Masa cukrowa do tortów - gdzie kupić?

Przedstaw swoje zainteresowania

Masa cukrowa do tortów - gdzie kupić?

Postautor: Hi_Mario » 16 sierpnia 2016, 14:08 - wt

Wie ktoś gdzie najlepiej kupić masę cukrową do ozdabiania tortów, ostatnio trochę się bawię w pieczenie, a chcę się uczyć dekorowania tortów w stylu angielskim.
Hi_Mario

Re: Masa cukrowa do tortów - gdzie kupić?

Postautor: AGMan » 16 sierpnia 2016, 14:55 - wt

W sensie takie torty?
Obrazek
Moja żona była na takim szkoleniu, bo na się tam pasjonuje tym. Tzn. ten akurat zrobił ten cały mistrz co ich uczył, ale ogólnie ładne są. Przy czym ta masa nie specjalnie jest dobra w smaku.
tu kupisz masę cukrową http://www.sweetdecor.pl/category/126,lukier-plastyczny
Masa cukrowa może ładnie wygląda, ale mi to nie smakuje w ogóle, strasznie to słodkie. Dla mnie ciasto to musi być dobre, a wygląd rzecz drugorzędna. No i powiem Ci, że z tego co ona mi mówi, to to nie jest wcale proste, to nie wiem czy się sam tak nauczysz, czy trzeba by się wybrać na jakieś szkolenie i to pewnie nie jeden raz.
AGMan

Postautor: Hi_Mario » 17 sierpnia 2016, 10:27 - śr

No nie no, takie to już profesjonalne, artystyczne wręcz. Ja dopiero co zaczynam się uczyć. Pracowałem kiedyś w cukierni, to co nieco wiem. Nie jestem też całkiem świeży w temacie. Są różne rodzaje tych mas. Jesteś w stanie mi coś konkretnego? Jakąś firmę, która jest lepsza, a która mniej. Wolałbym chyba takie bardziej plastyczne dla początkujących, nie wiem czy są w ogóle takie, ale może się orientujesz?
Hi_Mario

Re:

Postautor: Aurel » 17 sierpnia 2016, 10:54 - śr

Nie pogniewaj się, ale czy to nie jest trochę takie damskie hobby? Raczej kobiety się tym zajmują, moja też coś tam piecze ostatnio. Taka moda, najpierw było gotowanie, a teraz pieką ;)
Aurel

Re: Re:

Postautor: Hi_Mario » 17 sierpnia 2016, 12:06 - śr

Aurel pisze:Nie pogniewaj się, ale czy to nie jest trochę takie damskie hobby?

Niby dlaczego?

Tak samo mężczyźni gotują, są często szefami kuchni - znacznie częściej i kobiety. Pieczeni to pokrewna branża. Nie ma tu jakichś rozdzielności płciowych, że coś jest kobiecą, a coś męską branżą.

Co do mody na pieczenie i dekorowanie tortów to rzeczywiście ostatnio się rozwinęła. Najpierw była fala kulinarna, ale już się nie co "przyjadła" ;), a teraz zaczyna się coraz bardziej rozwijać pieczenie, nie tylko zwykłych ciast, ale tortów dekorowanych. To dekorowanie masą cukrową to jest tak zwany styl angielski. Określa się to też jako sugar crafting.
Hi_Mario

Postautor: AGMan » 17 sierpnia 2016, 12:17 - śr

Hi_Mario pisze:Jesteś w stanie mi coś konkretnego?

Ja nie wiem, to muszę zapytać żony - hmm zabrzmiało jak tekst z reklamy Tesco. No ale to nie moja działka. Tego jest bardzo dużo, ona bez przerwy coś kupuje. Jakieś są kolorowe, plastyczne do modelowania. Nawet fajnie jej to wychodzi, ale pierwsze "dzieła" nie wyglądały specjalnie atrakcyjnie ;)

Mnie ta masa strasznie nie smakuje. Zawsze ściągam, bo to słodkie i ciągnące, a moje dzieci lubią.
AGMan

Postautor: apuscinskii » 13 września 2016, 11:09 - wt

w internecie?
apuscinskii

Postautor: Nana » 14 września 2016, 10:58 - śr

ślicznie wygląda!
Nana

Postautor: Momo » 07 listopada 2016, 12:57 - pn

Skoro o tym mowa to widzieliście jakie piękne kubki mają tutaj http://vegemoda.pl/produkty-weganskie/. Który byście wybrali na prezent dla chłopaka?
Momo

Postautor: monimm82 » 15 marca 2017, 11:54 - śr

W internecie na pewno znajdziesz wiele sklepów które je oferują. Jeżeli lubisz piec to bardzo polecę Ci bloga http://www.sklep.savpol.pl/blog/slodkos ... drozy.html . Ja często z niego korzystam, gdy piekę ciasta dla mojej rodziny ;) Informacje na temat masy cukrowej też tam na pewno znajdziesz.
monimm82

Wróć do Hobby