Alkoholizm – jak się leczyć?

Dyskusje na różne tematy

Alkoholizm – jak się leczyć?

Postautor: airbus » 05 grudnia 2016, 15:51 - pn

Cieżko pisac mi tego posta, bo mogole ciezko przyznac mi sie przed samym sobom ze mam problem z piciem. Pewnie brzmi to jak banal, ale ja naprawde staram sie niepic tylko brakuje mi sil zeby skończyć z tym raz na zawsze. Najgorsze są wlasnie te powroty do alkoholu. Pije po kilka, kilkanaście dni jednym ciagiem az juz zwyczajnie nie mam sily na wiecej. Teraz jestem trzeźwy przez prawie tydzień ale czuje jak wzbiera we mnie fala której nie bede wstanie zatrzymac. Moze znajdzie sie ktos kto skutecznie rzucil picie raz na zawsze. Od czego zaczac? Jakos sie nie widze na tych spotkaniach AA. Moze są jakies inne metody?
airbus

Re: Alkoholizm – jak się leczyć?

Postautor: massenri » 05 grudnia 2016, 16:20 - pn

Silna wola. Nic innego Ci nie pomoże.
massenri

Postautor: milejdi » 06 grudnia 2016, 09:15 - wt

Jesteś uzależniony i o tym wiesz, a to naprawdę bardzo ważne. Poza tym chcesz coś z tym zrobić, a to jeszcze ważniejsze. Większość uzależnionych też wie, że ma problem, ale udaje łudzi się, że to jednak nieprawda. Ja radziłabym zacząć jednak od jakiegoś spotkania Anonimowych Alkoholików. Nawe jeśli nie będziesz chciał uczestniczyć w takich zajęciach, to oni pokierują Cię gdzie trzeba.
milejdi

Postautor: airbus » 06 grudnia 2016, 10:58 - wt

Ja juz bylem na takim spotkaniu i to nie raz. Coprawda nie zawsze w tym samym miejscu, ale probowalem. Tylko te trzymanie za rece i modlitwy, ehh to zupelnie nie dla mnie.
airbus

Postautor: sumka » 06 grudnia 2016, 15:38 - wt

Teraz jesteś jeszcze trzeźwy, więc najłatwiej zacząć leczenie. Jak będziesz w ciągu, to w pierwszej kolejności czeka Cię detox. Oczywiście są takie miejsca, gdzie leczą ludzi w każdym stanie, ale w placówce państwowej to chyba tak różowo nie jest. W każdym bądź razie, jak byś chciał się zacząć leczyć i był w stanie wskazującym, na detox w Poznaniu zawsze możesz liczyć. Oni działają 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, w święta również. Także jak chcesz się leczyć, nie odkładaj tego w czasie. Zgłoś się do kogoś, kto może C pomóc.
sumka

Postautor: airbus » 07 grudnia 2016, 09:32 - śr

A co to jest ten detox? Kroplowka i nawodnienie czy coś wiecej?
airbus

Postautor: sumka » 07 grudnia 2016, 12:08 - śr

Nie wiem dokładnie, musiałbyś dopytać. Może znajdziesz coś użytecznego na tej stronie http://www.detokspoznan.pl/odtrucia-alkoholowe.html . Ten ośrodek cieszy się dobrą renomą, a też wydaje mi się że rozpoczęcie leczenia od leczenia organizmu, doprowadzenia go do stanu równowagi wydaje się rozsądne. Jak dobrze człowieka przepłuczą to pewnie myśli bardziej trzeźwo i chętniej uczestniczy w terapii klasycznej, czyli w spotkaniach z psychologiem albo z psychiatrom, jeśli tego wymaga jego stan psychiczny. Spróbuj, niczym końcu nie ryzykujesz.
sumka

Postautor: FeriFeri » 07 grudnia 2016, 17:35 - śr

Odwyk ;)
FeriFeri

Postautor: Momo » 08 grudnia 2016, 12:46 - czw

Lepiej się leczyć z alkoholizmu bo to sprowadza na rodziny tylko smutek i często tragedie. Moi dobrzy znajomi się rozwodzą właśnie z powodu alkoholu. Pomaga im adwokat katowice od rozwodow więc sprawa zakończy się szybko ale smutek pozostanie na dłużej.
Momo

Postautor: sol » 12 grudnia 2016, 11:36 - pn

oj trudno
sol

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne