Strona 1 z 1

Ekologiczna jazda

Post: 03 grudnia 2019, 11:26 - wt
autor: Milutka90
Co zrobić, aby jazda autem była bardziej ekologiczna?

Re: Ekologiczna jazda

Post: 03 grudnia 2019, 11:28 - wt
autor: onaion
Warto zatroszczyć się na pewno o regularną wymianę filtrów w samochodzie. Na stronie http://telesystem.com.pl/jak-czesto-wymieniac-filtr-powietrza-w-aucie/ znajdziesz ciekawy artykuł, z którego dowiesz się, jak często powinnaś to robić i jak taka wymiana wygląda :)

Re: Ekologiczna jazda

Post: 08 czerwca 2020, 12:35 - pn
autor: HS2007
oj, zupełnie nie wiem :) Mąż twierdzi, że jeżdżę zupełnie nieekologicznie.

Re: Ekologiczna jazda

Post: 11 sierpnia 2020, 08:24 - wt
autor: Mariuszek2525
No nie wiem. Trzeba sobie kupić auto na prąd.

Re: Ekologiczna jazda

Post: 28 sierpnia 2020, 11:39 - pt
autor: Moska90
Też czuję, że to dobry pomysł. Dzisiaj faktycznie samochody elektryczne bardzo zyskują na popularności, więc jak najbardziej warto pójść w tym kierunku. Co do samego ładowania, nie ma co się martwić, bo porządne i bezpieczne ładowarki jesteście w stanie dostać w Wallbox. Dzięki temu nie tylko zadbacie o środowisko, ale też zostanie Wam mnóstwo pieniędzy w portfelu zaoszczędzonych na paliwie.

Re: Ekologiczna jazda

Post: 27 września 2021, 13:18 - pn
autor: EthanTillett1961
W ekologicznej jeździe ważne jest planowanie każdej rzeczy na drodze. Musisz się nauczyć przewidywać sytuacje i dostosować się do nich. Widząc czerwone światła nie hamuj na chama pod koniec, tylko puść gaz i wytracaj prędkość w ten sposób, po czym delikatnie naciskaj hamulec stopniowo żeby zahamować przed światłami. Wszystko trzeba płynnie.

Druga kwestia to przyspieszanie - lepiej nieco szybciej zyskać na prędkości i później wrzucić wyższy bieg. Dzięki temu krócej przyspieszasz, a gdy dasz wyższy bieg w odpowiednim momencie, to obroty silnika są niższe, dzięki czemu mniej pali.

Sprawdzaj ciśnienie w kołach - flaki mają gorsze opory toczenia.

Jeszcze trochę porad by się znalazło o tym. Obejrzyj sobie na YouTube ;)

Re: Ekologiczna jazda

Post: 20 października 2021, 10:53 - śr
autor: wawka
Możecie również zaoszczędzić na jeździe samochodem, decydując się na ofertę, jaką ma wypożyczalnia samochodów Poznań Z różnych już wypożyczalni miałam okazję korzystać, ale ta moim zdaniem jest najlepsza - pod względem cen, warunków i ogólnego komfortu.