Kuchnia w zabudowie

Dyskusje na różne tematy

Kuchnia w zabudowie

Postautor: Sybilla » 01 sierpnia 2015, 21:12 - sob

Zmiana mebli i dylemat- sprzety wolnostojące czy w zabudowie? bardziej podobają mi sie w zabudowie i jak zobaczyłam na electro.pl ceny to raczej takie bym chciała. Tylko pytanie czy one nie psują sie częściej?
Sybilla

Re: Kuchnia w zabudowie

Postautor: PannaMi » 09 września 2015, 22:08 - śr

Nie wydaje mi się, chociaż pewności nie mam oczywiście. Mi się ostatnio spodobały kuchni otwarte na salon, sprzęty wolnostojące raczej niż w zabudowie. Moje serce skradły też takie mocne akcenty kolorystyczne jak np. na tym zdjęciu poniżej:
Obrazek
fot. http://forum.leroymerlin.pl/forum/kuchnia-i-jadalnia,2,99.html
Oczywiście to pod warunkiem, że reszta wyposażenia będzie w stonowanych barwach, ja akurat wybrałabym biel, ale wiele znajomych mówi, że jest niepraktyczna. Nie zgadzam się, dla mnie kuchnia po prostu musi być jasna (zwłaszcza jak nie mamy tam okna). Z drugiej strony widziałam tez ciekawe rozwiązania z czarną i grafitową kuchnią. Pierwsze skojarzenie, to że to mieszkanie kawalera. :-) Generalnie sprzęty też raczej w jednym kolorze, ale na pewno nie w zabudowie. Jednak to tylko moje prywatne zdanie. Każdy ma swój gust, moim zdaniem czy wolnostojące czy zabudowane - sprzęty maja raczej taka samą trwałość.
PannaMi

Postautor: maślanka » 15 września 2015, 16:17 - wt

W zabudowie wyglądają świetnie, ale nie wiem czemu pod zabudową mi wszystkie metalowe elementy rdzewieją... Wiecie może jaki może być powód?
Gdzie warto zjeść Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow ??  Lajkonik prawdę Ci powie. Sniadanie świeże, pożywne i zdrowe.
maślanka

Postautor: spicybartek » 18 września 2015, 12:17 - pt

maślanka - to najprawdopodobniej wilgoć wchodzi i od tego rdza.
Spróbu nanoprotechem to przesmarować, powinno być ok.
spicybartek

Postautor: monteo » 19 września 2015, 13:51 - sob

My mamy właśnie urządzać kuchnie i żona sobie właśnie wypatrzyła na electro.pl kuchnię elektryczno- gazową, lodówkę i zmywarkę. Szczerze to ja byłem za kuchnią w zabudowie, ale jak przeczytałem parę opinii, to chyba zgodzę się na wolno stojące. Ważne, ze nie muszę biegać po sklepach, a i dostawa do domu.
monteo

Postautor: koryncki » 21 września 2015, 14:23 - pn

Przy budowie kuchni polecam zastanowić się nad dwoma sprawami. Przede wszystkim skąd brać ciepłą wodę. Odkryłam to podczas wakacji. By umyć kilka naczyń i garnków, nawet po gotowaniu potrzebujemy maksymalnie wiaderko wody. Jak duże to 15 litrów. Często w naszych domach mamy bojler, zasobnik, czy przepływowy ogrzewacz daleko od kuchni. W efekcie musimy zlać zimną wodę z rur, zanim zacznie lecieć woda ciepła. Czasem to kolejne wiaderko wody. Na wakacjach zauważyłam że Chorwaci bojler do wody najczęściej elektryczny instalują w szafce pod zlewozmywakiem. To powoduje, że woda zaraz po odkręceniu kurka jest natychmiast ciepła. Taki bojler jest bardzo mały więc nie wymaga silnej grzałki, ani długiego czasu nagrzania. Do tego przy bojlerze instalują oni filtr odpowiedzialny za zmiękczanie wody . Dzięki niemu taki bojler nie będzie mieć problemów z osadzającym się kamieniem, a do zmywanych naczyń nie trzeba używać tyle detergentu. Po podobno jest też ważne gdy korzystamy ze zmywarki do naczyń.
koryncki

Postautor: maślanka » 20 kwietnia 2016, 12:54 - śr

wgl dla mnie urządzenie kuchni to było pół biedy ale potem kupić wszystkie potrzebne rzeczy, od talerzy, przez garnki to jest dopiero wyzwanie :D moja przyjaciółka powiedziała, że ona zamiast po sklepach jeździć to wszystko sobie w sieci kupiła w http://www.dobregarnki.pl/ i jest bardzo zadowolona więc poszłam tym tropem i jakoś się uporałam z dobieraniem kolorów emalii na garnkach chociaż mąż już nie mógł na to patrzeć
Gdzie warto zjeść Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow ??  Lajkonik prawdę Ci powie. Sniadanie świeże, pożywne i zdrowe.
maślanka

Postautor: Momo » 16 maja 2016, 13:19 - pn

Mi się podobają kuchnie na styl prowansalski. Takie nowoczesności to nie w moim guście :/
Momo

Postautor: Miki » 15 czerwca 2016, 23:54 - śr

Kuchnia w zabudowie to fajny pomysł mnie jeszcze podobają się wyspy w kuchni. Tutaj http://zmieniamymiasto.pl/ nawet przeczytalam ciekawy artykuł na temat takich wysp. Myślę, że jak urządzcie kuchnię to warto tam zajrzeć. Ja znalazłam tam jeszcze kilka inspirujących artykułów :)
Miki

Postautor: Momo » 07 lipca 2016, 10:14 - czw

Fajna ta różowa kuchnia. Nietypowa.
Momo

Następna

Wróć do Rozmowy ogólne