Extraportfel i Lendon wasze opinie, czy ktoś próbował?

Recenzje instytucji,firm, produktów

Extraportfel i Lendon wasze opinie, czy ktoś próbował?

Postautor: Adams » 03 sierpnia 2016, 13:10 - śr

Czy ktoś z Was próbował korzystać z tej pierwszej pożyczki w Extraportfel. To ta sama firma co Lendon, ale pierwsza pożyczka jest znacznie lepsza bo na 45 dni i do 2 tysięcy.

Pytanie czy nie ma tam jakichś ukrytych opłat?

Extraportfel jest dość nowy, a Lendon już znany. Pytanie, czy jak się korzystało z jednej z nich to można jeszcze skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo w drugiej?

Kolejna sprawa, czy rzeczywiście dają 2000 zł jako pierwsza pożyczkę, czy to raczej "chłyt" marketingowy, a po wypełnieniu wniosku się okazuje, że owszem pożyczą ale 600 zł. Tak miałem w NetCredit.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2016, 13:19 - śr przez Adams, łącznie zmieniany 2 razy
Adams

Re: Extraportfel i Lendon wasze opinie, czy ktoś próbował?

Postautor: AGMan » 03 sierpnia 2016, 13:13 - śr

Ogólnie chyba dobre opinie są o Lenodn i Extraportfel http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/ ... endon.html

W Extra Portfel nie brałem pożyczki, ale Lendon oceniam dobrze. Nie wiem czy można w obu firmach skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, ale nie ryzykowałbym, bo może się okazać, że wniosek zostanie przyjęty, pieniądze wypłacone, a potem jak przyjdzie do spłaty, to się okaże, że naliczą Ci opłaty i oprocentowanie jak za normalną taką pożyczkę poza promocją, a w takich firmach te opłaty są dość wysokie, nie mówiąc już o procentach.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2016, 13:18 - śr przez AGMan, łącznie zmieniany 1 raz
AGMan

Postautor: Adams » 03 sierpnia 2016, 13:18 - śr

No właśnie tego się obawiam, że się da wziąć pożyczkę, a potem sobie sprawdzą w jakichś bazach i się okaże, że już korzystałem z Lendon to mi nie przysługuje pierwsza gratis w Extra Portfel. Z tego co wiem w innych firmach działających pod różnymi markami tak jest właśnie, że tylko raz można skorzystać, bez znaczenia na jakiej stronie i pod jaką marką. Nawet pośrednicy się liczą jak Ofin dla Ferratum Bank niby inna firma, ale pożyczki i tak udziela Ferratum, więc się liczy już jako powracający klient i nie można wziąć drugi raz pierwszej pożyczki za darmo.
Adams

Postautor: AGMan » 03 sierpnia 2016, 13:27 - śr

Tak dokładni w Filarum i Soho Credit też tak jest. Podobnie we wspomnianym przez Ciebie NetCredit - mają też drugą markę InCredit. W przypadku Extra Potfel i Lendon właścicielem tych marek jest Cream Finance. Czyli pewnie jest tak samo, chociaż gdzieś ktoś pisał, że to osobne firmy, ale raczej się mylił, bo na obu stronach w kontakcie jest podana spółka Cream Fianance Sp. z o.o..

W tym artykule, do którego link Ci podałem jest napisane, że nie można tak zrobić.
Tu masz jeszcze jeden z opiniami o Lendon http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/ ... yczce.html
Najlepiej pytać u źródła, zadzwoń do nich albo napisz i zapytaj. To będziesz wiedział na pewno.

Wydaje mi się, że to powinno też być zapisane w umowie, ale pewnie w umowie pojawia się nazwa spółki głównej a nie te marki marketingowe.
AGMan

Re:

Postautor: Aurel » 03 sierpnia 2016, 13:46 - śr

To chyba oczywiste, że nie można. Chyba, że nieco inna politykę niż reszta. Wiele firm tak działa pod różnymi markami. Jak dla mnie to jest celowy zabieg, po to żebyś się wkopał w normalną pożyczkę myśląc, że bierzesz pierwszą darmową. Trzeba zawsze patrzeć na umowie jaka jest nazwa pożyczkodawcy. Poza tym, żeby się kapnąć, że to ta sama firma trzeba zajrzeć do danych kontaktowych. Na pierwszy rzut oka tego nie widać na stronach tych firm. Może wyjątkiem jest ten Ferratum, bo oni wszędzie walą swoje logo, to na tyle uczciwi są.

