W jakim banku brać kredyt samochodowy?

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

W jakim banku brać kredyt samochodowy?

Postautor: superzeto » 14 listopada 2012, 11:28 - śr

Zakup auta za pieniądze pozyskane w ramach kredytu samochodowego to poważne zobowiązanie, które na naszym domowym budżecie będzie ciążyć przez kilka lat. Trzeba się do tego zatem dobrze przygotować, mając na uwadze to, że kredyt samochodowy wiąże się z poniesieniem również i innych kosztów niż tylko rata. Niekiedy w rachubę wchodzą niemałe pieniądze – więc tym bardziej należy mieć na uwadze warunki umowy, którą decydujemy się podpisać.

Pierwszą kwestią jest zatem wybór odpowiedniego banku. W tym zakresie mamy kilka opcji do wyboru. Jedną z nich są banki producenckie powiązane z określonymi koncernami motoryzacyjnymi. Takie rozwiązanie może się okazać strzałem w dziesiątkę wtedy, kiedy jesteśmy zdecydowani na kupno nowego fabrycznie samochodu konkretnej marki. W takiej sytuacji koniecznie musimy sprawdzić, co ma nam do zaoferowania wybrany bank producencki. Kolejną opcją jest bank komercyjny specjalizujący się w udzielaniu kredytów samochodowych – na naszym rynku działa kilka takich instytucji, więc sprawdzenie ich oferty handlowej jest bardzo wskazane.

I wreszcie pozostaje nam zwykły bank komercyjny, gdzie dostaniemy nie tylko kredyt samochodowy, ale też i możliwość skorzystania z wielu innych produktów finansowych. Specjaliści zalecają, aby w tym obszarze poszukiwania atrakcyjnego kredytu samochodowego zaczynać od banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Od dawna wszystkim doskonale wiadomo, że banki faworyzują swoich stałych klientów, więc duża szansa jest na to, że umowa będzie dla nas korzystna.

Na tej stronie dowiesz się więcej o tym jaki bank ma najlepszy kredyt samochodowy - http://www.kredyty-auto.pl/
superzeto

Re: W jakim banku brać kredyt samochodowy?

Postautor: brownnose » 08 września 2013, 22:47 - ndz

Każdy kredyt to poważne zobowiązanie, dla tego zawsze należy się upewnić, że będziemy w stanie go spłacić, bo w przeciwnym razie to się może dla nas źle skończyć. Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego Banku, dobrze jest skorzystać z porównywarek finansowych.
brownnose

Postautor: Coldi » 03 marca 2015, 21:48 - wt

Jakikolwiek kredyt to spore zobowiązanie dlatego zanim się na niego zdecydujesz spokojnie przemyśl t sprawdź wszystkie banki tak aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Z decyzją o kredycie nie ma co się spieszyć lepiej zrobić to na spokojnie.
Coldi

Postautor: PannaMi » 16 marca 2015, 21:59 - pn

hm :) sama sie głowie
PannaMi

Postautor: marys » 22 kwietnia 2015, 22:25 - śr

No na pewno nie w chwilówce bo one nie są dobrym rozwiązaniem. Wiele ludzi bierze kredyty przed wyjazdem z Polski. A To na busy do Niemiec, albo na samolot czy na pierwszy miesiąc. A później jak się za granicą nie uda to nie ma za co tego spłacać.
Trzeba pomyśleć zanim cokolwiek się weźmie w banku.
marys

Postautor: wertykalny » 30 kwietnia 2015, 12:59 - czw

zgadzam się, chwilówki to niejest za dobry pomysł jeśli o samochód chodzi. ja kupowałem samochód akurat jak zaczynałem rozręcać biznes, to torchę na innych warunkach jest. w każdym razie zdecydowałem sięna ten kredyt http://www.ideabank.pl/kredyt-samochodowy bo to chyba najlepsza oferta jaką znalazłem wtedy w bankach - a nie było to tak dawno temu! tam na ich stronie można sobie przeliczyć wstępnie jaki kredyt możesz odstać
wertykalny

Postautor: Sybilla » 26 października 2015, 22:23 - pn

A słyszał ktos o leasingu konsumpcyjnym? Mnie zainteresowała taka opcja którą znalazlam w tym banku http://www.rl.com.pl/promocje Jestem ciekawa czy ktos korzystał z takiego sposobu na to by miec samochód. Leasing raczej z firmami mi się kojarzy :)
Sybilla

Postautor: Miki » 05 maja 2016, 20:54 - czw

Kredyty samochodowe to jeszcze mało popularny temat i ciężko znaleźć korzystny.
Jednak ostatnio sporo słyszę o kredyt123.
Może poczytaj o nim więcej :)
Miki

Postautor: mistrzu32 » 01 września 2016, 10:07 - czw

Myślę ,że warto poczytać kilka cennych artykułów ze strony http://www.e-finansowy.com.pl/ zanim weźmiesz taki kredyt. Znajdziesz tam wszystko na ten temat. Autorzy tej strony wiele razy rozwiewali moje wątpliwości co do tych spraw :)
mistrzu32

Postautor: mistrzu32 » 02 września 2016, 20:19 - pt

lubie reklamowac nieznane strony i marki dlatego lepiej tu wejdzcie bo mi szef nie zaplaci za reklame szeptana
mistrzu32

Następna

Wróć do Wszystko o finansach