Maska antysmogowa - tak czy nie?

Dyskusje na różne tematy

Maska antysmogowa - tak czy nie?

Postautor: Leno » 21 lutego 2018, 19:38 - śr

Hej! Czesto bywam w Krakowie i zauważyłam, że dużo ludzi nosi maski antysmogowe. Jak myślicie warto taką kupić? Gdzie dostepne sa takie maski - w aptece czy są jakieś specjalne sklepy?
Leno

Re: Maska antysmogowa - tak czy nie?

Postautor: Rusałka » 23 lutego 2018, 22:45 - pt

Hej, no niestety, Krakow to jedno z miast Polski, w ktorym jest smog. Takze okolica Krakowa - jest tutaj taka niecka - jest fatalna, jesli chodzi o jakosc powietrza. Na ulicach serio jest coraz wiecej ludzi, ktorzy nosza maski antysmogowe - to juz nie fanaberia, ani nie wstyd - powoli robi sie to norma. Gdzie kupowac takie maski przeciwsmogowe? Mozna w aptekach - ale maly wybor + wysoka marza, mozna i w necie - ale jak juz kupowac, to taka certyfikowana, w sklepach specjalistycznych - niech naprawde cos pomoze, a nie udaje, ze pomaga. W sklepie U-mask.pl mozna takie dostac - takze dla dzieci.
Rusałka

Postautor: mia63 » 25 lutego 2018, 11:36 - ndz

No Kraków jest konkretnie zanieczyszczonym miastem, ale nie wiem czy te maski za 5 zł coś pomagają
mia63

Postautor: buntowniczka90 » 05 listopada 2018, 15:00 - pn

Taka maska antysmogowa to z całą pewnością doskonała opcja na to, żeby ochronić się przed wdychaniem tych wszystkich zanieczyszczeń. Natomiast warto również przeczytać artykuł http://lifeair.pl z którego dowiecie się jak również w domu skutecznie oczyścić powietrze. A to też, jest bardzo ważne, żeby i w domu oddychać czystym powietrzem.
buntowniczka90

Postautor: Kinka » 06 listopada 2018, 22:08 - wt

Jak mam być szczera to nie widziałam jeszcze nikogo w takiej masce na ulicy i w sumie sama bym nie założyła jej... Ja dbam o siebie i swój zdrowy oddech w domu - kupiłam oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10 dzięki, któremu mogę oddychać pełnią płuc nie martwiąc się o zanieczyszczenia w powietrzu i o smog. Ten model jest w stanie wyeliminować najdrobniejsze cząsteczki niebezpiecznych substancji dzięki filtrowi NanoProtect HEPA , który wymienia się co dwa lata.
Kinka

Postautor: ziaja03 » 16 lipca 2019, 18:50 - wt

Oczywiście że jak najbardziej tak tym bardziej z naszym powietrzem kiepskiej jakości. Cały trening traci sens jeśli nawdychamy się powietrza bez używania maski antysmogowej. Polecam ofertę tego sklepu który ma ich wiele https://dragonmask.pl/ i specjalizuje się w sprzedaży najlepszych jakościowo w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz osiągnąć wyniki to powinieneś używać masek antysmogowych.
ziaja03

Postautor: SteffAnja » 29 października 2019, 16:30 - wt

Powoli już trzeba w takie się zaopatrzyć... Wystarczyło żeby temperatura trochę spadła i już nie można normalnie wyjść na zewnątrz... To co Ci ludzie robią to jest jakaś masakra. Co więcej nawet wchodząc do domu nie możemy mieć gwarancji powietrza wolnego od smogu, każdy dom, mieszkanie ma jakąś wentylacje z zewnątrz. Dlatego też według mnie warto zainwestować w oczyszczacz powietrza. Ten od firmy Sharp https://www.mwp.biz.pl/oczyszczacze-pow ... 60e-l.html na pewno świetnie się sprawdzi, jest to oczyszczacz wraz z nawilżaczem. Ma 4 czujniki, dzięki czemu sam się nastawi na odpowiedni tryb pracy, wy nic nie musicie robić:) Na pewno poradzi sobie z pyłami PM2.5, PM10.
SteffAnja

Postautor: Hexx » 30 października 2019, 12:38 - śr

W aptece normalnie dostaniesz maskę antysmogową, która rzeczywiście działa. Większość tych wypasionych masek niestety tylko wygląda, a filtry w nich nie spełniają norm EN 149:2001. Maska antysmogowa może ładnie wyglądać i nie spełniać poziomu nawet FFP1.
Dla niewtajemniczonych:
FFP1: 80% skuteczności filtracji
FFP2: 94% skuteczności filtracji
FFP3: 99% skuteczności filtracji

Postautor: anielka » 03 grudnia 2019, 12:03 - wt

Takie maski jednorazowe kupisz w każdej aptece :) Sama w takich chodziłam po dworze jak były alerty o wysokim steżeniu smogu. Mam astme i alergie wziewne wiec o ile sie dalo to nie wychodziłam z domu ale jak juz musialam to maska koniecznie. W domu i w pracy nie miałam problemu bo mam oczyszczacz Coway i on oczyszcza powietrze bardzo wydajnie.
anielka

Wróć do Rozmowy ogólne