Alergia pokarmowa

Dyskusje na różne tematy

Alergia pokarmowa

Postautor: wawka » 05 października 2018, 14:26 - pt

czym sie charakteryzuje alergia pokarmowa? jak odroznic ze to nietoleracja, a nie np zwykle zatrucie ?
wawka

Re: Alergia pokarmowa

Postautor: iwa88 » 09 października 2018, 14:00 - wt

Hmm, objawy celiaki dzielą się na dwie grupy - pełnoobjawową, czyli bóle brzucha, wzdęcia itd, a także skąpoobjawową, czyli np. problem z płodnością, podwyższony poziom cholesterolu. W wielu przypadkach, objawy celiaki są po prostu niezauważalne. Więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Najlepszym sposobem będzie wykonanie odpowiednich badań.
iwa88

Postautor: anielka » 27 października 2018, 17:43 - sob

przy alergii pokarmowej warto stosowac probiotyki. U mnie najlepiej sprawdza sie latopic - naprawde czuje, ze lagodzi objawy.
anielka

Postautor: grandzia » 11 stycznia 2019, 18:49 - pt

generalnie roznica jest taka ze jeśli mamy do czynienia z alergią odczyn skórny bądź inna reakcja pojawiają się natychmiast po zjedzeniu zakazanego produktu. Nietolerancja pokarmowa wywołuje natomiast reakcję opóźnioną, przez co bywa utożsamiana z innymi schorzeniami. Dlatego dobrze sobie zrobic testy na nietolerancje pokarmowe w profesjonalnej klinice. Ja robilam w Panaceum w Warszawie https://panaceum-waw.pl/ bo to bardzo dobre miejsce z dobrą opinią i dużym doswiadczeniem pracowników.
grandzia

Postautor: marciniak » 29 marca 2019, 14:08 - pt

Może wystarczy odstawić gluten? Ostatnio coraz więcej osób ma na niego alergię. Przecież kupowanie bezglutenowego pieczywa to żaden problem. Można je zamawiać nawet w internecie: https://sanoglutenfree.pl/15-produkty-bezglutenowe. Warto się zapoznać bliżej i wypróbować.
marciniak

Postautor: Leno » 10 kwietnia 2019, 14:25 - śr

powiem ci ze przyczyna problemow trawiennych nie zawsze jest alergia. Ja np jak za bardzo sie najem to mam problem ze wzdęciami i zawsze ale to zawsze mam brzuch jak balon i czuje sie jakbym miała pęknąc. Wpływ może mieć też siedzący tryb życia. INa takie dolegliwosći pomaga mi ulgasim. Jak masz problemy z brzuchem to spróbuj go zażyc - jeśli to kłopoty z trawieniem i wzdęciami to ulgasim Ci pomoze. Poza tym może warto zrobić dodatkowe badania
Leno

Postautor: kitkaja » 06 sierpnia 2019, 14:44 - wt

Jeśli mówimy o nietolerancji laktozy to polecam zapoznać się z tym blogiem https://ktomalek.pl/blog/jakie-sa-symptomy-nietolerancji-laktozy/w-129. gdzie dostaniesz wszelkie informacje jak leczyć czy zapobiegać tej chorobie. Szczegółowo opisane i dostajesz wszelkie informacje na miejscu. Polecam się zapoznać bo na pewno się przyda nam lub najbliższym tym bardziej że alergie są coraz powszechniejsze.
kitkaja

Wróć do Rozmowy ogólne