Alkoholizm – jak się leczyć?

Dyskusje na różne tematy

Re: Alkoholizm – jak się leczyć?

Postautor: minimalista » 13 lutego 2017, 15:36 - pn

Po pierwsze, nie miej złudzen, że się z tego całkiem wyleczysz. Alkoholikiem będziesz już zawsze, co najwyżej mozesz nauczyć się to w jakims stopniu kontrolować. Po drugie, po to jest własnie całe AA, żebyś zrozumiał, że masz problem i nauczył sie sobie z tym radzic.
minimalista

Postautor: marianos » 13 lutego 2017, 15:54 - pn

wystarczy ze nie bedziesz mial kontaktu z woda to pozostaniesz trzezwy;)
marianos

Postautor: kandydatka » 14 lutego 2017, 09:02 - wt

Jak ma nie mieć kontaktu z alkoholem, skoro jest chory i zwyczajnie go ciągnie do alkoholu, nie może bez niego żyć? Tak może pisać tylko ktoś, kto wogóle nie rozumie na czym polega uzależnienie. Zajrzyj sobie na tę stronę http://agnusterapia.pl/alkoholizm Tam masz dokładnie napisane czym jest alkoholizm i jak są formy jego leczenia. W różnych krajach się róznie do tego podchodzi, ale u nas uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu terapia. Nie muszą to być spotkania AA. Teraz jest mnustwo ośrodków, w których można się leczyć.
kandydatka

Postautor: mitozelak » 14 lutego 2017, 11:12 - wt

najlepiej zmniejszać dawkę, tak sie wyleczysz :)
mitozelak

Postautor: sumka » 14 lutego 2017, 11:58 - wt

Dokładnie, już wcześniej o tym pisałam. Sam z nałogu nie wyjdziesz. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie i Twojej rodziny. Najlepiej zacznij od zaraz, nie odkładaj tego na jutro, na przyszły tydzień czy miesiąc, bo każdy dzień zwłoki to marnowanie życia sobie i swoim bliskim. Ja już pisałam o tym ośrodku Agnus, ale możesz próbować gdziekolwiek, byle zacząć coś robić ze swoim życiem.
sumka

Postautor: marianos » 14 lutego 2017, 14:21 - wt

Takie jestescie madre a ja jakos nie slyszalem zebyw wiezieniach byli alkoholicy. Jak ktos nie ma dostepu do alkoholu to nagle jest zdrowy? Dziwna choroba.
marianos

Postautor: kandydatka » 15 lutego 2017, 09:06 - śr

Alkoholizm to jest choroba, co zresztą zostało potwierdzone przez WHO. To, że ktoś w danym momencie nie pije, bo z obiektywnych przyczyn nie może, nie znaczy że przestał być alkoholikiem. Jak tylko będzie miał okazje to od razu sięgnie po alkohol. W leczeniu chodzi o to, by człowiek swiadomie odstawił alkohol i po niego więcej nie sięgał. Terapia w Agnusie lub w dowolnie innym ośrodku leczenia uzależnień ma własnie w tym pomóc. Twoim zdaniem alkoholików trzeba izolowac?
kandydatka

Postautor: marianos » 15 lutego 2017, 16:12 - śr

Nie chodzi mi o to. Mowie o tym że jak jestes chora to chcesz sie leczyc a co to za choroba gdzie czlowiek moze byc zdrowy ale nie potrafi sie powstrzymac i nagle zdrowieje jak nie ma dostepu do alkoholu.
marianos

Postautor: marianos » 15 lutego 2017, 16:13 - śr

Nie chodzi mi o to. Mowie o tym że jak jestes chora to chcesz sie leczyc a co to za choroba gdzie czlowiek moze byc zdrowy ale nie potrafi sie powstrzymac i nagle zdrowieje jak nie ma dostepu do alkoholu.
marianos

Postautor: kandydatka » 16 lutego 2017, 09:05 - czw

No własnie Ci tłumaczę, że wcale nie zdrowieje. On po prostu przez daną chwilę jest trzeźwy. Dopiero jak sam nie będzie chciał pić i będzie potrafił się od tego powstrzymać to można mówic że zdrowieje, ale o całkowitym wyleczeniu też mówić nie można, bo zawsze może być nawrot do picia.
kandydatka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy ogólne