Jaki kredyt samochodowy jest naprawde dobry

Pieniądze, biznes, kredyty, lokaty

Jaki kredyt samochodowy jest naprawde dobry

Postautor: superzeto » 25 września 2012, 13:46 - wt

Co decyduje o atrakcyjności kredytu samochodowego?
Każdemu, kto jest zainteresowany kredytem samochodowym zależy na podpisaniu najkorzystniejszej dla niego umowy. To zupełnie naturalne – nikt z nas nie lubi przepłacać, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ceny co i rusz idą w górę, musimy zatem patrzeć, na co i w jaki sposób wydajemy nasze pieniądze. Kredyt zaś – czy samochodowy, czy jakiś inny – jest nie lada zobowiązaniem. Aby mieć zatem pewność, że damy radę mu sprostać, powinniśmy zatroszczyć się o możliwie najlepsze warunki umowy.

No właśnie – pojawia się w tym momencie pytanie jaki kredyt samochodowy można uznać za dobry? Oczywiście, to zawsze indywidualna sprawa, nie wszystkim przecież będzie pasować to samo. Jednakże da się wyszczególnić pewne aspekty, które decydują o atrakcyjności kredytu samochodowego bądź jej braku. Przede wszystkim oprocentowanie – niektóre banki każą sobie słono płacić za udostępnienie pieniędzy na zakup używanego pojazdu. Bardzo ważne jest również to jak zabezpieczona jest spłata wierzytelności. Im więcej wymogów w tym zakresie bank nakłada na klienta, tym mniej korzystna jest dla niego taka oferta.

Rzecz jasna zabezpieczeń uniknąć się nie da, ale niech mieszczą się one w granicach zdrowego rozsądku. Czasami zaś można odnieść wrażenie, że niektórym instytucjom finansowym tego rozsądku brakuje. Zwracać również trzeba uwagę na dodatkowe opłaty. Czy bank ukarze nas za to, że zechcemy spłacić dług wcześniej? Jeśli za coś takiego nalicza dodatkowe opłaty, zastanówmy się nad sensem podpisywania umowy.
superzeto

Re: Jaki kredyt samochodowy jest naprawde dobry

Postautor: monteo » 07 października 2015, 09:24 - śr

Czemu ja nie mam zaufania do takich ofert? Może dlatego, ze sam mam już sprawdzone źródło czyli https://www.proficredit.pl/ Mam pożyczkę na firmę, świetne warunki spłat. nawet możliwość bezpłatnego odroczenia spłat. I nie czepiają się czy kupię sprzęt, części czy samochód - oby tylko był zarejestrowany na firmę.
monteo

Postautor: Borys33 » 16 października 2015, 14:55 - pt

Dobry to znaczy ten z najmniejszym oprocentowaniem:) Popatrz w porównania ofert http://finanse.sprzedajemy.pl/finanse-osobiste/kredyty-samochodowe/porownaj-kredyty-samochodowe i przygotuj oszczędności na tak zwany wkład własny. Bez niego oprocentowanie znacznie wzrasta. Co automatycznie powiększa całkowite koszty kredytu.
Borys33

Postautor: Miki » 06 maja 2016, 19:15 - pt

Ja wiem, że bardzo cekawą ofertę jeżeli chodzi o kredyty samochodowe mają oni https://kredyt123.pl/.
Więc jeżeli szukasz kredytu na samochódkoniecznie do nich zajrzyj :)
Miki

Postautor: Anika » 18 maja 2016, 21:54 - śr

Sama też jestem bardzo ciekawa.
Anika

Postautor: mistrzu32 » 01 września 2016, 10:00 - czw

Po zakupie samochodu warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie. Myślę ,że znajdziesz wiele wskazówek na http://www.e-marketing24.pl/ , bo mają tam kilka ciekawych artykułów o ubezpieczeniu samochodowym. Według mnie świetna stronka.
mistrzu32

Postautor: AGMan » 23 grudnia 2016, 01:07 - pt

mistrzu32 pisze:Po zakupie samochodu warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie.

Jak bierzesz kredyt to nie ma obowiązkowego ubezpieczenia AC, wiem że jest przy leasingu jest obowiązkowe AC, a przy kredycie samochodowym? Chyba nie? Nie chodzi mi o to czy ma to sens, czy nie. Każdy ma swoje zdanie. Chodzi mi tylko o to czy jest taki obowiązek jak prze leasingu. Drogie auta mają bardzo drogie AC, wiem że mogą ukraść, może być wypadek, ale w sumie całe życie opłacałem AC i chyba nigdy nie skorzystałem.

Postautor: Hi_Mario » 23 grudnia 2016, 01:09 - pt

No to teraz nie wykupisz i akurat się coś stanie. Tak to już jest w życiu.
Hi_Mario

Postautor: Aurel » 23 grudnia 2016, 01:12 - pt

Na nowy samochód tym bardziej drogi lepiej i na kredyt lepiej mieć AC. No pomyśl sobie niech się coś stanie i co będziesz spłacał kredyt a auta nie będziesz miał, bo ci ukradną albo rozbijesz akurat nieszczęśnie. Ja wiem, że przy drogich autach to kilka tysięcy czasem może wychodzić, ale moim zdaniem lepiej zapłacić niż potem płakać.
Aurel

Postautor: AGMan » 23 grudnia 2016, 01:13 - pt

No właśnie to kilka tysięcy jakoś mnie boli trochę, bo to się w moim przypadku marnowało zawsze, a wystarczy że sam kredyt mnie obciąży już mocno.
AGMan

Następna

Wróć do Wszystko o finansach