Sprzęt do gastronomii - jakieś sugestie?

Dyskusje na różne tematy

Sprzęt do gastronomii - jakieś sugestie?

Postautor: daniel.tomczak81 » 26 lutego 2018, 11:05 - pn

Pozdrawiam wszystkich.
Jesteśmy na odcinku kompletowania przyrządów do naszej turbo-gastronomii oraz mamy pytanie, czy kotleciarka jest obowiązkowy w tymże biznesie ponieważ na ogół bynajmniej nie starczy od razu.

Dzięki oraz zachęcamy wkrótce!
daniel.tomczak81

Re: Sprzęt do gastronomii - jakieś sugestie?

Postautor: Jerzy1985 » 12 marca 2018, 12:15 - pn

Ja bym jednak najpierw pomyślał o jakimś bardziej podstawowym sprzęcie. No, chyba, że wiecie, że taka kotleciarka na 100% Wam się przyda i macie na nią fundusze.
Jerzy1985

Postautor: Lipka33 » 12 marca 2018, 12:23 - pn

Masz rację. Chociażby takie podstawowe sprawy jak folia aluminiowa cateringowa, opakowania na potrawy na wynos czy jednorazowe sztućce.
Lipka33

Postautor: wallisa » 16 marca 2018, 13:58 - pt

Uważam że taki sprzęt się na pewno przyda ale nie zapominaj też o takich rzeczach jak dobra, profesjonalna zmywarka. My mamy Winterhalter i nogę tą firmę każdemu polecić do mają też środki czystości do zmywarek i jeśli zajdzie potrzeba serwisują i wypożyczają swój sprzęt
wallisa

Postautor: Biała15 » 05 lipca 2018, 19:00 - czw

Oprócz sprzetu powinieneś również zaopatrzyć się w dobrej klasy opakowania http://www.htmopakowania.pl/oferta/opak ... iczne.html w takich opakowaniach będziesz mogł wydawać jedzenie na wynos lub zamówienie i zawsze dotrze Ciepłe. Ten producent to prawdziwy profesjonalizm w czystej postaci, zajmują się produkcją opakowań od lat i warto korzystać z ich usług.
Biała15

Postautor: Iwonamalek2 » 16 lipca 2018, 18:43 - pn

Na pewno drobniejszy sprzęt AGD będzie niezbędny. Tak samo jak i większe maszyny gastronomiczne. Zajrzyjcie sobie także na stronkę https://www.sklep.savpol.pl/opakowania-i-transport/ tam znajdziecie niezbędne w gastronomii opakowania. Również znajdziecie tam sporo innych rzeczy takich jak dekoracje i akcesoria cukiernicze.
Iwonamalek2

Postautor: Krzysztof_Tra » 16 lipca 2018, 18:47 - pn

Wydaje mi się, że niezbędny będzie ekspres do kawy :)
Krzysztof_Tra

Postautor: onaion » 16 lipca 2018, 19:52 - pn

Krzysztof_Tra pisze:Wydaje mi się, że niezbędny będzie ekspres do kawy :)

Skoro ekspres, to warto wybrać jakiś porządny. A skoro już kupimy porządny ekspres to warto o niego dbać i na przykład regularnie wymieniać w nim filtry. Filtry takie są dostępne na przykład w sklepie https://strefafiltrow.pl/. Ceny są tam niewygórowane, więc polecam się rozejrzeć ;) Wysyłka szybka i bezproblemowa :)
onaion

Postautor: Aligator » 20 września 2018, 08:52 - czw

Jak dla mnie początkowo wypadałoby dokładnie określić, jakie rodzaje posiłków mają być głównie podawane w lokalu, bo tak naprawdę w restauracji przydać się może w jakimś stopniu każdy sprzęt. Podstawą są jednak według mnie kuchnie gastronomiczne - przydadzą się one w lokalach różnego typu. Oczywiście trzeba też pomyśleć o mniejszych urządzeniach, czy podstawowych akcesoriach gastronomicznych. ;)
Aligator

Postautor: buntowniczka90 » 21 października 2018, 19:29 - ndz

A interesują cię przykładowo takie urządzenia jak przykładowo automat do bitej śmietany lub takie artykułu jak pudełko na ciasto? Jak tak to możesz sobie zajrzeć na stronę https://sklep.polmarkus.com.pl/pudelka-na-ciasto . Jeżeli chodzi o mnie to bardzo mi się spodobały u nich te pudełka na ciasto. Nie spodziewałam się, że można nawet kupić takie kolorowe i dobrej jakości.
buntowniczka90

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne