Praca w wakacje - czy warto?

Dyskusje na różne tematy

Praca w wakacje - czy warto?

Postautor: Adams » 05 sierpnia 2014, 12:54 - wt

Zastanawiam się czy warto wybrać się do pracy w wakacje, w Tym rok to już raczej nie dam rady, chociaż może tak na 1 miesiąc dało by radę, bo wakacje mam do końca września (udało mi się wyjść bez poprawek). Chciałem was zapytać, czy ma to sens, czy ktoś z was jeździ do pracy na wakacje? Trochę mi szkoda samych wakacji i odprężenia po ciężkim semestrze, no jako student nie pogardziłbym dodatkową gotówką.
Adams

Re: Praca w wakacje - czy warto?

Postautor: Aurel » 05 sierpnia 2014, 12:56 - wt

Trochę się późno zebrałeś w sobie, bo pracę na wakacje powinno się zaplanować wcześniej i szukać dużo wcześniej.

Poczytaj sobie poradnik o poszukiwaniu pracy na wakacje http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/03/praca-na-wakacje-zagranica.html
Aurel

Postautor: Adams » 05 sierpnia 2014, 12:58 - wt

No ja zdaję sobie sprawę z tego, że późno. Nie mówię, że na siłę chce jechać teraz. Nie mam noża na gardle chociaż życie studenta nie łatwe, szczególnie w aspekcie finansowym. Zastanawiam się tak ogólnie na może na przyszłe.
Adams

Postautor: AGMan » 05 sierpnia 2014, 13:01 - wt

No teraz to by ci raczej ciężko było znaleźć pracę na już, aczkolwiek to nie znaczy, że się nie da. Poczytaj sobie link, który kolega zapodał...

Ogólnie ja byłem raz na 1 miesiąc i raz na 2 miesiące. Pierwszy raz jeszcze w szkole średniej, a drugi już na studiach. Osobiście nie narzekam. Jak ktoś lubi pracować to sobie poradzi nawet z ciężką pracą, a można wyjechać i jeszcze przy okazji zarobić. Tylko najlepiej do UE, przynajmniej moim zdaniem.
AGMan

Postautor: Aurel » 05 sierpnia 2014, 13:03 - wt

Wszystko zależy od tego jakiej pracy się szuka i w jakim celu się chce jechać do pracy na wakacje, czy tylko zarobkowym, czy chce się przy okazji odrobinę pozwiedzać albo spędzić w wakacje w fajnym miejscu, poznać nowych ludzi itp.
Aurel

Postautor: Adams » 05 sierpnia 2014, 13:04 - wt

No ja raczej jestem nastawiony na spędzenie czasu w ciekawym miejscu i bardziej na sam wyjazd, a zarobek to przy okazji, co oczywiście nie znaczy, że chciałbym pracować za miskę ryżu ;)
Adams

Postautor: AGMan » 05 sierpnia 2014, 13:06 - wt

To jedź do Hiszpanii, Włoch, bo fajnie. Da się zarobić i ciepłe kraje, a najlepiej to zastanów się gdzie chciałbyś pojechać i tam jedź i tam szukaj pracy.
AGMan

Postautor: Adams » 05 sierpnia 2014, 13:08 - wt

AGMan pisze:To jedź do Hiszpanii, Włoch, bo fajnie.

No zastanawiałem się nad Barceloną, ale nie koniecznie musi być ciepły kraj. Pozwiedzałbym też chętnie jakieś stolic np. Londyn bym chciał zobaczyć. Może w Paryżu, nie wiem jak tam z pracą we Francji, bo chyba dosyć mało tam Polaków jeździ do pracy.
Adams

Postautor: AGMan » 05 sierpnia 2014, 13:11 - wt

Adams pisze:nie wiem jak tam z pracą we Francji, bo chyba dosyć mało tam Polaków jeździ do pracy.

Nie wiem, ale pewnie podobnie jak w innych dużych Europejskich miastach. Przy czym ja proponowałbym Ci najpierw załatwić sobie pracę, a potem jechać. Jak pierwszy raz jedziesz to może lepiej z biura? Popytaj znajomych, może ktoś Ci coś poleci albo Cię gdzieś wkręci...
AGMan

Postautor: Adams » 05 sierpnia 2014, 13:12 - wt

Mam tylko kumpla, który jeździ do Dublina co roku, może mi coś załatwi. Jak nie to poszukam sam na przyszły rok, bo teraz to już rzeczywiście chyba nie ma sensu.
Adams

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne