi proszę, bo sąsiad mi powiedział, abym kupiła taką folię ogrodową https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Folie-_Folia-ogrodowa-11122.html . Podobno rośliny pod nią lepiej rosną. Jestem początkująca w takich pracach dlatego wolę się upewnić niż potem miałabym żałować.

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 14 sierpnia 2021, 18:35 - sob
autor: Reportowicz
Oczywiście samo już posiadanie kwitów w ogrodzie jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja również bardzo chętnie czytam o poradach ogrodniczych. Całkiem niedawno również natrafiłem na stronę https://www.lovethegarden.com/pl-pl/art ... oby-roslin gdyż właśnie tam bardzo dokładnie opisano jakie są choroby roślin.

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 18 sierpnia 2021, 10:37 - śr
autor: Strelka
Na to jeszcze przyjdzie u mnie czas;) Na razie to kupuje inne rzeczy do mojego ogrodu. Super powinna sprawdzić się trampolina berg. Jak macie dzieci to powinniście o takich rzeczach pomyśleć. Ja również kupiłam domek drewniany i małą piaskownice :)

Re: Kwiaty w ogrodzie

Post: 26 sierpnia 2021, 13:27 - czw
autor: Reportowicz
W sumie warto jest jeszcze wspomnieć o tym, że każdy ogród na pewno musi mieć również właściwy system nawadniający. Właśnie w takiej sytuacji ja każdego zachęcam do zapoznania się z artkułem https://www.mojelokum.pl/0,280,nawadnia ... tykul.html gdzie ta kwestia została bardzo dokładnie wyjaśniona.