co sądzicie o państwowej służbie zdrowia?

Recenzje instytucji,firm, produktów

co sądzicie o państwowej służbie zdrowia?

Postautor: sosenka » 09 września 2015, 19:33 - śr

W najbliższym czasie czekają nas kolejne strajki w służbie zdrowia. Pielęgniarki zażądały kolejnych podwyżek tym razem o 1500 zł. Zaczęło się od protestów przeciw prywatyzacji szpitali i likwidacji tych nie rentownych. To tak samo jak z nierentownymi kopalniami. Nie ważne, że nie leczą pacjentów, ważne by istniały jako państwowe. W tym samym czasie prezes związków zawodowych chwali się swoim prywatnym sanatorium w którym nawet psy powszechnie sypiają w łożach małżeńskich, a zabiegi wykonują podwykonawcy, a nie etatowi pracownicy którzy mogli by zakładać własne związki zawodowe, wykorzystywane wyłącznie do celów politycznych. Jak to jest, że ci co są przeciwni powszechnej prywatyzacji sami korzystają z placówek prywatnych? Gdy chciałam pojechać na początku wakacji do sanatorium w Horyńcu zwymyślano mnie, gdy się dowiedzieli, że chcę zabrać tam swojego yorka. To nie jest zgodne z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w sanatorium. No ale takie przepisy dotyczą tylko placówek państwowych. W tych za granicą lub w tych prywatnych wyłącznie dla VIP-ów związkowych jest już normalnie.
U nas w Serocku mamy Centrum Medyczne Goldenmed http://www.goldenmed.pl/serock2/pacjenta . Ma podpisaną umowę z NFZ i co najważniejsze dostęp do najlepszych specjalistów, którzy przyjeżdżają z Warszawy. W zasadzie to logiczne. Po co pacjenci mają jeździć do Warszawy skoro to znany lekarz może przyjechać do przychodni oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od stolicy. Prywatne centra medyczne to nie tylko dobrzy specjaliści, nowoczesny sprzęt, ale i organizacja na odpowiednim poziomie. Dlaczego tak nie może wyglądać służba zdrowia skoro z niej korzystają na co dzień etatowi działacze związkowi, tak ochoczo organizujący blokadę reformowania służby zdrowia.
Co o tym sadzicie?
sosenka

Re: co sądzicie o państwowej służbie zdrowia?

Postautor: tuliPan » 15 września 2015, 19:03 - wt

Niedawno czytałem artykuł w Gazecie Wyborczej o tym, że w prywatnych porodówkach wita noworodki szampanem. Coś w tym jest z prawdy, a przede wszystkim to, że nie zawsze szpital prywatny oznacza płatny. Pomijam to, że coraz więcej zakładów pracy wykupuje swoim pracownikom pakiety bezpłatnych świadczeń w placówkach prywatnych. Wielu lekarzy z dużym doświadczeniem rezygnuje z pracy w placówkach państwowych z powodu ciągłych problemów z personelem. W swoich prywatnych zakładach zdrowotnych mogą świadczyć usługi na odpowiednim poziomie zarówno merytorycznym, jak i obsługi, w tym wyżywienia. Opisywane w Gazecie Wyborczej Centrum Medyczne Salve jest tego najlepszym przykładem. Pacjentka dokonuje wyboru między porodem bezpłatnym w ramach NFZ lub decyduje się na dopłatę zapewniającą pełny komfort. W ramach komfortu pojawia się darmowa wyprawka dla mamy i dziecka, pełne znieczulenie podczas porodu, czy możliwość obecności partnera w szpitalu przez cały okres pobytu matki i dziecka. Wyposażenie szpitala, obsługa jest taka sama w jednym i drugim przypadku. Nasza firma korzysta z badań okresowych w Salve http://www.salve.pl/Poradnie-specjalist ... na,91,0,10 . Wielogodzinna praca na komputerze wymaga corocznego badania wzroku.
tuliPan

Postautor: caramela » 29 listopada 2015, 02:08 - ndz

To pytanie z tematu chyba jest retoryczne? Odpowiedź przecież może być tylko jedna :)
caramela

Postautor: wertykalny » 07 października 2016, 10:25 - pt

Oj zdecydowanie nalezy omijac, a najlepiej stosować profilaktykę, np. mierzyć ciśneinie, mierzyć cukier, warto rozejzreć sie np. za dobrym glukometrem albo dobry m aparatem do mierzenia cisnienia. Ja np. korzystam z firmy diagnosis, gdzie mam i jedno i drugie. Naeży równiez chodzioć na badania krwi co jakiś zcas, lepiej wczesniej coś wykryć niż potem mieć duże problemy.
wertykalny

Postautor: ratataj » 18 października 2016, 14:48 - wt

Państwowa służba zdrowia już dawno zeszła na przysłowiowe psy. Owszem, zdarzają się wyjątki i są takie miejsca, gdzie można znaleźć lekarza z powołania, życzliwego, dobrze nastawionego do pacjenta itd. Ale w większości przypadków organizacja pracy w tych miejscach jest okropna.. Na wizytę trzeba czekać po trzy, pięć lat. Gdzie sens? Pytam: gdzie?
ratataj

Postautor: Momo » 09 lutego 2017, 11:19 - czw

Jak moja żona rodziła w państwowym szpitalu to nie było tak źle. W salach byłą czystość a pielęgniarki zachowywały się profesjonalnie. Jedyni wyprawka była uboga. Ale zaopatrzyliśmy się we własną :) Jaką? klik :)
Momo

Postautor: Leno » 05 marca 2017, 21:54 - ndz

Lepiej chodzić prywatnie.
Leno

Wróć do Opinie