Opinie o Ekspres Kasa z Ferratum Bank - czy ktoś próbował?

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Opinie o Ekspres Kasa z Ferratum Bank - czy ktoś próbował?

Postautor: Hi_Mario » 15 sierpnia 2016, 13:26 - pn

Czy ktoś próbowała skorzystać z tej pierwszej pożyczki za darmo w w Ekspres Kasa, chodzi mi o ten wariant na 60 dni. Ponieważ na stronie Expres Kasa jak się wybierze opcję na 60 dni to pojawia się symulacja z dwoma równymi ratami, a na stronie Ferratum Bank jak się wybierze ten sam wariant pierwszej pożyczki, to pojawia się to samo, ale raty nie nazywają się ratami, tylko jest to nazwane opłaty i są 2 równe opłaty, i nie wiem o co chodzi, a to ta sama firma jest.
Hi_Mario

Re: Opinie o Ekspres Kasa z Ferratum Bank - czy ktoś próbowa

Postautor: Adams » 16 sierpnia 2016, 14:23 - wt

Nie próbowałem, ale to z tymi opłatami na stronie Ferratum, to jest prawdopodobnie błąd w nazewnictwie, bo to są tak jakby dwie raty, tylko nazwane są opłaty. Z resztą jak sam zauważyłeś to tam sama oferta co w Ekspres Kasa, a tam jest to nazwane jako rata.

Tu masz potwierdzenie w recenzji pożyczki w Ekspres Kasa http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... yczki.html
i Ferrarum Bank http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... yczki.html
ale, to że Ferratum Bank jest właścicielem Ekspres Kasy nie znaczy, że muszą to być identyczne oferty, więc może najlepiej zadzwoń sobie do nich i po prostu zapytaj najzwyczjaniej.
Adams

Postautor: AGMan » 16 sierpnia 2016, 15:00 - wt

Najlepiej jest zadzwonić i zapytać u źródła. To są pożyczki na wysoki procent. Może i ta pierwsza za darmo się opłaca, ale jak nie masz pewności na 100%, że ją spłacisz w terminie to na twoim miejscu bym się dobrze zastanowił, bo jak nie spłacisz, to ona już nie będzie potem darmowa, bo poniesiesz pewnie spore koszty - tak jest we wszystkich tego typu firmach. To jest ogólnie spoko jak tam Ci brakuje trochę pieniędzy, a wiesz, że zaraz będzie wypłata i to spłacisz. Jak nie musisz to lepiej nie pożyczaj. Można tak się bawić w te pożyczki darmowe w promocji za każdym razem w innej firmie, ale jak się często pożycza to chyba lepiej sobie kartę kredytową zrobić. Jak nie spłacisz to bank Ci też swoje potrąci, ale nie tak dużo jak firmy pożyczkowe.

Mam nadzieję, że domyślasz się, że nie możesz wziąć za darmo pierwszej pożyczki w jednej i drugiej, bo to ta sama firma.
AGMan

Postautor: Hi_Mario » 17 sierpnia 2016, 10:31 - śr

Tak wiem, że to ta sama firma i że jak z jednej skorzystam to już w drugiej nie mogę skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki. Tak a propos. Zastanawia mnie ten cały Ofin, bo na ich stronie też jest logo Ferratum Bank, ale nazwa firmy jest już całkiem inna. To jakaś inna spółka, jakaś Sfera-Finansów S.A. Jak to jest inna firma to może tam będzie można w przyszłości skorzystać z promocyjnej pierwszej pożyczki gratis, mimo że się kiedyś korzystało z Ekspres Kasy lub jakiejś innej strony Ferratum, jak myślicie?
Hi_Mario

