Czy każdy może dostać kredyt samochodowy?

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Czy każdy może dostać kredyt samochodowy?

Postautor: superzeto » 25 września 2012, 13:32 - wt

Kredyt samochodowy – nie dla każdego
Kredyt samochodowy to często wykorzystywana opcja przez osoby poszukujące sposobu na sfinansowanie zakupu wymarzonego samochodu. Nie każdy ma do dyspozycji wolne środki na ten cel, w związku z czym musi posiłkować się środkami pozyskanymi ze źródeł zewnętrznych. Banki zapewniają, że udzielą autokredytu każdemu, kto wykaże się odpowiednią zdolnością kredytową. Przy jej ocenianiu najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę jest wysokość dochodów wnioskodawcy, aczkolwiek banki baczną uwagę zwracają także na to jakie jest źródło tych dochodów.
Nie od dziś tajemnicą nie jest to, że banki preferują w tym względzie umowy o pracę – najlepiej na czas określony. Osoby mające umowy na czas określony bądź pracujące w oparciu o umowę zlecenie lub o dzieło będą mieć poważne problemy z uzyskaniem autokredytu. Dla banków ich finansowa wiarygodność jest mocno obniżona – a tłumaczone jest to w ten sposób, że tylko ci, którzy mają umowy na czas nieokreślony mogą powiedzieć o sobie, że ich sytuacja zawodowa jest ustabilizowana. Nie jest to oczywiście prawdą – stracić posadę w dzisiejszych czasach może każdy.
Niejednokrotnie też jest tak, że osoby czerpiące swe dochody z takich źródeł jak umowa zlecenie czy o dzieło zarabiają o wiele więcej niż etatowcy. Poza tym nigdzie przecież nie jest napisane ani powiedziane, że umowa o dzieło lub zlecenie oznacza automatycznie brak regularnych dochodów. Nastawienie banków do pewnych kwestii jest jednak dość konserwatywne, więc jeśli ktoś nie może dostać autokredytu, bo nie spełniana opisywanego tu warunku, musi szukać innych sposobów.

Więcej o sposobach na sfinansowanie zakupu auta znajdziesz w serwisie internetowym
superzeto

Re: Czy każdy może dostać kredyt samochodowy?

Postautor: PannaMi » 16 marca 2015, 21:54 - pn

Też myślałam o kredycie na zakup samochodu i powiem Ci, że ja rozważam tą ofertę http://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/ Miałam okazje rozmawiać z kolegą (jest na stażu w pewnym banku, studiuje ekonomię) i właśnie rozmawialiśmy o kredycie na taki jak mój cel. Zarekomendował mi właśnie mbank. Sama konto mam w innym banku, ale po zapoznaniu się z kilkoma innymi ofertami banków zdecydowałam się wybrac do nich po więcej info. Tylko właśnie nie wiem czy nie lepiej jednak zadzwonić, ewentualnie pogadać na czasie z konsultantem (widziałam, że mają taką opcję) - czy jednak lepiej "uderzyć" osobiście? Czy długo czeka się ewentualnie na decyzję ze strony banku czy przyznają mi kredyt czy nie?
PannaMi

Postautor: Coldi » 08 maja 2015, 20:20 - pt

Kredyt na nowy samochód, samochodowy czy tez kredyt dla nowej firmy nie tak łatwo dostać trzeba spełniać wymogi które narzuca bank. Myślę, że najlepiej z takimi pytaniami iść do banku i wszystko jasne będzie
Coldi

Postautor: bartekn » 20 czerwca 2015, 00:15 - sob

Podrzucam ciekawy artykuł na temat kredytów samochodowych, może Wam też się przyda: http://www.dlamezczyzny.pl/motoryzacja/ ... u-krokach/
bartekn

Postautor: Borys33 » 16 października 2015, 14:58 - pt

O udzieleniu kredytu decyduje kilka czynników. Jak mamy pewne dane tj. cenę samochodu, okres spłacania, zdolnośc kredytową... wtedy łatwiej o odpowiedź na twoje pytanie.
Borys33

Postautor: Miki » 06 maja 2016, 19:16 - pt

Wydaje mi się, że zależzy to od zdolności kredytowej.
Jednak popytaj u nich https://kredyt123.pl/ możesz to zrobić przez infolinię lub przez czat.
To wszystko zalezy jak będzie Ci wygodniej :)
Miki

Postautor: Momo » 13 stycznia 2017, 11:52 - pt

Hej! Znacie się chyba a autach tak? Potrzebuję porady, mam fajny pomysł na prezent dla fana motoryzacji jakim jest jazda autem marki Ferrari i Lambo. Chcę zrobić niespodziankę kuzynowi ale nie wiem czy sobie poradzi z takim szybkim autem. Czy każdy może go prowadzić czy trzeba mieć jakieś specjalne umiejętności?
Momo

Wróć do Wszystko o finansach