Tego typu pożyczki poza promocją są bardzo drogie. BTW Zaplo chyba należy do Vivusa i też nie wiem jak tam jest w kwestii promocyjnej pierwszej pożyczki. Teraz ich tyle nawyrastało, że się ogarnąć nie da, a te nazwy nowe "Szalona Pożyczka" "KasaSiano" LOL to już takie kwiatki omijałbym szerokim łukiem.
Aurel

Re:

Postautor: Adams » 03 sierpnia 2016, 13:50 - śr

Trudno najwyżej nie skorzystam z pierwszej za darmo. Jest masa innych firm. Tu mnie zaciekawił ten 45 dniowy okres i kwota maksymalna do 2 tys. Z tego co wiem to tylko Wonga daje dłuższy na 60 dni w tej pożyczce za 10 zł, ale już to wykorzystałem. Ferratum i ich marki jak Kasa Tak, Ekspres Kasa, też dają 60 dni w dwóch ratach, a Vivus też ale to tam jest inaczej trzeba wziąć na 30 dni, potem spłacić połowę w terminie, a następnie oni przedłużają na kolejne 30 dni. To jakaś promocja jest teraz taka niby, ale ja nie chciałem w ratach. Poza tym za dużo kombinowania jeszcze się okaże, że tam jakieś ukryte opłaty będą albo jakieś inne warunki itp.
Adams

Re:

Postautor: Aurel » 03 sierpnia 2016, 14:13 - śr

Jak często korzystasz z takich pożyczek to nie lepiej Ci sobie wyrobić kartę kredytową. Teraz jest pełno takich, że też masz jakiś okres za darmo ileś tam dni i nie musisz kombinować ze zmienianiem firm, zwracać uwagi, czy już w tej firmie korzystałeś z pierwszej darmowej, czy nie, czy dana marka należy do jednej firmy itd. Poza tym jak się spóźnisz ze spłatą to koszty i tak są raczej mniejsze niż przy chwilówkach.
Aurel

Re:

Postautor: Adams » 03 sierpnia 2016, 14:17 - śr

Nie korzystam aż tak dużo. Tylko sporadycznie. Rzeczywiście tylko z pierwszej darmowej korzystam. Poza promocją mi się wydaje, że są za drogie i to się niespecjalnie opłaca.

Co do karty kredytowej, to myślałem o tym, ale trzeba nią płacić ciągle, żeby nie było za nią opłaty. Pamiętać, żeby uzupełnić, a ja taką pożyczkę biorę raz na rok może. Także to nie tak często. Poza tym mam dwie karty debetowe już, którymi też muszę płacić, żeby nie mieć prowizji, bo mam dwa rachunki. Z obu korzystam, więc nie chce mi się zmieniać. To taka karata kredytowa to by była już dla mnie 3cia, którą muszę wykonać ileś transakcji bezgotówkowych w miesiącu żeby nie płacić za nią. Poza tym zwykle i tak jest jakaś roczna opłata, a tak mam za free, jak potrzebuję czasem.
Adams

Re:

Postautor: AGMan » 04 sierpnia 2016, 10:26 - czw

Jak dla mnie też tylko sensowne są te pierwsze promocyjne. Wiadomo, że to jest wabik reklamowy, żeby przyciągnąć klientów, ale co stoi na przeszkodzie żeby używać ich do pożyczania za darmo. Trochę jest tych firm z pierwszą darmową. Te, które jeszcze nie mają takiej oferty to też powoli wprowadzają, bo takie są warunki konkurencji na rynku. Ostatnio Pożyczkomat chyba wprowadził, a nigdy nie mieli. Tylko trzeba zwracać uwagę na nazwy spółek, żeby się właśnie tak nie wkopać i pożyczyć 2 razy w jednej firmie tylko pod inną nazwą strony.
AGMan

Postautor: agnieszka_star » 31 sierpnia 2016, 21:58 - śr

Nie znałam Extraportfela, ale zawsze korzystałam z LendOn'a i nigdy nie miałam żadnych problemów :).
agnieszka_star

Następna

Wróć do Opinie