Postautor: Aurel » 17 sierpnia 2016, 10:52 - śr

Nie można tak zrobić, a przynajmniej bym nie ryzykował jeśli chcę skorzystać z darmowej pożyczki. Skoro finalnie pożyczki udziela Ferratum Bank, to pośrednik nie ma tu nic do rzeczy, on tylko ją sprzedaje, a tym samym jak już korzystałeś kiedyś z jakiejś pożyczki w Ferratum, to ta nie będzie pierwszą i albo się nie załapiesz na tą promocyjną darmową, bo nie będzie się dało jej pożyczyć, albo Ci pożyczą, ale jak przyjdzie do spłaty to Ci naliczą normalne opłaty i oprocentowanie, a w takich firmach są one dość spore. Poza tym jest tyle tego typu firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo, że po co tak kombinować. Pod wpływem konkurencji co druga firma już daje pierwszą pożyczkę gratis, ale trzeba uważać, bo o ile Ferratum się wszędzie oznacza na swoich stronach to wiele firm tego nie robi w wyraźny sposób, a działają pod różnymi nazwami i na różnych stronach. Dlatego trzeba najpierw zajrzeć do kontaktu albo jakichś informacji o firmie i przeczytać co to rzeczywiście za firma, a potem na umowie, którą zwykle trzeba zaakceptować w czasie składania wniosku też zobaczyć jaka firma udziela nam pożyczki, żeby przypadkiem nie wziąć nieświadomie drugi raz pierwszej pierwszej pożyczki w promocji, która już wtedy nie będzie w promocji, ani pierwsza.
Aurel

Postautor: AGMan » 17 sierpnia 2016, 12:11 - śr

Nie ma różnicy, z której skorzystasz, ale możesz tylko 1 raz wziąć pierwszą pożyczkę za darmo.

Co do tych innych firm, to rzeczywiście trzeba uważać, bo o ile Ferratum to się wszędzie w widocznych miejscach oznacza na wszystkich stronach. To już na przykład w NetCredit i Incredit, które to marki też należą do jednej firmy, to już się trzeba nieco naszperać po stronie, żeby dotrzeć do nazwy właściwej spółki. Podobnie w Filarum, które ostatnio zostało rozreklamowane w TV, przez co stało się popularną firmą, ale mają też inną markę - SohoCredit, także takich przykładów pewnie by się sporo znalazło, tylko że się nie orientuję dokładnie. Z kolei Zaplo chyba też należy do Vivusa.
AGMan

Postautor: Hi_Mario » 17 sierpnia 2016, 12:35 - śr

Ja na razie korzystałem tylko z Vivus i Wonga i to tylko z pierwszych pożyczek za darmo. Z Vivusa byłem całkiem zadowolony. Wszystko szybko bez problemu bez weryfikacji. W Wonga była większa weryfikacja - dowód i zarobki w postaci potwierdzenia przelewów musiałem im posłać mailem i na finał i tak mi nie przyznali.

Ta teraz to będzie moja 3cia pożyczką online. Korzystam tylko z tych promocyjnych darmowych.
Hi_Mario

Postautor: Momo » 21 października 2016, 12:20 - pt

A co powiecie o pożyczkach pozabankowych? Szczególnie o tym wpisie http://www.chwilowki-pozyczki.eu/porady/chwilowki-dla-zadluzonych-potrzebne-informacje/. Czy zadłużony na pewno dostanie pożyczkę? Dlaczego firmy nie boją się takich pożyczek?
Momo

Postautor: Hi_Mario » 20 listopada 2016, 00:23 - ndz

Większość firm sprawdza KRD i inne rejestry dłużników BIK, BIG itp i praktycznie we wszystkich jakie znam jest napisane, że sprawdzają, także jak ktoś ma niespłacane długi to raczej nie dostanie pożyczki, aczkolwiek wszystko się może zdarzyć. Są też jakieś specjalne pożyczki dla zadłużonych, ale nie wiem jak to tam jest. Nie mam długów. Pewnie taki procent, że to gwóźdź do trumny.
Hi_Mario

Postautor: Adams » 20 listopada 2016, 00:25 - ndz

Nie wiem czy zawsze te firmy dokładnie weryfikują klientów, ale w większości przypadków raczej odmówią udzielenia pożyczki osobie zadłużone. Z resztą trudno się dziwić, bo przecież jest bardzo duże ryzyko, że nie spłaci.
Adams

Następna

Wróć do Wszystko o finansach