Ciąża - przygotowanie

Dyskusje na różne tematy

Re: Ciąża - przygotowanie

Postautor: whiterose » 03 lutego 2021, 13:37 - śr

Ważną kwestią są te wszystkie badania, które musimy wykonać. Ja przykładowo teraz zbieram się na badania prenatalne https://www.neomedica.pl/oferta/badania ... renatalne/ . Według mnie te badania są najistotniejsze, ponieważ przedstawią mi jak dziecko się rozwija. Czy wszystko jest w porządku..
whiterose

Postautor: frankinfo » 03 lutego 2021, 13:39 - śr

Nic nie pójdzie "nie tak" - nie martw się :) Bez przesady, teoria nadmuchana przez media.
frankinfo

Postautor: Moska90 » 26 lutego 2021, 11:37 - pt

To już bardzo indywidualna kwestia. Jeśli tak bardzo stresuje Was ciąża i całe przejście przez ten czas, to nie powinnyście zamykać się na jakąkolwiek pomoc. Pamiętajcie, że liczy się to, byście czuły się jak najlepiej, bo to przekłada się też na rozwój maluszka. Klinika Psychomedic świadczy wsparcie w czasie ciąży, co zresztą świetnie widać na przykładzie. Zajrzyj tam i sama oceń, jak może się to sprawdzić w Twoim przypadku.
Moska90

Postautor: olenka3 » 09 marca 2021, 13:40 - wt

No właśnie, a wózek już został wybrany? :) Bo jeśli nie to mogę polecić ten Insevio, który kupiliśmy na https://insevio.com/ :) Jest naprawdę super, nie możemy się doczekać aż będziemy nim jeździć na co dzień, sama gondola bardzo ładnie wykonana, duża budka, miarka w środku. Z kolei spacerówka łatwo się składa i można ją przenosić poprzez wygodny uchwyt. Nie będę na pewno narzekać na wagę i amortyzację tego wózka :)
olenka3

Postautor: PatryśkaŚ » 21 marca 2021, 00:10 - ndz

U mnie ciąża była najpiękniejszym czasem. Miałam to szczęście że nie musiałam sie w żaden sposób przygotowywać do tego:) ale szkoda ze tak mało wiedziałam o problemach po porodzie. Infekcje, bóle i suchości pochwy dały o sobie znać zaraz po po procie do domu. Skontaktowałam się z moim ginekologiem który od razu polecił mi globulki dopochwowe cicatridina. W dość krótkim czasie dolegliwości ustąpiły, błona śluzowa się odbudowałam a ja czuję sie super w roli mamusi :)
PatryśkaŚ

Postautor: kitkaja » 24 marca 2021, 16:33 - śr

Jeśli chodzi o ciążę to ważne są regularne wizyty u lekarza oraz USG które wykonasz tutaj https://www.gabinetusg.com.pl/ jeśli jesteś z stolicy. Mają najlepszy sprzęt i specjalistów którzy zajmą się tobą niemal od ręki. Nie musisz czekać na terminy a wizyta nie jest kosztowna. Na pewno będziesz zadowolona z ich usług oraz podejścia do pacjenta.
kitkaja

Postautor: PatryśkaŚ » 02 kwietnia 2021, 21:53 - pt

Przed zajściem w ciąże brałam ovarin by wzbogacić swoją gospodarkę hormonalną . A on w skaldzie ma kwas foliowy i bardzo przydatne witaminy
PatryśkaŚ

Postautor: corolla2 » 27 kwietnia 2021, 10:47 - wt

Pomyśl też o zakupie mleka modyfikowanego. Ja nie karmiłam piersią i od samego początku podawałam dziecku mleko modyfikowane Bebilon AR ProExpert przeciwko ulewaniu. Bardzo dobrze mała je tolerowała, zresztą wciąż je pije. Nie jest to dla mnie żaden problem, z zakupem tego mleka też jest ok, bo w każdej stacjonarnej aptece sieci DOZ można je kupić w dobrej cenie.
corolla2

Postautor: Wiki823 » 06 czerwca 2021, 10:34 - ndz

Niestety u mnie nie było tak łatwo by zajść w ciąże. Chodzenie po klinikach, nerwy, to wszystko mnie tak wymęczyło. Ale postawiłam wtedy na inną klinikę jaką jest https://parens.pl/ i od razu jak tutaj przyszłam poczułam, że teraz się uda. I wiecie co? Udało się wreszcie.
Wiki823

Postautor: Beowolf » 05 lipca 2021, 14:08 - pn

Ciąża wiąże się również bez wątpienia z przygotowaniem wyprawki dla noworodka. Dzięki temu można oszczędzić sobie stresu w momencie, gdyby okazało się że po narodzinach dziecka czegoś brakuje.
Beowolf

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy ogólne