Strona 1 z 1

faktoring

Post: 26 grudnia 2016, 16:21 - pn
autor: magda86
proszę o pomoc

Re: faktoring

Post: 26 grudnia 2016, 16:21 - pn
autor: magda86
Dzień dobry
Czy ktoś korzystał z usług firmy Magellan http://www.magellan.pl/ jeśli chodzi o faktoring. Mój brat prowadzi niewielką firmę sprzedającą towary z odroczonym terminem płatności. Niestety coraz mniej firm za towary płaci od ręki. Bardzo różni są jego odbiorcy jedni płacą w terminie a inni nie. Dlatego pomyślałam , że może opcja podpisania umowy z firmą faktoringową to jest dobre rozwiązanie. Robiąc mały reaserch natrafiłam na firmę Magellan i jestem ciekawa opinii firm, które z nią współpracowały.
Mam jeszcze jedno pytanie czym różni się faktoring z regresem od faktoringu bez regresu. Czy chodzi tylko o to, kto będzie ponosił ryzyko w przypadku nie spłacenia zobowiązań przez dłużnika czy jeszcze czymś się różnią?
Będę wdzięczna za pomoc

Re: faktoring

Post: 04 stycznia 2017, 20:10 - śr
autor: windofchange
Nie korzystałem ale słyszałem troszkę negatywnych opinii. Ja sam polecam faktoring w bibby financial services, osobiście sobie chwalę.

Re: faktoring

Post: 08 września 2017, 10:09 - pt
autor: tolka
To chyba zależy w takim razie od firmy, bo u mnie w Idea Money prowizje są niewielkie i nie odczuwam tego jakoś specjalnie. Zwłaszcza, że dzięki tej usłudze pieniądze otrzymuję od razu, nie są one zamrożone na fakturach i mogę nimi na bieżąco rozporządzać – inwestować itd.

Re: faktoring

Post: 09 października 2017, 16:17 - pn
autor: sebastian1578
Ja korzystam z faktoringu od KUKE Finance http://www.kuke-finance.pl/. Mają bardzo duże doświadczenie, prowizja niewielka a przynajmniej posiadam płynność finansową :)