Jakie szambo wybrać?

Dyskusje na różne tematy

Jakie szambo wybrać?

Postautor: onaion » 29 maja 2017, 08:31 - pn

Dzień Dobry,
właśnie jesteśmy na etapie wyboru szamba dla naszego nowego domu. Zastanawiamy się nad jego pojemnością (zbiornika betonowego). Dom jest jednorodzinny, będzie w im mieszkało 5 osób. Ale nie wiemy właśnie na jaką pojemność i liczbę komór się zdecydować. Jak myślicie, czy szambo jednokomorowe o pojemności 8 tysięcy litrów będzie OK? Oczywiście do tego kupilibyśmy wskaźnik napełnienia szamba - niezbędny element.
Jakie Wy macie pojemności zbiorników przy Waszych domach? Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam .
onaion

Re: Jakie szambo wybrać?

Postautor: onaion » 29 maja 2017, 08:33 - pn

Aha, chcemy skorzystać z oferty na tanieszambabetonowe.com.pl , tak więc wchodzi w grę pojemność od 4 do 12 tysięcy litrów. Wybraliśmy tą firmę, ponieważ dowozi i montuje szamba na terenie całego kraju. Jeśli znacie jeszcze jakieś firmy oferujące zbiorniki betonowe na szambo, to również będę wdzięczna za polecenie. I jeszcze małe ostatnie pytanko - ile tak rzeczywiście trwa montaż takiego zbiornika przy domu? Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
onaion

Postautor: 62miko » 31 października 2017, 13:23 - wt

Gdybyś miał problemy z kanalizacja i nie będziesz mógł sobie sam poradzić z tym problemem zgłoś się do https://www.stankan.pl/ Na pewno ci pomoga. Sama ostatnio musiałam wzywać specjalistów od udrożniania kanalizacji bo nic nie pomagało chociaż mąż próbował wszystkich znanych mu sposobów.
62miko

Postautor: Edyta6 » 22 lutego 2018, 02:10 - czw

Odnośnie kanalizacji, problem z nią związane można wykryć dosyć łatwo bez bezpośredniej ingerencji w jej elementy. Mam na myśli tutaj badania magnetyczno-proszkowe dzięki którym wykryjemy wady danego elementu ferromagnetycznego, jakimi mogą być min pęknięcia. Dzięki temu unikniemy później kosztownych wymian całej kanalizacji.
Edyta6

Postautor: sofia32 » 23 lutego 2018, 10:41 - pt

Myślę, że w tym temacie to nie ma co kombinować. Szambo to długofalowa inwestycja. I wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Zarówno jeśli chodzi o sam wybór materiałów, jak i montaż całości. Najlepiej skonsultuj się z firmą, która wykonuje takie instalacje. Tutaj http://www.eko-mik.pl/szamba-poznan masz namiary na jedną z takich firm.
sofia32

Postautor: aniaola37 » 28 maja 2018, 08:37 - pn

Najlepiej się szuka po opisach produktów. Jak wiesz na ile dokładnie ludzi potrzebujesz szamba to wejdź na https://allegro.pl/kategoria/ogrod-szam ... nie-126185 i poszukaj po przeznaczeniu, tak właśnie na 4-5 osób. Jak się nie znasz za dobrze, to powybieraj parę produktów, które uważasz, że są warto uwagi i skonsultuj z kimś kto się zna. Ale to najlepiej już na forach stricte budowlanych.
aniaola37

Postautor: Pudziak » 16 lipca 2018, 09:10 - pn

Co do takiego wyboru to mogę polecić wam stronkę zamów szambo gdzie bardzo dokładnie opisują specyfikacje szamba betonowego i dlaczego warto na takie postawić. Z takich innych, to także popularne jest plastikowe, jednak ja bym takie szambo odradzał. Beton jest znacznie wytrzymalszym materiałem, więc nie powinno się z tym nic złego dziać i takie szambo powinno wam spokojnie służyć przez wiele, wiele lat.
Pudziak

Postautor: xihut » 15 września 2018, 21:42 - sob

J osobiście uwżam, że znacznie ważniejsze jest dbanie o kanalizację.Warto zaapoznać się z ofertą firmy http://lesgaz.com, ponieważspecjalizuje się ona w sprawdzaniu stanu kanalizaacji i naprawianiu różnych usterek.
xihut

Postautor: asiula65 » 20 września 2018, 09:19 - czw

Ja bym wybrała ekologiczne, bo najlepiej się sprawdza
asiula65

Postautor: Leno » 27 września 2018, 12:59 - czw

Najlepiej sprawdza się szambo betonowe. Takie szamba sa bardzo szczelne ponadto sa tez taniee. Dobre szamba oferuje firma Betonex. U nich mozecie zamówić szambo jedno lub dwukomorowe przystosowane do potrzeb domowników. Firma oferuje transport i montaż zbiornika u klienta.
Leno

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne