Strona 1 z 4

Ciąża - przygotowanie

Post: 27 lipca 2017, 01:00 - czw
autor: Kalina1
Hej, mam takie pytanie odnośnie ciąży - ile zajęły Wam starania i jak się przygotowywałyście do niej? Niedawno stuknęła mi 30 stka i martwię się ,że coś może pójść nie tak. Z góry dziękuję za odezwę.

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 27 lipca 2017, 01:06 - czw
autor: Edyta6
Mnie zajęło to niecałe 3-4 miesiące ,bo od stosowania inofemu mogłam spokojnie planować dzidziusia. Ginekolog mi polecił ten suplement diety i rzeczywiście zadziałał, ponieważ teraz moje cykle są regularne , a duża zawartość substancji aktywnych w inofemie bardzo sprzyja we wczesnych etapach ciąży. W razie czego możesz dopytać swojego ginekologa ale nie powinno być tu żadnych wątpliwości :)

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 27 lipca 2017, 12:44 - czw
autor: spokojna
To podobnie jak u mnie.

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 28 lipca 2017, 12:46 - pt
autor: Rudolf902
Najlepiej zanim się coś źle zrobi to poczytać, zebrać informacje na ten temat i dopiero mając pewność co i jak można to robić. Wtedy nie będzie wątpliwości odnośnie pomyłki czy jakiegoś błędu :).

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 07 sierpnia 2017, 17:18 - pn
autor: KasiaJo
Nam z mężem jakies pół roku. ALe przestrzegam CIę od razu zadbaj o witaminy Zacznij jeść dużo wcześńiej jakieś 300-400 gramów owoców i 400 gramów warzyw dziennie. Zadbaj tez o wapń, bo w ciąży bardzo łątwo go tracimy i na tym bardzo cierpią zęby. Mi bardzo szybko, bo już w 4 miesiącu zaczęły się robić ubytki i musiałam znaleźć jakiś gabinet dentystyczny wrocław. W pierwszym trymestrez tez bardzo wypadały mi włosy przez brak witamin, na szczęście później już nie :) tzrymam kciuki i życzę powodzenia!

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 10 sierpnia 2017, 08:03 - czw
autor: Małoząb
My staraliśmy się o dziecko ponad pół roku. W pewnym momencie nawet zaczęłam się martwić, że coś jest nie tak, ale na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie i urodziłam zdrową córkę ;)

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 10 sierpnia 2017, 16:54 - czw
autor: Miki
Myślę, że do ciąży nie da się jakoś specjalnie przygotować. Ten stan i tak Cię nieźle zaskoczy. Jeżeli już możesz powoli przygotowywać się do macierzyństwa i przyswajać różne lektury dla rodziców. Wiem, że warto też zerknąć do zeszytów "Zabawy Fundamentalne" http://zabawyfundamentalne.pl/ ponieważ możesz tam znaleźć scenariusze zabaw z dzieckiem. Mają tam scenariusze zabaw z dziećmi w różnym wieku więc trzeba odpowiedni dopasować :)

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 05 września 2017, 14:06 - wt
autor: Vinop
W moim przypadku wszystko udało się przy pierwszej próbie, więc bardzo szybko. Pamiętaj jednak, że decydując się na ciążę musisz także zadbać o wybór profesjonalnej opieki medycznej. Nie musisz decydować się na przypadkowego lekarza. Zastanów się jakie cechy powinien mieć ginekolog, któremu powierzysz prowadzenie swojej ciąży. Kompetentny ginekolog powinien skierować ciebie na podstawowe badania krwi i moczu, systematycznie przeprowadzać badania i szczegółowy wywiad oraz w razie konieczności kierować na dodatkowe badania. Ja byłam bardzo zadowolona z gabinetu http://samborsawicki.pl

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 08 września 2017, 15:36 - pt
autor: DanielaMT77
Ja to juz sie przygotowuje praktycznie do wychowywania dziecka ;D Zbieramy z mezem juz odpowiednie sprzety i akcesoria niezbędne dla malego. Chcemy kupić sobie wózek wielofunkcyjne http://www.empik.com/dziecko/wozki/wielofunkcyjne kolezanka taki ma i bardzo sobie chwali. Jeden wózek zastepuje spacerówkę, gondole i fotelik samochodowy

Re: Ciąża - przygotowanie

Post: 11 września 2017, 14:27 - pn
autor: sebastian1578
Mnie i mojej żonie bardzo pomogły testy owulacyjne. Dzięki nim mogliśmy określić dokładnie jakie dni są najbardziej płodne. W ten sposób szybko doczekaliśmy się potomstwa. Żona stosowała dokładnie takie testy https://sklep.domowelaboratorium.pl/product-pol-283-Owulacyjny-LH-TEST.html. Kupowaliśmy je w Domowym Laboratorium. Mieli dobrą cenę i szybką wysyłkę. Powodzenia przyszłym mamą. Mam nadzieję, że pomogłem ;)