kremowanie zwłok

Dyskusje na różne tematy

kremowanie zwłok

Postautor: maślanka » 22 września 2015, 15:09 - wt

moja babcia oswiadczyla ostatnio całej rodzinie ze po smierci chce byc skremowana. moja mama ma wątpliwości co do słuszności tej decyzji. co wy myslicie na temat kremacji? jak przekonac mame ze to wola babci i w przypadku najgorszego (babcia jest powaznie chora) powinna uszanowac jej decyzje?
Gdzie warto zjeść Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow ??  Lajkonik prawdę Ci powie. Sniadanie świeże, pożywne i zdrowe.
maślanka

Re: kremowanie zwłok

Postautor: wertykalny » 25 września 2015, 13:02 - pt

uświadom mame, że kremacja w dzisiejszych czasach nie jest niczym dziwnym, jest powszechnie akceptowana i nie ma problemu zeby odprawic msze przy urnie a nie przy trumnie. jesli taka jest wola babci to mama powinna to zaakceptowac. ja tez swego czasu bylam przeciwna temu do poki sama nie musialam zorganizowac pogrzebu wujka, ktorego wola była taka sama jak Twojej babci. w centrum nekropolis z ktorego uslug korzystalismy jest specjalna sala pozegnan wie bliscy maja możliwść pożegnać się ze zmarłym- czyli wszystko przebiega podobnie jak przy tradycyjnym pogrzebie. nie trzeba sie bac kremacji tylko dlatego ze jest jeszcze mniej znana niz tradycyjne chowanie w trumnie.
wertykalny

Re: kremowanie zwłok

Postautor: Madziulek321 » 29 stycznia 2018, 14:30 - pn

Ehh, nieprzyjemny temat. Ale jak najbardziej na czasie. I kremacja w dzisiejszych czasach to już naprawdę nic dziwnego. A krematoria to nie jakieś "fabryki" z kominami, tylko tego typu kulturalne zakłady pogrzebowe. Ale oczywiście nie ma co kogo do niczego przekonywać.
Madziulek321

Wróć do Rozmowy ogólne